wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Jest szansa na zmianę siedziby "Motylków"

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację radnego Grzegorza Milewskiego w sprawie zwiększenia liczby miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz poprawy warunków lokalowych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej "Motylki".

Samorządowiec zwrócił uwagę na warunki lokalowe, które wymagają poprawy i uniemożliwiają zwiększenie ilości miejsc.

Reklama Prezydent Łukasz Kulik ustosunkował się do apelu radnego.

- Rozważę możliwość zmiany lokalizacji warsztatu. Jednocześnie informuję, że rozszerzenie działalności wiąże się z 90 proc. dofinansowaniem ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych w ramach algorytmu oraz potrzeby zabezpieczenia w budżecie 10 proc. ze środków miasta. Środki PFRON przekazywane, w ramach algorytmu, przeznaczane są również na inne potrzeby osób niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej - odpowiedział włodarz.

Środki PFRON przekazane w 2018 roku na działalność warsztatu wyniosły 497 tys. 880 zł, co w stosunku do całej kwoty środków funduszu w wysokości 1 mln. 122 tys. 649 zł stanowiło 44,35 proc. Prezydent zaznaczył, że środki otrzymywane z PFRON przez miasto są niewystarczające również na: likwidację barier architektonicznych, turnusy rehabilitacyjne, utworzenie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych lub podjęcie działalności gospodarczej, sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze, w tym na pieluchomajtki.

Reklama - Za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, staram się ustalić faktyczne potrzeby w zakresie zapewnienia miejsc dla osób, które będą kontynuowały terapię w jednostkach organizacyjnych miasta, nie tylko w warsztacie. Na terenie miasta działa również Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce z 60 miejscami dla osób psychicznie chorych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. ŚDS w całości jest finansowany ze środków Wojewody Mazowieckiego, co jest bardzo istotne w sytuacji ograniczonych środków miasta - dodał prezydent.

Wyświetleń: 2225 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 05.02.2019, 15:32r. Drukuj
Powrót