wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Potrzebne stypendia dla uzdolnionych uczniów

Radny Mariusz Popielarz zwrócił się do prezydenta Łukasza Kulika z pytaniem, czy w Ostrołęce zostanie uruchomiony system wsparcia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej. Jak stwierdził, przez lata był to obszar zaniedbany, praktycznie nieistniejący.

Zdaniem Mariusza Popielarza przez ostatnie lata w szkołach średnich władze miasta w bardzo znikomym stopniu wspomagały promocję stypendiów, udzielanych przez marszałka województwa w ramach środków unijnych.

Reklama - W mojej ocenie niewybaczalnym zaniechaniem jest nieudzielanie uczniom uzdolnionym, jakich nie brakuje w naszym mieście, stypendiów o charakterze motywacyjnym. Jest to niewykorzystanie przez władze miasta możliwości wynikającej z przepisów prawa - ustawy o systemie oświaty - napisał w interpelacji Mariusz Popielarz.

Z przepisów - jak wyjaśnił samorządowiec - wynika jednoznacznie, że szkoła może udzielać stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe.

Reklama - Wysokość stypendium ustala i przyznaje dyrektor szkoły, w ramach środków przyznanych przez organ prowadzący na ten cel w budżecie szkoły. Jednak, co należy przyjąć z ubolewaniem, w naszym mieście nie ma to w ogóle miejsca. Władze miasta - pytanie czy celowo, szukając oszczędności kosztem uczniów, czy też, co gorsza, z niewiedzy - nie przekazują na ten cel szkołom żadnych środków. Władze miasta z dumą wykazują rosnące wydatki na oświatę. Powyższy przykład pokazuje jednoznacznie, że strumień pieniędzy na oświatę w Ostrołęce nie jest właściwie ukierunkowany. Należy podkreślić, że w gminach w całej Polsce, stypendia motywacyjne są standardem - stwierdził radny Popielarz.

Czekamy na odpowiedź prezydenta Ostrołęki. Do sprawy wrócimy.

Wyświetleń: 981 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 06.02.2019, 13:40r. Drukuj
Powrót


Mm @ 22:05, 06.02.2019

IP: 178.235...93

O super, super. Jestem za.