poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

I turnus półzimowisk OSM (zdjęcia)

Fot. OSMOstrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa podobnie jak w ubiegłym roku zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców oraz dzieci z dwóch świetlic środowiskowych Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce "Słodziaki" i "Elfy" półzimowiska. Na uczestników czekało wiele atrakcji.

Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa co roku podczas ferii organizuje półzimowiska dla dzieci.

Reklama - Podczas pierwszego turnusu dzieci odwiedziły studio fotograficzne, w którym dowiedziały się na czym polega praca fotografa. Uczestnicy z wielkim skupieniem wysłuchały wielu informacji i ciekawostek związanych z tym zawodem. Dla wielu wizyta w tak profesjonalnym studiu była pierwszym zetknięciem się z aparatem fotograficznym i uwiecznianiem wyjątkowych chwil na zdjęciu - czytamy w relacji z wydarzenia.

Podczas warsztatów Carvingu, czyli fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach dzieci również świetnie się bawiły oraz rozwijały swoje umiejętności manualne. Na zajęcia zostały zaproszone dzieci z dwóch świetlic środowiskowych Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce "Słodziaki" i "Elfy". Wyrzeźbione z ananasa pawie, delfiny z banana, koguty z jabłka, róże z rzodkiewki były znakomitą przekąską na poobiedni deser.

Podczas zajęć również miłośnicy klocków Lego znaleźli coś dla siebie. Warsztaty przeprowadzone przez panie to znakomicie spędzony czas na nauce, zabawie i budowaniu z Lego swoich wymarzonych postaci.

W ramach pół zimowisk uczestników odwiedzili wspaniali goście, ratownicy z Grupy Ratowniczej "Nadzieja". Podczas spotkania dzieci otrzymały zarówno wiadomości teoretyczne jak i praktyczne na temat udzielania pierwszej pomocy.

Reklama - Ostatniego dnia I turnusu wizytę jego uczestnikom złożył Marek Będźkowski - szef Ostrołęckiej Grupy MORS-ów, biegacz, człowiek o wielu pasjach, który swoimi opowieściami, przygotowaną prezentacją wręcz zaczarował wszystkich słuchaczy. W trakcie spotkania szczególnie podkreślał jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego dbanie o szeroko pojęte bezpieczeństwo, właściwe odżywianie - informują organizatorzy.

Oprócz warsztatów, spotkań z ciekawymi osobami z naszego miasta, czas dzieciom wypełniły także wyjście do sali zabaw, na basen, kręgle i do kina. Uczestnicy mieli także zapewnione wyżywienie drugie śniadanie i obiad. Na zakończenie pierwszego turnusu został zorganizowany bal karnawałowy. Tańce i muzyka rozbrzmiewała w świetlicy. Kiedy już przyszedł czas pożegnania dzieci otrzymały dyplomy i zasłużone upominki od organizatorów półkolonii.

- Rozpoczął się już drugi turnus, podczas którego na uczestników czeka także nie mniej atrakcji, niespodzianek i wyjątkowych gości co w zeszłym turnusie - informuje OSM.

Zobacz zdjęcia:
Półzimowiska OSM

Wyświetleń: 788 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 06.02.2019, 10:26r. Drukuj
Powrót


Juzef @ 13:36, 06.02.2019

IP: 5.173...181

document.location.href="wp";