poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Poszukiwana para młoda na Wesele Kurpiowskie

Jak co roku, podczas Wesela Kurpiowskiego w Kadzidle, będziemy świadkami zaślubin młodej pary. W obecności mieszkańców, gości oraz mediów, ślub na kurpiowską nutę weźmie para zakochanych. Niebawem okaże się czy będzie to para autentyczna, czy role młodych odegrają aktorzy.

Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle już rozpoczęło poszukiwania pary młodej, która zdecydowałaby się na kurpiowski ślub, w barwnym obrządku, z tłumem gości weselnych i w medialnej oprawie podczas imprezy folklorystycznej "Wesele Kurpiowskie" w Kadzidle.

Reklama - "Wesele Kurpiowskie" w Kadzidle to wyjątkowe wydarzenie obchodzone w zgodzie z wielowiekową tradycją. Uczestnicy i widzowie stają się gośćmi weselnymi, a młodej parze 100 lat śpiewają tłumy Kurpiów - czytamy na stronie Urzędu Gminy w Kadzidle.

W ubiegłym roku autentyczną parą młodych byli Ewa Mielnicka i Łukasz Cekała. Wcześniej także inne pary decydowały się na taką formę zaślubin, a gdy nie było chętnych, role młodych odtwarzali tancerze z zespołu Kurpianka.

Wesele zaplanowano na 16 czerwca 2019 r. Jeżeli chcecie w taki sposób rozpocząć nową drogę życia, zgłaszajcie się. Więcej informacji uzyskać można osobiście w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle lub pod numerem telefonu (29) 717-61-89.

Wyświetleń: 2571 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 03.02.2019, 08:01r. Drukuj
Powrót


Seba @ 23:58, 03.02.2019

IP: 2a00:f41...a209

Co passa się skończyła heee...jak czegoś nowego i ciekawego nie wprowadzą to i impreza się zakończy
A zabawa wieczorna na przyczepie to rzenada.