poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Avast - komercyjne rozwiązanie antywirusowe dla firm

Kojarzysz Avast jedynie z wersją darmową? Niesłusznie, bo dla firm Avast ma wyjątkową ofertę: to jeden z najlepszych programów antywirusowych dla przedsiębiorstw. Jego jakość potwierdzają niezależne testy porównawcze, w których Avast osiągnął 100 proc. skuteczności.

Rewelacyjny silnik
Tak dobry wynik Avast zawdzięcza m.in. silnikowi, który jest efektem wspólnej pracy z laboratoriami AVG. Dzięki niej wiedza i wiele lat doświadczeń zaprocentowało w postaci sprawnego i skutecznego "serca" programu. Pozwala ono na wykrywanie różnych rodzajów zagrożeń, pracuje w tle i nie pochłania dużej ilości zasobów.

Reklama Kompleksowa ochrona dla firm
Ideą antywirusa Avast dla firm była kompleksowa ochrona. Wiadomo, że przedsiębiorstwo jest bardziej narażone na ataki niż użytkownik prywatny, wymaga więc lepszego zabezpieczenia przed hakerami i wirusami.

Avast zapewnia najwyższy poziom takiego zabezpieczenia. Oferuje monitoring poczty i Internetu (pod kątem ataków phishingowych, spamu, zainfekowanych stron i załączników). Zapewnia bezpieczeństwo serwerów Exchange oraz WiFi.
Regularnie sprawdza czy system IT nie jest narażony na atak i czy nie pojawiły się w nim luki pozwalające na przejęcie kontroli. Monitoruje pliki i programy, blokując zachowania, które mogą świadczyć o infekcji (np. gromadzenie zbyt wielu danych).

Reklama Anonimowość i prywatność w internecie
Ochrania tożsamość poprzez blokowanie dostępu do kamery internetowej i danych wrażliwych. W pakiecie jest oczywiście firewall i sandbox, a w bardziej rozbudowanych wersjach także VPN i menedżer haseł. Avast oferuje również inne narzędzia, które pozwalają zoptymalizować działanie komputera i przyspieszyć jego pracę.

Aktualna baza wirusów
Siłą Avasta dla firm jest też baza wirusów. To podstawa większości działań programu, który porównuje znalezione w plikach lub na stronach wpisy z wpisami z bazy. Jeżeli się zgadzają, wówczas pojawia się ostrzeżenie o możliwej infekcji.

Reklama Baza w Avast jest stale uzupełnienia (automatycznie się aktualizuje). Aktualizacje przygotowuje grupa ekspertów, na podstawie informacji otrzymywanych od 400 milionów użytkowników. To największe źródło wiedzy o zagrożeniach! Wystarczy że jeden z nich "złapie" wirusa, a chwilę później wszyscy inni będą już przed nim zabezpieczeni.

Artykuł powstał dzięki Core - polskiemu dystrybutorowi antywirusów Avast i AVG.
Zobacz funkcje Avast - antywirusa dla małej firmy.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 541 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 06.02.2019, 06:05r. Drukuj
Powrót


kk @ 10:07, 06.02.2019

IP: 79.188...250

jak można tak ludzi kłamać wstyd laughing

lol @ 02:54, 07.02.2019

IP: 83.28...239

durna reklama byle szajsu.
Z 7 lat temu miałem porównanie Kasperskiego i avasta, avast przepuszczał syfy i nie wykrywał nic sądząc ze komputer jest bezpieczny, dopiero Kaspersky potrafił lepiej sprawdzać kompa pod względem zagrożeń wirusowych. Takie darmowe, dziadowe programy nie powinny mieć prawa wydawania, a jeżeli ktoś narzeka ze Kaspersky np zżera pamięci dużo i użycie procka to niestety, coś za coś, ale jest pewna ochrona, avast nie spowalnia kompa bo go nawet nie chroni. Kiedyś jeszcze NOD32 był dobry, czy dalej istnieje, tego nie wiem, bo już od paru lat nie używam antywirusa, umiem korzystać z neta, nie wchodzę na podejrzane linki i adresy z fb itp.