wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Jest szansa na powołanie asystentów programu "Czyste powietrze"

Jakość powietrza w naszym mieście wciąż pozostawia wiele do życzenia. Mimo tego, iż w Ostrołęce działa program "Czyste powietrze", nie każdy może z niego skorzystać. Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację w tej sprawie, złożoną przez radnego Mariusza Łubę.

- Aby ułatwić ostrołęczanom pozyskanie dotacji proponuje powołanie asystentów projektu. Osoby te pomogą mieszkańcom przygotować niezbędną dokumentację. Wymiana pieca przed otrzymaniem dotacji zewnętrznej jest dla wielu mieszkańców dużym obciążeniem finansowym. Nie każdego na to stać. Proszę o rozważenie możliwości stworzenia w ramach budżetu miasta funduszu celowego. Taka pożyczka pozwoli większej grupie mieszkańców na udział w projekcie oraz wydatkowanie pieniędzy m.in. na zakup nowego pieca jeszcze przed uzyskaniem dofinansowania - napisał w interpelacji radny Mariusz Łuba.

Reklama Znamy odpowiedź włodarza.

- Odpowiadając na pana interpelację uprzejmie informuję, iż problematyka uzyskania dofinansowania jest częstym tematem wyjaśnianym mieszkańcom naszego miasta, którzy kierują zapytania dotyczące zasad otrzymania dofinansowania na wymianę kotłów centralnego ogrzewania. Pracownicy urzędu udzielają wyjaśnień i starają się szczegółowo omawiać warunki uzyskania dofinansowania w ramach programu "Czyste powietrze" realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Rozważymy możliwość utworzenia bądź włączenia zadań asystenta programu "Czyste powietrze" do obowiązków innego stanowiska w strukturze organizacyjnej urzędu. Dołożymy wszelkich starań w celu pozyskania środków z funduszy celowych na wymianę wysoko emisyjnych źródeł ciepła - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik.
Wyświetleń: 1413 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 09.02.2019, 06:33r. Drukuj
Powrót


Mmmm @ 23:02, 09.02.2019

IP: 178.235...188

Radze najpierw robic czeste kontrole czym pala w piecach. Przejsc sie kilka razy ulica Orzeszkowej i zobaczyc jak na Chopina pala i robia dym z komina na cale osiedle. Smród az dusi. Trzeba okna zamykać. Tym sie zajmijcie.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank