poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

DKF zaprasza na seanse i spotkanie z Gregiem Zglińskim

Zwierzeta, fot. filmwebNa małej sali ostrołęckiego kina Jantar wyświetlone będą kolejne filmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rejs. Pierwsze dwa seanse będą wyświetlone już w poniedziałek 4 lutego. Przed kinomanami Płomienie i Zwierzęta a także spotkania z cenionym reżyserem - Gregiem Zglińskim.

Grzegorz Zgliński to reżyser filmowy, producent, scenarzysta, montażysta i kompozytor muzyki filmowej. Był gitarzystą w formacjach rockowych w Szwajcarii, gdzie mieszkał przez 15 lat. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi 1996 roku, gdzie uzyskał absolutorium pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego.

Reklama DKF Rejs - sala 2
4 II
godz. 18.00 - Płomienie

Produkcja: Korea Południowa, 2018, thriller, 148 min.
Reżyseria: Chang-dong Lee
Występują: Ah In Yoo, Steven Yeun, Jong-seo Jun
Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi (Jeon Jong-seo), która twierdzi, że zna go ze szkoły. Pod jej nieobecność Jong-soo opiekuje się kotem, którego nigdy nie udaje mu się zobaczyć, choć znika zostawiane dla niego jedzenie. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary - aż do dnia, w którym dziewczyna znika. Z dnia na dzień chłopak nabiera coraz większej pewności, że to Ben jest za to odpowiedzialny.

Reklama godz. 20.30 - Zwierzęta
Prod. Austria, Polska, Szwajcaria, 2017, 94 min.
Reżyseria: Grzegorz Zgliński
Występują: Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri
Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek - potrącenie owcy - rozpoczynający spiralę achronologii i niedorzeczności.

Po filmie spotkanie z reżyserem Grzegorzem Zglińskim.

Seanse będą wyświetlone 4 lutego br. Kolejne dwa - Roma i Over the limit już 18 lutego.

Wyświetleń: 667 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 03.02.2019, 07:58r. Drukuj
Powrót