wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Ferie zimowe w CKBiS w Lelisie (zdjęcia)

Fot. CKBiS w LelisieCentrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie, podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowało bogaty repertuar na okres ferii zimowych. Na małych mieszkańców gminy Lelis, czekało wiele atrakcji i ciekawych zajęć, dzięki którym mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.

Dzieci szlifowały swoje umiejętności manualne, kulinarne, zdolności plastyczne a także uczyły się gry na instrumentach muzycznych.

Reklama Jak czytamy w relacji z wydarzenia, podczas zajęć praktycznych, dzieci wykonały przyborniki na kredki, mazaki, długopisy. Wycinały, przyklejały, skręcały, malowały, rysowały, czyli jednym słowem miały ręce pełne roboty. Kolejnego dnia dzieci miały za zadanie upiec oraz udekorować kruche ciasteczka. Była to świetna okazja do tego, by nauczyć się współpracy. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć spotkania z ratownikami medycznymi z Grupy Ratowniczej Nadzieja. Goście przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i uświadomili uczestnikom jej wagę.

- Tłumaczyli co robić, gdy ktoś zasłabnie, gdy ktoś się zakrztusi, jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej. Panowie przekazali mnóstwo profesjonalnej, bardzo ważnej wiedzy. Zajęcia były dostosowane do odbiorców i poprowadzone w przystępny sposób - czytamy na stronie CK-BiS.

Kolejnym punktem programu CK-BiS były zajęcia taneczno-muzyczne, podczas których dzieci uczyły się tańców kurpiowskich oraz gry na keyboardzie. Pan Jan Kania zaprezentował uczestnikom harmonię pedałową. Drugą część zajęć poprowadził pan Jarek Kraska, który uczył dzieci gry na keyboardzie. Na koniec dzieci miały za zadnie, po usłyszeniu melodii odgadnąć piosenki.

Uczestnicy w ramach zimowego spaceru po okolicy odwiedzili Urząd Gminy w Lelisie. Dzieci dokładnie obejrzały budynek oraz zajrzały do wszystkich pokoi. Dzięki temu działalność oraz obowiązki poszczególnych wydziałów zostały przybliżone małym mieszkańcom. Nie mogło zabraknąć konkursu plastycznego. Zadaniem dzieci było przygotowanie w określonym czasie pracy plastycznej dotyczącej szeroko pojętego bezpiecznego spędzenia wolnego czasu i zabaw w okresie ferii zimowych.

Reklama Kolejnego dnia, w celu integracji odbyło się ognisko. Zorganizowano również różne gry oraz zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję wysłuchania opowiadań pana Henryka Kuleszy, a także skorzystania z siłowni zewnętrznej znajdującej się w sąsiedztwie, jak również zapoznania się ze ścieżką dydaktyczną znajdującą się tuż obok. W programie ferii znalazł również spektakl pt. "Opowieści z teczki profesora Książeczki" zaprezentowany przez "Teatr Maska" z Krakowa. Również dzieci chętnie brały udział w widowisku. Pod koniec, mali mieszkańcy podczas zajęć plastycznych wykonywały maski karnawałowe.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy ferii zimowych otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Podziękowania dostały również mamy, które brały udział w zajęciach.

Relacja fotograficzna dostępna jest na facebookowym profilu Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie.
Wyświetleń: 807 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09.02.2019, 06:24r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank