wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Miała dotknąć ucznia, nie uderzyć. Kłopotów byłej wójt ciąg dalszy

Znamy wyniki kontroli przeprowadzonej przez kuratorium oświaty w związku z wydarzeniami, jakie zaszły w Szkole Podstawowej w Pasiekach. Według rodziców w placówce miało dojść do naruszenia nietykalności cielesnej dziecka przez byłą wójt gminy Goworowo.

Sprawa dotyczy byłej wójt gminy Goworowo Małgorzaty Kuleszy, która po przegranych wyborach samorządowych wróciła do szkoły i ponownie zaczęła uczyć dzieci. W podstawówce w Pasiekach wykładała chemię. W trakcie lekcji miała uderzyć w głowę jednego z uczniów w obecności innych. Rodzicie powiadomili kuratorium oświaty, składając stosowne pismo.

Reklama W dniach 18-19 grudnia 2018 r. została przeprowadzona kontrola. Tematyka dotyczyła oceny prawidłowości sprawowania nadzoru pedagogicznego przez dyrektora szkoły, przestrzegania praw dziecka i praw ucznia.

- Z informacji przekazanej przez dyrektora szkoły (udokumentowanej notatki służbowej m.in. wychowawców klas oraz pedagoga szkolnego) wynika, że w dniu 12 grudnia 2018 r. doszło do zdarzenia, podczas którego nauczyciel odnosił się niewłaściwie do uczniów klas VII i VIII. Według relacji młodzieży nauczyciel miał krzyczeć na zajęciach i uderzyć jednego z uczniów. Nauczyciel w notatce służbowej stwierdził, że dotknął ucznia, ale go nie uderzył - poinformował nas Andrzej Kulmatycki, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

W ramach kontroli zostało przeprowadzone także badanie ankietowe wśród uczniów klas i rodziców uczniów.

- Kilku ankietowanych wskazało na niewłaściwe zachowania wspomnianego nauczyciela. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pasiekach otrzymał zalecenie sprawowania nadzoru pedagogicznego w taki sposób, aby nauczyciele w swoich działaniach dydaktycznych kierowali się dobrem uczniów z poszanowaniem ich godności osobistej - dodaje rzecznik prasowy.

Ponadto w związku z powyższymi ustaleniami mazowiecki kurator oświaty złożył do wojewody mazowieckiego wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec nauczyciela.

Reklama Dyrektor szkoły w Pasiekach poinformował nas, że rodzice, którzy byli obecni na semestralnym zebraniu zostali zapoznani z wynikami tej kontroli oraz planem działań podjętym przez dyrekcję i radę pedagogiczną w związku z zaistniałą sytuacją.

- Niezwłocznie po otrzymaniu wyników kontroli zapoznałem z nimi również wszystkie zainteresowane strony włącznie z organem prowadzącym. Nadmieniam, że wszystkie uprawnione organy mają stały dostęp do wyników kontroli w sekretariacie szkoły - podkreśla Adam Grabowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pasiekach.

Jak powiedział nam w grudniu ub. r. dyrektor Grabowski, Małgorzata Kulesza podjęła decyzję o złożeniu podania o rozwiązanie stosunku pracy z końcem grudnia 2018 r. Od początku roku kalendarzowego nie jest już nauczycielem w szkole w Pasiekach.

O nieprzyjemnym zajściu w szkole wiedział również wójt gminy, Piotr Kosiorek. Do włodarza zgłosili się rodzice uczniów składając skargę na Małgorzatę Kuleszę.

Reklama - Rodzice przyjechali z problemem do mnie do urzędu 14 grudnia po południu. Tego samego dnia skontaktowałem się z dyrektorem i poleciłem wyjaśnienie sprawy i podjęcie odpowiednich kroków. 17 grudnia wysłałem do dyrektora e-maila i pismo w tej sprawie. Zapoznałem się z treścią protokołu kontroli kuratorium w szkole. Rozmawiałem z panią Grądzką z Kuratorium Oświaty o dalszym postępowaniu względem nauczyciela - tłumaczy Piotr Kosiorek.

Małgorzata Kulesza uczy również w szkole w Goworowie. Dyrektor placówki Jacek Dobrzyński wie o zajściu w podstawówce w Pasiekach.

- Chcę podkreślić, że w mojej opinii nauczyciel zachował się nieetycznie, naruszył godność i nietykalność osobistą ucznia, doprowadził do naruszenia dobrego imienia rodziców dziecka, do dodatkowych upokorzeń, których doświadczyła cała rodzina - jednak nie do mnie należy ostateczna ocena tego, co wydarzyło się w innej szkole - napisał w przesłanym do naszej redakcji piśmie dyrektor Dobrzyński.

Pedagog nie ma obecnie zastrzeżeń do pracy byłej wójt.

- Pani Kulesza 21 listopada wróciła do naszej szkoły i pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy jako nauczyciel chemii i rewalidacji. Dotychczas nie miałem żadnych bezpośrednich sygnałów od uczniów czy rodziców, że są niewłaściwie. (…) Po incydencie bardziej wnikliwie przyglądamy się jej poczynaniom i jej pracy, szczególnie jeżeli chodzi o jej stosunek do uczniów. Odbyły się doraźne obserwacje zajęć, które prowadzi. Nie mam żadnych krytycznych uwag, jeśli chodzi o wywiązywanie się z obowiązków - twierdzi dyrektor SP w Goworowie.

W grudniu ub. roku, gdy sprawa wyszła na jaw, Małgorzata Kulesza w rozmowie z nami poinformowała, że jest to nagonka na jej osobę, gra ludzi, którzy szukają dziury w całym. Powiedziała, że żadnej sytuacji konfliktowej nie miała, a sprawę wyjaśniła z dyrektorem szkoły. Z kolei rodzice na ten temat z nią nie rozmawiali. Przyznała, że złożyła rezygnację z pracy w szkole w Pasiekach. Zrobiła to ze względu na zachowanie rodziców.

Więcej na ten temat:
Kłopoty byłej wójt. Miała uderzyć ucznia
Wyświetleń: 17988 komentarze: 111 Wrzuć na Facebooka 09.02.2019, 06:51r. Drukuj
Powrót


Wiadomości tfn @ 08:18, 09.02.2019

IP: 94.254...1

I te nieroby chcą podwyżek!!!!!?????? Ż e n a d a.

Tfn @ 09:02, 09.02.2019

IP: 178.235...95

No, zrobili bękarty i myślą że szkoła ma ich wychować zamiast nich.

magister @ 09:45, 09.02.2019

IP: 188.146...99

Użeraj się człowieku za te 2000... Nauczyciele powinni zostawić tych geniuszy i oddać pod opiekę najmądrzejszych rodziców.

Nauczyciel @ 10:04, 09.02.2019

IP: 91.207...120

Z tymi dziećmi to prawda, obecnie w szkołach są dzieci, tych osób które juz uczyły się w ,,nowszych"czasach, rodzice byli nieposkromieni ale byko poparcie w ich rodzicach, a teraz? Jak wymagać od kury, żeby fruwala jak matka z ojcem jeszcze z grzędy nie zeszli. Dzieci wchodząc we wrześniu do szkoły nie znają podstaw zachowania, ani dzień dobry, ani dziękuję po posiłku, nawet rąk nie myją po toalecie. Mając 20uczniow w klasie, nikt z Państwa nie byłby w stanie ogarnąć podstaw, które wynosiło się z domu.

Sam jesteś nierobem @ 10:05, 09.02.2019

IP: 83.6...15

Co wiesz o pracy nauczyciela? Tylko tyle, że ma wakacje?

Otwórzcie oczy @ 10:12, 09.02.2019

IP: 83.6...15

W szkołach szerzy się buractwo i arogancja. Wszystko wyniesione z rodzinnego domu. Brak szacunku do nikogo i niczego, tylko prawa i żądania. Zero nauki w domu, wszystko na tacy podane. Dzień dobry ... co to takiego? Nie wie dziecię i nie wie mamusia z tatusiem, że norm uczą przede wszystkim oni.Efekty swojego "wychowania" odczują jednak głównie rodzice, już wkrótce.

Gość @ 10:14, 09.02.2019

IP: 2a01:110f...e941

Kiedyś nauczyciel przyp....olił na lekcji i strach było poskarżyć się rodzicom. Nie wpłynęło to na psychikę ale później człowiek był bardziej odporniniejszy na stres. A w obecnych czasach brak lajka pod zdjęciem jest powodem złości i nieprzemyślanych, niekiedy tragicznych decyzji. Pozdrawiam nauczycieli z podstawówki.

Szok @ 10:15, 09.02.2019

IP: 188.146...182

No i towarzystwo wzajemnej adoracji wybielila panią była wójt to skandal gdzie jest prokuratura

xxl @ 10:24, 09.02.2019

IP: 95.49...174

Szok widać Tobie też było pod górkę do szkoły

Do szok @ 10:24, 09.02.2019

IP: 83.6...15

Byłeś kiedyś we współczesnej szkole?
Skandalem jest to, co obecnie musi znosić nauczyciel, pracownik państwowy w końcu, tylko bez munduru. Uważasz, że młodzieniec może nauczyciela obrażać, pochwalasz to?

Janina @ 10:38, 09.02.2019

IP: 212.180...202

Nauczyciel to też czlowiek. Dotknela czy moze zeszytem klepnela po głowie to musiala miec powód. Nie wierze, że czy to n-l czy rodzic klepnie dziecko bez pwodu. Ci rodzice ma 200% przypomna sobie obecną jak ta ich pobita pociecha bedzie miala 17-18 lat. Jak beda je odbierać z policyjnej izby dziecka. To dziecko już wie,że może rozrabiać a rodzic go wybroni i jeszcze doprowadzi, że n-lka z pracy odeszła. Wspołczuję nauczycielom tej szkoly.

ketuks @ 10:42, 09.02.2019

IP: 37.47...63

do: Gość. Zdarzali się uczniowie mimo młodego wieku z kryminalną kartoteką więc na jaki "strzał w głowę" oni zasłużyli? tacy uczniowie o dziwo w głowę nie dostali wogóle bo się takich uczniów nauczyciele bali i wogóle nie wnikali w ich sprawy, dostawali tacy którzy byli nie groźni, nie mieli nic wspólnego z kryminałem a sprawiali jakieś tam drobne problemy wychowawcze. i w ogóle zadaj sobie pytanie czy to były dobre metody wychowawcze np. dostać znienacka w tył głowy grubą książką od nauczycielki bo sobie uczeń robił na lekcji jakieś tam podśmiec*ujki. Nauczyciele przeginali w wielu przypadkach. Byłem świadkiem takich scen że dziś z miejsca nauczyciel miałby postawione zarzuty. I już był to początek nowego demokratycznego systemu i mówiło się o tym a przemoc była stosowania

Paranoja @ 11:12, 09.02.2019

IP: 31.41...75

Szok co dziś się dzieje. Rodzice są gorsi od dzieci. Ci najwięksi pieniacze jak w tym przypadku najczęściej mają wyrąbane na wychowanie dziecka. Najlepiej jak by szkoła wychowała a oni jeszcze będą krytykować bo nietykalność bo nic gówniarzowi zwrócić uwagi nie można. A potem taki myśli że wszystko mu można bo będzie bezkarny. Bo matka przyleci i narobi afery i dzidzia wyjdzie z tego kryształowy. Przedmówca ma rację. Każdy kojarzy nauczycieli z wakacjami. Nawet nie macie pojęcia jak potrzebny jest odpoczynek od chmary niewychowanych dzieci i ich roszczeniowych rodziców którzy myślą że placówka zrobi za nich wszystko. Kiedyś było inaczej. Szacunek i autorytet.

do Magister @ 11:12, 09.02.2019

IP: 37.47...41

Mit o zarobkach nauczycieli 2000zł został już obalony wraz z oświadczeniem majątkowym jednego nauczyciela szkoły podstawowej w Ostrołęce (ok 4800 brutto) więc skończ już z tym żarcikami.

do nauczycieli @ 11:21, 09.02.2019

IP: 188.147...6

Jak komuś nie pasuję przecież nikt was nie trzyma na siłę w szkole , możecie iść do pracy gdzie indziej .

Do paranoja @ 11:25, 09.02.2019

IP: 2a00:f41...90a0

Wyrąbane to mają ci rodzice co nie interesują się co mówią im własne dzieci. Nauczycielka obrażała ucznia a matka udaje że nic się nie stało. Wszystko trzeba sprawdzić ale napewno nie ma nic złego w tym że rodzic broni swojego dziecka.
A czasy są jakie są i nauczyciel nie powinien nawet tkną ucznia, tak to dziś jest.

ketuks @ 11:43, 09.02.2019

IP: 37.47...63

****** chodziło mi o dawne czasy na początku zapomniałem dodać

anna @ 12:17, 09.02.2019

IP: 176.109...152

.


Oświadczenie majątkowe pana radnego nauczyciela w sp nr 10 faktycznie wiele mówi o zarobkach strajkujących nauczycieli ..
Ponad 5100 do 6000 brutto z tytułu wykonywania pracy nauczyciela ..

Ireza @ 12:43, 09.02.2019

IP: 2a01:110f...415e

O wyborze zawodu powinny decydować zainteresowania a nie pieniądze. Każdy zawód powinien być dobrze opłacany, by można było żyć godnie, obojętnie czy się jest sprzątaczką czy nauczycielem. Pensja to nie jałmużna. Nie ma zawodów lepszych czy gorszych, bo każdy z nich jest społeczeństwu potrzebny. Wyobraźmy sobie wędrówkę ludów , gdy nagle każdy gorzej zarabiający pracownik próbuje zostać sędzią lub stomatologiem. Czy ktoś chciałby leczyć zęby u lekarza, który wybrał ten zawód tylko za względu na pieniądze, a tak naprawdę nienawidzi wykonywanej roboty? Wszelkiego rodzaju komentarze zaczynające się od słów '' jak komuś nie pasuje...'', świadczą o braku argumentów . Tak samo można odbić piłeczkę mówiąc '' zazdrościsz wakacji, ferii, 4800 zł brutto, obijania się , to droga do szkoły wolna, zostań nauczycielem''. Poza tym trudno lubić nauczycieli gdy się miało pod górkę do szkoły.

! @ 12:56, 09.02.2019

IP: 83.6...15

Radny dobrze sobie radzi. Reszta nauczycieli zarabia 3 tysiące po 30-tu latach pracy osiągnąwszy najwyższy stopień awansu- dyplomowany; i z dodatkiem wiejskim. Czy to dużo? Śmiem twierdzić, że nauczyciel powinien zarabiać więcej niż pracownik Biedronki.

Poko @ 13:17, 09.02.2019

IP: 188.147...249

To było by lepiej, żeby uczeń wsadził pani wójt na głowę kosz na śmieci, jak to było w jakiejś szkole.......Nauczyciele powinni mieć takie prawa jak dawniej.

magister @ 13:31, 09.02.2019

IP: 188.146...99

Mityczny człowieku pracuję 5 lat,zarabiam 1800 z groszami jako pracownik z wyższym mgr wykształceniem.

SSS @ 13:32, 09.02.2019

IP: 5.172...118

NIE RAZ WPIERDZIEL W SZKOLE SIE DOSTALO I SIE ZYJE A WIADOMO JAK CALA KLASA CHCE SLUCHAC NAUCZYCIELA TO NAPEWNO WYPROWADZA Z ROWNOWAGI NIEKTORYCH DZIECI NIE USPOKOISZ A TO WPLYWA NA CALA KLASE tongue tongue tongue

magister @ 13:32, 09.02.2019

IP: 188.146...99

*Oczywiście pracuję w szkole.

Zarobki @ 13:50, 09.02.2019

IP: 83.6...15

Ludzie niezwiązani z oświatą wierzą w to, co bredzi Zalewska - 1000 zł podwyżki w trzech ratach! Tyle, że jedna trzecia z tego, to w praktyce około 100 zł na koncie. To chyba waloryzacja, podwyżek nie było i nie będzie, dopóki nauczyciele nie odejdą od tablic.

. @ 13:50, 09.02.2019

IP: 2a02:a31c...3469

Nauczyciel nie ma prawa uderzyć ani „dotknąć dziennikiem” dziecka, nawet w przypadku gdy go obraża. Są inne metody rozwiązania problemu, wystarczy ruszyć głową. Osoba, która jest podejrzana o takie zachowanie w pierwszej kolejności powinna przejść testy psychologiczne.
Pani Kulesza może wrócić na poprzednie stanowisko, rodzice innych dzieci jak i nauczyciele mają tego świadomość. Nikt nie chce się narazić

As @ 13:54, 09.02.2019

IP: 37.47...17

do Ireza
Podałem fakty, a nie to czy zazdroszczę czy nie. Po co pisać głupoty jak każdy wie jaka jest prawda.

do magister
To współczuje, rzadko spotykana sytuacja żeby nauczyciel tyle zarabiał. Ciekawe w czym problem- masz niepełny etat, jesteś tylko nauczycielem kontraktowym czy po prostu dajesz się wykorzystać. Widziałem trzy oświadczenia majątkowe radnych będących nauczycielami i żaden nie miał poniżej 4tys. brutto.

Nauczyciele, lekarze, pielęgniarki to najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa w Polsce. Patrzac na to że Rząd rozdaje pieniądze bezrobotnym byłbym za tym aby wam też dali, jednak z drugiej strony jest wiele innych zawodów którym na pewno bardziej się należy niż nauczycielom.

leon @ 13:59, 09.02.2019

IP: 83.28...191

znalem jedna nauczycielke co pracowala na kasie wbiedronce i szukala prracy w szkole po roku znalazla prace po znajomosci ipowiedziala mi szczerze praca wszkole to wypoczynek chetnie wyslala by te styrane malpy na rok dobiedronki nauczyc pokory to wracaly by calujac schody w szkole najwieksze lenie w polsce pracuja ledwo trzy miesiace w roku

Do As @ 14:01, 09.02.2019

IP: 83.6...15

Zapomniałeś o górnikach, rolnikach i leśnikach. Na pewno w jednym masz rację: Dać godziwe zarobki tym, którzy pracują, nie bezrobotnym mamuśkom, które siedząc w domu, nie zrobią dziecku kanapki do szkoły (tylko 5 zł), nie ugotują obiadu (pizza, kebab), nie zajrzą do tornistra, zeszytu (wiecznie nieodrobione lekcje) itp.

Szmitek @ 14:02, 09.02.2019

IP: 94.254...175

Nie obchodzą mnie nauczyciele jak chcą więcej zarabiać niech zmienią pracę lub idą do biedronek wgl co to za porównania pracownik biedronki charuje jak wół przez 12 h a nauczyciel z 60 i wielce zmęczony

leon, gdzie pracujesz? @ 14:04, 09.02.2019

IP: 83.6...15

Dobry jesteś z matematyki i dużo wiesz o pracy nauczyciela. Ta twoja znajoma nauczycielka po przejściach w biedronce pewnie tak samo lotna, jak ty.

... @ 14:05, 09.02.2019

IP: 37.47...38

Dzieci i ich rodzice nie szanują nauczycieli, ale tylko tych nauczycieli co dostali pracę po bylejakich studiach,po znajomości , leniwych, głupich, którzy nadają się co najwyżej papierki na ulicy i lesie zbierać. A my - uczniowie i rodzice wiemy, którzy to nauczyciele.

koc @ 14:24, 09.02.2019

IP: 37.47...38

A może zrobić sześć klas podstawówki. Szkołę średnią dobrowolną i wtedy nic na siłę,kto będzie chciał coś w życiu osiągnąć będzie się uczył, a jak nie to do roboty, nie przeszkadzać innym...do 18 roku życia???

magister @ 14:31, 09.02.2019

IP: 46.169...159

Jestem nauczycielem kontraktowym, i co? Zrobię mianowanie dostanę 150 zł więcej.
Do ...: kim są ci wszechwiedzący rodzice,żeby decydować czy nauczyciel ma kończyć taką czy taką uczelnię? To nie jest wyznacznikiem,przynajmniej nie zawsze. Nauczyciel głupi,leniwy? Kim Ty jesteś człowieku i jaką Ty uczelnię prezentujesz z takim podejściem? Zgaduję,że do niczego w życiu nie doszedłeś własnym działaniem,chorujesz na niespełnione ambicje bądź pracujesz "leniwie i po znajomości", skoro tak łatwo Ci oceniać trudną pracę pedagogiczną nauczycieli.

magister @ 14:33, 09.02.2019

IP: 46.169...159

Jeszcze tego brakuje,żeby dzieciak 10-12 letni oceniał moje wykształcenie. Ale czego się spodziewać,sowa sokoła nie urodzi.

Psorka @ 14:33, 09.02.2019

IP: 188.146...7

Nauczyciel nie powinien sila fizyczna nadrabiac swoich brakow z przedmiotow metodyka nauczania i psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży. W nauczycielstwie, tak jak w innych zawodach, pracuja rozni ludzie, z roznymi predyspozycjami. Akurat jakimi, najlepiej weryfikuja uczniowie. W Biedronce tez jest milej, jesli obsluguje nas usmiechnieta i ogarnieta umyslowo osoba. Kazdy powinien godziwie zarabiac. Jednak to szczucie na nauczycieli jest nieuzasadnione. Uczyli Was, ucza Wasze dzieci. Od nich zalezy często, jaka drogę zyciowa wybierze uczen. Nigdy nie bedzie idealnie, bo zawsze moze byc lepiej. Ale szanujmy sie wzajemnie i nie bedac nauczycielem nie wyrazajmy opinii, jakbysmy wszystkie rozumy pozjadali na temat tego zawodu. Moim zdaniem wakacje i ferie w odgornie ustalonym terminie tez nie sa takie super. A chyba w kazdym zawodzie ludzie maja urlop? CHYBA, ZE PISZA TU SAMI NIEWOLNICY. Wiekszosc nauczycieli pracuje w szkole i drugie tyle czasu poświęca na pracę w domu, przynosząc sterty testow, sprawdzianow, zeszytow, ćwiczeń itp. Pani w Biedronce raczej pracuje tylko w pracy i nie jest odpowiedzialna za przyszlosc Waszych dzieci.

Skutek @ 14:39, 09.02.2019

IP: 37.47...114

Bezstresowe wychowanie ;) a uczniowie święci i nie tykalni coś kiedyś poszło nie tak i tego typu zdarzeń będzie coraz więcej

magister @ 14:45, 09.02.2019

IP: 188.146...99

Takie też będzie bezstresowe życie tych wszystkowiedzących rodziców z tymi wspaniałymi,coraz większymi pociechami. Pozdrawiam

... @ 14:51, 09.02.2019

IP: 37.47...38

Nie wszyscy nauczyciele są źli, ale napewno w każdej szkole znajdą się i tacy, którzy nie powinni wykonywać tego zawodu.
A czasy się zmieniły od nas - rodziców też wymaga się teraz więcej, więc my i wymagamy więcej.

kk @ 15:39, 09.02.2019

IP: 159.205...72

ciekawe co od ciebie jako rodzica więcej się wymaga, chyba żeby dzieciaczkowi kolejnego nowego smartfona z nieograniczonym dostępem do internetu kupić zastanów się trochę a potem pisz te bzdury, od rodzica to się chyba teraz mniej wymaga

inga @ 15:50, 09.02.2019

IP: 5.173...169

Nie pochwalam tego, co zrobiła ta nauczycielka, ale prawda jest taka, że teraz od nauczycieli oczekuje się nie tylko edukowania dzieci, ale przede wszystkim wychowania. Rodzice zabiegani, nie mają czasu na zajęcie się własnym dzieckiem, bo albo nie mają czasu, albo im się po prostu nie chce. I widać to już w przedszkolu. Jeszcze 10 - 15 lat temu 3 latek z pieluchą w przedszkolu się nie zdarzał, dziś to bardzo częste zjawisko i to panie w przedszkolu zaczynają tzw. trening czystości, bo mamusia twierdzi, że jej dziecko boi się sedesu, że deska za zimna i się przeziębi itd. A efekt jest taki, że 5 latek krzyczy do nauczycielki "Dlaczego mi jeszcze nie wytarłaś pupy?!!" Nie będę już wspominać o dzieciach, które wkładają kredki do ucha i nosa, bo nie miały wcześniej z kredką do czynienia, liżą klej.... A potem takie jednostki trafiają do szkoły bez elementarnych umiejętności. I weź tu nauczycielu ucz go tabliczki mnożenia, jak on jeszcze sobie tyłka sam nie umie wytrzeć.

katarzyna @ 15:52, 09.02.2019

IP: 87.170...150

Do magistra: masz racje. 💮

! @ 16:07, 09.02.2019

IP: 83.6...15

W przedszkolu to dopiero musi być masakra. same bezstresowe potworki. Współczuję paniom pracującym tam...

Xyz @ 16:20, 09.02.2019

IP: 2a00:f41...f8c6

Drodzy nauczyciele na początku o was: wasze zarobki i narzekania jak widać nie zyskują poklasku wśród społeczeństwa, wasi znajomi przytakują wam tylko a nie jest to zgodne z tym co i Was myślą. Większość ma Was za nierobów i taka jest prawda, macie łącznie niemal 4 miesiące wolnego, to że od czasu do czasu ktoś z was ma płacone za sprawdzenie matur / za to jest płacone/ to wielkie larum podnosicie , jestescie bardxo stronniczy w ocenie uczniów promujecie dzieci lekarzy, włodarzy i swoich koleżanek po fachu, nie podoba wam się praca ? - nic skomplikowanego zmienić można na inną np być górnikiem, rolnikiem, farmaceutą , kierowcą tira, kolejarze, itd oni też kilka lat się uczyli zawodu, też muszą przechodzić kursy i szkolenia. Oni także mają życie prywatne i także często muszą robić po godzinach i brać pracę do domu. Tak więc wasze argumenty są nic nie warte. Ile większość z was pracuje w tygodniu 20 ? 30 ? W każdym innym zawodzie pracuje się min. 45 godzin oraz w soboty , nieraz w niedzielę, na dyżurach nocnych a tu larum że muszę swoje cenne 2 - 3 dni poświęcić na sprawdzenie czegoś.. Brak słów
Co do dzieci .. są lepsze i gorsze, także bachy którym należałoby spuścić lanie... no ale tak nie można... macie instrumenty do dyscyplinowania tj nagany nauczyciela, dyrektora, skierowanie do psychologa, zawiadomienie kuratora, sądu rodzinnego. Czy korzystacie z tych możliwości? Nie sądzę

Ja @ 16:31, 09.02.2019

IP: 94.254...77

XYZ, nie pisz anonimowo,podaj swoje nazwisko, ciekawe, którego nauczyciela jesteś fałszywym przyjacielem? Proszę, podaj swoje nazwisko,no, trochę odwagi...

Skąd wiesz? @ 16:32, 09.02.2019

IP: 83.6...15

xyz - skąd znasz tyle prawd o pracy nauczyciela? Pracowałeś choć miesiąc w szkole? Chyba ci się wydaje, że praca nauczyciela to 45 minut... Czyli prezentera telewizyjnego albo spikera 10 - 15 minut?
Nikt, kto nie pracował w szkole nie ma pojęcia, co to jest. Szczególnie teraz, rzygać się chce na te sterty bezsensownych papierów, które trzeba produkować, a które w niczym nie pomogą uczniowi. "Góra" i roszczeniowość sprawiły, że ta praca stała się ohydna nawet dla tych, którzy lubią dzieci.

zaz @ 16:32, 09.02.2019

IP: 188.147...97

Ja nie raz dostałem w szkole mniej czy wiecej zawsze zasłużyłem.
Po tylu latach zawsze jak spodkam powiem nauczycielce dzień dobry, podwiozę
Nie mam pretensji do nich bo wychowali mnie na porządnego gościa .
Ci nowocześni rodzice przekonają się i zrozumieją tylko bedzie po wszystkim jak dostaną po łbie za nic od swoich grzecznych kochanych pociech , które są takie dobre i według nich grzecze poprostu ideały.
Wtedy może zrozumieją ale już nic nie pomoże nawet płacz, lament

Do magister @ 14:31, @ 16:33, 09.02.2019

IP: 2a00:f41...f8c6

Czytając twój post to jesteś strasznie zakompleksionym nieudacznikiem którego jedynym osiągnięciem było zrobienie mgr przed nazwiskiem

Do Ja @ 16:31 @ 16:36, 09.02.2019

IP: 2a00:f41...f8c6

Mam w rodzinie 2 nauczycieli i wystarczy, oni wiedzą co sądzę o ich pracy i nie muszę być falszywy jak ty. Może zacznij od swojego nazwiska - odwagi

Do Skąd wiesz? @ 16:32 @ 16:39, 09.02.2019

IP: 2a00:f41...f8c6

A Ty myślisz że np farmaceuta nie ma masy papierów bezsensownych do wypełniania czy też spedytor ?

! @ 17:01, 09.02.2019

IP: 83.6...15

Czyli wszędzie papierki.. Rzućmy więc robotę, niech się bujają ci, co jeszcze nie pracowali, a mają zasiłki, jakieś 500+ 300+, emerytura za rodzenie. Może to jest sposób...

magister @ 17:46, 09.02.2019

IP: 5.60...116

Do ...
Moje nazwisko to nie napis na dropsach. Wystarczy,że jestem pewien swojej tożsamości w pracy,wobec dyrektora,uczniów i rodziców. Każdy za swoją pracę chce być godziwie wynagrodzony,a obok lekarzy i prawników to od nas wymaga się kwalifikacji szczegółowo określonych w rozporządzeniu. My określony czas z dziećmi i młodzieżą spędzimy,przepracujemy. Wy podziękowania od nich za swój trud wychowawczy będziecie zbierać do końca. Aby były to wspaniałe kwiaty.

xxx @ 17:52, 09.02.2019

IP: 5.172...10

takie małe bezrobocie ludzi do pracy brakuje więc zmieniać zawód nie trzeba robić z siebie niewolnika , chcecie aby dzieci do szkoły przychodziły do 1 klasy wyedukowane
to kończmy edukację na 3 klasie SP . Nauczyciele to bardzo specyficzne grono szczególnie na wsiach.Wracając do sytuacji , która miała miejsce jest okropne w zachowaniu nauczyciela. Rodzice reagujcie zawsze w takich sytuacjach nie słuchajcie tego skomlenia średnie pensum nauczyciela nie jest takie niskie nie przesadzać smile

Były nauczyciel @ 17:58, 09.02.2019

IP: 188.146...169

Jedni nauczyciele pracują "lepiej" inni "gorzej", jak w innych zawodach. Zależy to od wielu czynników. Dobrze jeżeli w nauczaniu i wychowaniu ściśle ze sobą współpracują nauczyciele, rodzice i dyrekcja.
P. dyr. Dobrzyński - Czy w swojej wypowiedzi, Pan się nie zagalopował?

Luzik @ 18:05, 09.02.2019

IP: 188.147...249

Nauczyciele i tak mają dużo więcej niż sprzątaczki w szkole. A jeszcze jak ktoś jest radnym to już wogole. To po co udają biedaków. Po co im podwyżki. Brakuje słów.

Marek @ 18:06, 09.02.2019

IP: 83.6...225

A co z poszanowaniem godności nauczycieli? Tylko "te dzieci" mają prawa? Nie jestem za biciem w szkole, ale kiedyś mój 12 letni syn zaczął w szkole brykać i do mnie to doszło no to miał lekko mówiąc...., dzieci w szkole nie mają się nauczycieli bać, ale ich szanować. Chyba że się mylę, a jak taki nicpoń ma plecy w postaci ojca to kiedyś to się odbije. Ale oby nie.

Do magister @ 17:46 @ 18:16, 09.02.2019

IP: 2a00:f41...f8c6

Skoro wstydzisz się podać nazwisko swoje to czemu chcesz żeby robili to inni ?
Ps nie uważajcie się za pępek świata, każdy chce godnie zarabiać tylko niektórzy osiągają to pracując więcej, ciēżej na 2 etaty i mając w roku 26 a nie 80 dni urlopu

Xyz @ 18:39, 09.02.2019

IP: 5.172...145

Do marek - poszanowania i godności do 2 człowieka to wynosi się z domu, jak zachowują się rodzice tak często zachowują się dzieci

xxx @ 18:53, 09.02.2019

IP: 5.172...148

tak tak jeśli ktoś z dzieciństwa wyniesie kompleks i jako dorosły człowiek zostaje np. nauczycielem to będzie się tak zachowywał jak to miało miejsce. Dlatego wielki szacunek dla rodziców którzy nie dopuszczają do sytuacji i odpowiednio reagują broniąc swoich dzieci bo ta sytuacja jest karygodna. Mam nadzieję , że ta pani nie będzie uczyć dzieci.

do były nauczyciel @ 18:57, 09.02.2019

IP: 5.172...148

P. Dobrzyński bardzo dobrze odniósł się do danej sytuacji nie udawajmy . że nic się nie stało

marek60 lat!!! @ 19:02, 09.02.2019

IP: 83.28...242

gdzie jest napisane iż młody człowiek powinien wiedzieć wszystko.... nadal ROBOTY dla roboli jest dużo! nauczyć ile chce wiedzieć reszte rodzice mu powiedzą!!! lub do szkoły grzecznie chodzic będą, i rodzice tego sami przypilnują!! zawsze się dziwie jak ludzie potrafią utzymac w ryzach tyle matolow! mało potrai a duże wymagania a rodzice jeszcze wymagający... nie potrafi się zachować zawieszenie w prawach ucznia i już.. korepetycje na koszt rodzica i zadnych obowiazkow chodzenia do szkoły zycie ich pokory nauczy!

Marek @ 19:06, 09.02.2019

IP: 83.6...225

Czytałaś/łeś artykuł i mój komentarz? Chcesz powiedzieć ze nie należycie wskazuje jak należy traktować drugiego człowieka? Idź do szkoły,najlepiej z ukrycia obserwuj jak zachowują sie co niektórzy uczniowie. I uwierz mi na słowo że inaczej wychowuje ja a inaczej trochę inaczej zachowują sie w szkole, niestety takie są realia,ale nie mogę za dziećmi chodzić krok w krok. Dobre wyniki daje współpraca z dyrekcją i nauczycielami. I pod żadnym pozorem nie należy bezgranicznie wierzyć dzieciom.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 19:12, 09.02.2019

IP: 188.147...181

Do magister @ 17:46, chcesz lżej pracować na jeden etat i mieć 80 dni urlopu to zostań nauczycielem. Ja tego nie chcę. Wystarczy iść do większej szkoły i wytrzymać przerwę na korytarzu, dzięki, ja wolę 10 godzin w koparce popracować niż jedną przerwę w szkole.

Marek @ 19:36, 09.02.2019

IP: 83.6...225

Czytałaś/łeś artykuł i mój komentarz? Chcesz powiedzieć ze nie należycie wskazuje jak należy traktować drugiego człowieka? Idź do szkoły,najlepiej z ukrycia obserwuj jak zachowują sie co niektórzy uczniowie. I uwierz mi na słowo że inaczej wychowuje ja a inaczej trochę inaczej zachowują sie w szkole, niestety takie są realia,ale nie mogę za dziećmi chodzić krok w krok. Dobre wyniki daje współpraca z dyrekcją i nauczycielami. I pod żadnym pozorem nie należy bezgranicznie wierzyć dzieciom.

Do rodziców @ 19:47, 09.02.2019

IP: 95.49...214

Pamiętajcie rodzice nauczyciel 8 lat wytrzyma z waszym dzieckiem ale wy i jego przyszla rodzina przez całe życie będzie się z nim męczyć. A niedługo i tak nie będzie miał kto uczyć waszych dzieci Bo młody nauczyciel na rękę mając 1800 zł będzie miał głęboko w du....pie uczyć waszych dzieci. Pojdzie se do Biedronki i głowę spokojna jego będzie

Dobre @ 19:49, 09.02.2019

IP: 83.28...92

Luzik, co ty bredzisz? Nauczyciele mają więcej niż sprzątaczki. Amerykę odkryłeś! Pewnie uważasz, że sprzątaczki powinny zarabiać więcej od nauczycieli. Albo tyle samo?

Do nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł mies ... @ 20:33, 09.02.2019

IP: 5.172...145

Nikt ci Nie kazał zostać nauczycielem i teraz kwiczeć z tego powodu, nie pasuje to idź za....laj na budowie lub przy drodze lub na tirze dostaniesz 3 razy tyle nie będziesz się z dziećmi użerać.. ciekawe na co wtedy będziesz narzekać

ania m @ 20:40, 09.02.2019

IP: 176.109...152

.ale po co zgadywać i się domyślać ? wystarczy zerknąć na oświadczenie majatkowe radnego , który jest / był nauczycielem . Ma pobory 5000 / 6000 zł brutto miesiecznie . Nie oceniam w tym momencie czy to dużo czy mało , po prostu takie są fakty.
.

Do Do rodziców @ 19:47, @ 20:49, 09.02.2019

IP: 5.172...145

Właśnie widzę jak nauczyciele lansują dzieci lekarzy, włodarzy i swoich kolegów i koleżanek nauczycieli, pokazują że nie pracą ale znajomosciami można zyskać, pokazują cwaniactwo- uderz się jeden z drugim w pierś i powiedz że tak nie jest! I to ma być wzór do naśladowania? A najlepiej do rodziców pretensje.. zacznijcie od siebie. Pytanie do was nauczyciele: do oceny ucznia wystarczy 3-4 oceny , to po jaką cholerę robicie w semestrze po 12-16 kartkowek i sprawdzianów? A powiecie że tak wymaga ministerstwo .. tylko to wasi przedstawiciele, koledzy układają podstawy programowe czemu nie strajkujecie przeciwko temu toć to wiecej pracy i papierologii dla was, tylko na kasie zależy. Pytanie 2 na ocenę 6 potrzeba żeby dziecko z danego tematu osiągnęło 90% materiału, dzieci na sprawdzianach notują 100% wymaganego materiału więc dlaczego nie stawiacie 6 tylko 5. Jak macie niegrzecznego bacha w klasie dlaczego im poblazacie? Wiecie dlaczego? Bo nie chce się wam wypełniać papierów z tym związanych za to narzekać potraficie że klasa niedobra itd wiem wiem teraz będziecie pisać że u was tak nie ma że to inni że to skrajne przypadki

xxx @ 21:15, 09.02.2019

IP: 5.172...194

ale taktyka lepiej sprawdziany i lekcje z głowy a materiał do opanowania najlepiej w domu. I trzymać się wypracowanej zasady dzieci i ryby głosu nie mają i patrz pkt
pierwszy zawsze mam rację bo jestem ważnym nauczycielem jeśli ktoś się kręci to jest powód do tego żeby krzyczeć lub uderzyć WSTYD

Mechooptyk @ 21:25, 09.02.2019

IP: 31.0...171

Chałupy mchem optykam, to jakby kto chciał ...

Vvv @ 22:40, 09.02.2019

IP: 188.147...249

Wrócić do starych dobrych metod. Rodzic czy uczeń nie mógł dyktowac praw nauczycielowi. Co powiedziała Pani to bylo święte. A jak im się nie podoba to niech sami uczą swoje dzieci w domu. I po wszystkim.

Uczepiła się radnego @ 22:58, 09.02.2019

IP: 83.28...92

Ania, uczepiłaś się jednego oświadczenia majątkowego radnego i myślisz, że wszyscy mają 6 tys brutto. Gratuluję logiki.
Druga nie wie dlaczego 100% i nie ma szóstki. Bo za 100% jest piątka. Szostka np. za 101%. Ponad program ma twoje dziecię umieć.
Co do lansowania dzieci prominentów?! Jaki interes ma nauczyciel, żeby zawyżać takim oceny? Co, podwyżkę dostanie czy uśmiech pana lekarza? Brednie. I kolejne brednie: dużo kartkówek. Otóż rzeczywiście wystarczą cztery oceny, Więcej to dodatkowa praca. Czy nie przyszło ci, mamusiu, do głowy, że nauczyciel chce nauczyć? Jak ma mobilizować dziatwę, nie ma sprawdzania, nikt nie zajrzy do kajetu. Robią (niektórzy) tylko na ocenę, to jedyna marchewka.
Poza tym, choćby nie wiem ile papierków napisać, nie pozbędziesz się najniegrzeczniejszego z klasy bez współpracy rodzica, o o to trudno.

Psorka @ 23:03, 09.02.2019

IP: 188.146...7

Popieram powyższą odpowiedź. Wyjście z tej sytuacji, kiedy nauczyciele nie odpowiadają aspiracjom rodziców, to także nauczanie w domu. Niech współczesna szlachta zatrudni guwernantke albo sama uczy wlasne dzieci. Zamiast czyhac na nauczyciela i pluc jadem, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce. Dopiero społeczeństwo będzie mądre i przyszłościowe. Jest szansa, że uczeń przerosnie MISTRZA.

xxx @ 23:26, 09.02.2019

IP: 5.172...137

a jakie są efekty tego nauczania poprzez metodę opisaną w artykule. Jeśli w znacznej
części komentarze piszą nauczyciele to lepiej przemilczeć bo milczenie jest złotem.
Zastanawiający jest fakt , że wszystko według większości komentujących jest winą
dzieci i rodziców -żenada . W szkołach średnie zarobki nauczycieli
nie są takie niskie. Jeszcze raz napiszę jeśli nie odpowiada zawód i przechodzicie męczarnie to jak najszybciej powinniście zmienić zawód to zapewne będzie z pożytkiem dla Państwa Nauczycieli i dzieci.Pracownik zmęczony ciągle zdenerwowany i nie mający podejścia do dzieci ciągle popełnia błędy ,które przynoszą takie właśnie karygodne zachowanie nauczyciela jakie jest opisane w artykule.

do Psorki @ 23:37, 09.02.2019

IP: 5.172...109

faktycznie może to jest jakieś rozwiązanie . Ale co ta Psorka by robiła bo zapewne guwernantka to by nie była i szukała pracy w innym zawodzie i znów narzekała na pobory na ludzi i na wszystko co ją otacza -śmieszne dlaczego w was tyle jadu
i śmiesznych usprawiedliwień.Czytając jad widzę wasze miny angryDlaczego nie
widzicie u siebie żadnych błędów i wyciągnięcie odpowiednich wniosków tylko to nie ja to inni są winni WSTYD

DO Uczepiła się radnego @ 22:58 @ 23:40, 09.02.2019

IP: 37.248...159

PO 1 TATUŚ NIE MAMUSIA
PO DRUGIE JAK NIE ZNASZ REGULAMINU NAUCZANIA TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ 90 % NIE 101%
PO TRZECIE ILOŚĆ ZROBIONYCH KLASÓWEK I KARTKÓWEK NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRZYSWOJENIEM MATERIAŁU / CHYBA ŻE NA ZASADZIE ZAKUJ ZAPOMNIJ /
PO CZWARTE ZŁE OCENY UCZNIA W WIELU PRZYPADKACH WYNIKAJĄ Z NIEUMIEJĘTNEGO PRZEKAZYWANIA WIEDZY PRZEZ NAUCZYCIELA
PO 5 "Jaki interes ma nauczyciel, żeby zawyżać takim oceny? Co, podwyżkę dostanie czy uśmiech pana lekarza?" MA MA INTERES WCHODZENIA W D.. TO NORMALNE I NIE PRÓBUJ ZAKLINAĆ RZECZYWISTOŚCI angry
ŻEBYŚ GŁUPOT NIE MUSIAŁ MLASKAĆ MOJE DZIECKO MA ŚREDNIĄ 5.26 TAK WIĘC TEORETYCZNIE NIE MAM POWODU NARZEKAĆ ALE JAK WIDZĘ WASZE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA TO SIĘ CHCE Ż....

DO Psorka @ 23:03 @ 23:44, 09.02.2019

IP: 37.248...159

WYDAJE CI SIĘ ŻE WSZYSCY RZUCAJĄ W WAS JADEM ... CIEKAWE... ZRÓBMY GŁOSOWANIE OGÓLNOPOLSKIE ILE OSÓB W KRAJU POPIERA PODWYŻKI DLA WAS A ILE NP DLA STRAŻAKÓW
JESTEM PEWNY ŻE POPARCIE DLA PODWYŻEK DLA NAUCZYCIELI BYŁOBY ZNIKOME CIEKAWE DLACZEGO TOĆ TO TAKI ZAWÓD ZAUFANIA PUBLICZNEGO

A...;-) @ 01:48, 10.02.2019

IP: 37.7...6

Moja mama była nauczycielką, kochała dzieci i nadal je kocha, zawsze mówiła i do tej pory mówi, iż do tego zawodu trzeba mieć powołanie/predyspozycje i odpowiednie podejście do dzieci. Nigdy żadnego dziecka nie skreślała, zawsze wierzyła, że najgorszy uczeń może być najlepszym, trzeba tylko odpowiednio podejść do niego. Za darmo po zajęciach udzielała korepetycji tym np którzy mieli problemy w nauce. Była lubiana nie tylko przez dzieci, ale i przez ich rodziców. Ale to były też trochę inne czasy. Nie każdy do tego zawodu się nadaje, nawet jak skończy odpowiednie studia i nie wiadomo jak prestiżowy Uniwersytet, poza tym jak ktoś chce się nauczyć to i w najgorszej uczelni się nauczy. Czasem ludzie bez studiów mają większą wiedzę z danej dziedziny, niż nie jedna osoba po prestiżowej uczelni, zależy czym się interesuje, jak bardzo i jak długo. Nauczyciele tak samo jak i inni ludzie są różni, niektórzy nauczyciele, potrafią faworyzować, czasem lekcje są tak nudne, iż spać się chce itd. Po za tym niejeden nauczyciel potrafi zniechęcić do danego przedmiotu, a inny tak zaintrygować danym przedmiotem, iż nawet najgorszy uczeń i łobuz przychodzi z chęcią na lekcje, z zainteresowaniem słucha i chce wiedzieć jak najwięcej. Tylko taka sytuacja nie pojawia się jednak sama, na to trzeba zapracować, mieć dużo cierpliwości ten dar/predyspozycje i odpowiednie podejście. Jeśli to prawda, iż nauczycielka uderzyła po głowie ucznia, to uważam, iż taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a jak by temu dziecku coś się stało (nie zawsze wiadomo, czy te dziecko nie choruje na coś, albo wcześniej nie chorowało) ?. Jeśli są problemy z dzieckiem, to się informuje odpowiednie osoby, organy. Teraz dzieci są coraz gorsze, ale to nie tylko sama wina tych dzieci. Moim zdaniem jeśli dziecko jest agresywne, wulgarne, znaczy to, iż tak naprawdę w pewnej sferze jego życia, nie jest za ciekawie i może w ten sposób nieświadomie prosi/woła o pomoc, chce na siebie zwrócić uwagę, wzbudzić swoją osobą zainteresowanie, może chce się popisać/zaimponować przed kolegami/koleżankami. Może w domu są awantury i to "niesforne' dziecko w domu siedzi cicho, może jest bite, a w szkole odreagowuje (każde dziecko, tak samo jak i dorośli, może inaczej reagować na taką sytuacje) może rodzice, swojej latorośli, za mało czasu poświęcają, za mało je motywują, może nie potrafią mądrze zorganizować jej czasu z pożytkiem dla siebie i dla niej samej, może ma złe towarzystwo, a może to dziecko ma za dobrze i się mu nudzi, itd. Nic się nie dzieje bez przyczyny, a one mogą być różne. Uważam, iż nauczycielce jak nie pasowało zachowanie ucznia powinna z tym iść do dyrektora/ki, a jakby to nie poskutkowało, to dalsze można było podjąć kroki, a nie na własną rękę rozwiązywać problem. Nauczyciele są różni, dzieci są różne i rodzice są różni i każda z tych osób ma swoje różne problemy, które też w różny sposób załatwia/odreagowuje i tu trzeba bardzo uważać by o jeden krok nie pójść za daleko.

WOS 0000 @ 07:02, 10.02.2019

IP: 31.0...148

Zgadzam się że to wszystko wina rodziców. Rozpieszczają Batory, przyjdą dni że jeszcze będą płakać. Bo to nie dzieci nie uczniowie, tylko bydło i głąby uczone przez Internet.

Nauczyciel @ 08:20, 10.02.2019

IP: 2a01:110f...c8d0

Dlaczego, wy rodzice, skoro uwazacie, że nauczyciele to nieroby, głąby, po kiepskich szkołach, nieudacznicy itd posyłacie dzieci do publicznych szkół? Chcę wam przypomnieć, że nie macie takiego obowiązku. Możecie wysłać do prywatnej szkoly, a w ogóle to możecie sami uczuć. Prawo polskie na to pozwala. Przecież to wy jesteście tacy mądrzy, wszystko wiecie jak uczyć, jak wychowywać, jak radzić sobie z niedobrym uczniem. Po co posylacie do tych kiepskich szkół?

@Nauczyciel @ 09:47, 10.02.2019

IP: 2a02:a319...3449

Świetny pomysł - najlepiej w ogóle wozić pociechy od 6 roku życia do Warszawy. A co tam Warszawy - do Zurichu! Najlepiej prywatnym samolotem. Tam się dopiero nauczą.

Przypominam, że rodzice (a przynajmniej ta część, która pracuje) już zapłacili za publiczną edukację w podatkach. Dlaczego nie mieliby oczekiwać, że ich dzieci trafią w ręce odpowiednich osób? Płacą, to wymagają. Mają prawo być roszczeniowi, o ile w ogóle roszczeniami można nazwać chęć pociągnięcia do odpowiedzialności idiotki, która nie umie panować nad emocjami.

do A...;-) @ 01:48 @ 10:59, 10.02.2019

IP: 37.248...159

są wyjątki , obecnie bardzo rzadkie, nowe pokolenie nauczycieli do nich bardzo rzadko należy

Jeszcze do tatusia @ 11:12, 10.02.2019

IP: 83.28...92

Otóż znam regulamin. Nie wiem jaki statut obowiązuje w Twojej szkole, skoro za 90% - 100% oczekujesz szóstki. Szóstka jest ponad program danej klasy. Zresztą co z takiej szóstki, która de facto szóstką nie jest. Po drugie rzeczywiście nie zdaję sobie sprawy, że można czerpać przyjemność z włażenia w d. prominentom. Nie wykluczam,że są tacy pracownicy. Chyba zgodzisz się, że wazelina, to wątpliwy zysk, raczej skaza na psychice. Wątpliwe jest też stwierdzenie, że złe oceny wynikają głownie z nieumiejętnego przekazywania wiedzy. Normalny nauczyciel, a takich jest większość, stara się i zależy mu (jeszcze). Jednak wobec obserwowanych postaw chyba trzeba przyjąć postawę czy się stoi czy się leży.... Niewątpliwie wygodniej sprawdzić trzy kartkówki niż trzynaście. W dodatku wszyscy zadowoleni... Mam wrażenie, że wielu rodzicom zależy na wyglądzie świadectwa, niekoniecznie na rzeczywistej wiedzy i umiejętnościach dziecięcia. Jeśli Twoje dziecko ma mocną piątkę, to tylko gratulować.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 11:17, 10.02.2019

IP: 188.146...244

do A...;-) @ 01:48 , z nowym pokoleniem rodziców jest tak samo.

do Jeszcze do tatusia @ 11:12 @ 12:19, 10.02.2019

IP: 37.248...159

jaki żeś ty mi wąski zaimponował laughing laughing twój komentarz mnie rozbawił do łez laughing laughing

Dolek @ 13:08, 10.02.2019

IP: 5.172...17

Po co szkoła i nauczyciele, są internet i smartfony. Tam można dowiedzieć się wszystkiego.

Śmiej się @ 13:31, 10.02.2019

IP: 83.28...92

ze swojego betonowego podejścia. Koniec dyskusji.

niewielka nauczycielka @ 16:39, 10.02.2019

IP: 188.147...75

Szanowni Rodzice. Skoro tak narzekacie na nauczycieli, weźcie sprawy w swoje ręce. Jest jeszcze przecież możliwość zdobywania wiedzy w domu, tzw, edukacja domowa.
Każdy uczeń zdobywający wiedzę w systemie pozaszkolnym, musi tylko raz w roku zdać egzamin z przedmiotów wskazanych w ustawie. Poczytajcie sobie w Internecie.

dziwny @ 17:58, 10.02.2019

IP: 178.235...99

zamontować kamery w szkołach na lekcjach i pokazac tym super rodzicom co ich pociechy wyprawiają :>>>> i skonczylo by się pajacowanie na lekcjach >> ale po co przecież dzisiejsza edukacja bije się o każdego ucznia

Ewa @ 18:21, 10.02.2019

IP: 95.49...211

Popieram niewielka nauczycielka.
Każdy rodzic, który jest niezadowolony z pracy nauczycieli, powinien przyjść i z ukrycia poobserwować zachowanie swoje i innych dzieci tylkio podczas przerw. Z pewnością zmieniłby zdanie na temat jednych i drugich.
Znam przypadek, kiedy do uczniowie jednej z klas założyli sie, który z nich dostanie więcej uwag od nauczycieli, więc wyobraźcie sobie jak wyglądała praca w tej klasie. Nie myslcie, że to odosobniony przypadek.
Rodzice często sami ledwo skończyli jakąś zawodówkę, ale swoje dzieci uważają za geniuszy i jak coś się nie powiedzie, to oczywiście wina nauczyciela. A co przekazałeś w genach drogi rodzicu??
Rodzice wychowują jedynie w taki sposób, że po lekcjach wożą swoje dzieci z jednych zajęć na drugie, a sami w tym czasie chodzą na silownię, fitness, spotykają się ze znajomymi, zamiast w domu poświęcić czas dziecku, porozmawiać z nim, wspólnie zrobić coś fajnego. Dlatego rodzicu, nie mów, że wychowujesz swoje dziecko, bo wychowane dziecko zna zasdy kultury, wie, że używa sie zwrotów grzecznościoowych, a jakich słów nie używa się wcale, przygotowuje sie do lekcji, nie przeszkadza innym. Gwarantuję, takich uczniów nauczyciel się nie czepia. Mądry rodzic współpracuje z nauczycielem, bo to przyniesie o wiele lepszy skutek, niż bieganie po kuratoriach,
Jesli jednak rodzice nastawiaja swje dzieci przeciwko nauczycielom,to jak ono ma się zachowywać w szkole?? Rodzicu pamietaj jednak, co zasiejesz, to zbierzesz !!

Do niewielka nauczycielka @ 16:39, @ 19:44, 10.02.2019

IP: 37.248...159

To tobie jak nie pasuje to zmień pracę i nie będziesz musiała narzekać na dzieci i rodziców i nie będziesz musiała się użerać. Taka wykształcona to pewnie od ręki znajdziesz pracę / i Tu nastąpi pewnie zdziwienie/
Ps nie mierz wszystkich swoją mierną miarą zakompleksiona kobieto której w życiu chyba za dużo osiągnąć się nie udało stąd ta frustracja

Ps 2 weź że sobą przytakiwaczkę ewę

Xyz @ 19:47, 10.02.2019

IP: 2a00:f41...6d92

Popieram jw

niewielka nauczycielka @ 20:15, 10.02.2019

IP: 188.147...175

Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój komentarz :) Ja nie narzekam w nim ani na uczniów ani na ich rodziców. Wspomniałam tylko o pewnej alternatywie w zdobywaniu wiedzy, jeśli edukacja dzieci w szkole państwowej Państwa nie zadowala. Kocham swój zawód, szanuję swoich uczniów i ich rodziców. Nikogo nie obrażam w postach.

Mądry uczen @ 22:15, 10.02.2019

IP: 188.147...249

Kiedyś słyszałem jak uczeń z 3 klasy podstawówki powiedział do nauczyciela:"a ja myślałem że masz więcej rozumu". I co na to rodzice??? Pewnie zadowoleni.😂

Do niewielka nauczycielka @ 20:15, @ 00:50, 11.02.2019

IP: 31.0...78

Ja także wspomniałem o pewnej alternatywnie ... zawodowej

Papa Smerf @ 09:15, 11.02.2019

IP: 188.146...156

Wymagacie szacunku: nauczyciel od uczniów i ich rodziców, rodzice od nauczycieli dla siebie i swoich dzieci, dzieci dla siebie i rodziców, ale większość z was tu komentujących nie potraficie kulturalnie i z szacunkiem zwracać się do wszystkich piszących i czytających. Plujecie jadem, dajecie zły przykład - a sami chcecie być darzeni szacunkiem... sad Przykre to. Weźcie się ludzie najpierw za naprawianie siebie!

Jerzy Brojek @ 09:25, 11.02.2019

IP: 178.235...200

Niewątpliwie złe życzenie "OBYŚ MUSIAŁ CUDZE DZIECI UCZYĆ" - wcale nie straciło na aktualności. B e z p o ś r e d n i e kierowanie mniejszymi zespołami ludzkimi jest niewątpliwie także pracą wychowawczą. To kierowanie jest jednak znacząco ł a t w i e j s z e od typowego nauczania szkolnego, bo kierujący DYSPONUJĄ SKUTECZNYMI MECHANIZMAMI DYSCYPLINUJĄCYMI - JAK CHOĆBY N A G R O D A M I CZY KARAMI. W sytuacji polskiego szkolnictwa gdy istnieje swoista "NADPODAŻ" usług szkolnych - "NAUKOBIORCY" przestają szanować "NAUKODAWCÓW", co rodzi patologie.
Kierujący polską oświatą - powinni pilnie temu się przyjrzeć. Mam na uwadze także
organizatorów oświaty - WŁADZE SAMORZĄDOWE. A może tytułem eksperymentu
wprowadzać monitoring w klasach lekcyjnych - POZWALAJĄCY BEZSTRONNIE
OCENIAĆ ZACHOWANIA "NAUKOBIORCÓW" ???. Względy techniczno-kosztowe
są tu p o m i j a l n e. Podgląd byłby uruchamiany przez nauczycieli w sytuacji trudnej.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 11 lutego 2019 roku

lol @ 09:26, 11.02.2019

IP: 194.50...85

Siostra pracuje jako nauczyciel i bardzo sobie chwali. I zarobki nie są złe (jak za tyle pracy) i dużo wolnego. Dziwi się jedynie, że związki wciąż walczą "o więcej". Ale jak to związki... Jestem także gorącym zwolennikiem badań psychologicznych przed przystąpieniem do pracy nauczyciela oraz przynajmniej kontroli zatrudnianych osób pod względem merytorycznym, w sensie tych, którzy są po rodzinie z ważnymi ludźmi. W okolicznych gminach w szkołach zatrudniane są całe rodziny i córki i synowe i inne kuzynki.

DO NAUCZYCIELI @ 10:07, 11.02.2019

IP: 94.254...29

Cicho siedzieć i nie dyskutować będziecie tańczyć jak wam zagramy nauczyciela trzeba trzymać krótko bo na głowę wejdzie pozdro dla młodych nie dajcie sobą pomiatać

Kurs @ 11:04, 11.02.2019

IP: 5.173...158

Tak jest!!! za bardzo się rozpasali!!!! I tak prędzej czy później czekają ich duże zwolnienia grupowe wraz z gruntowną zmianą systemu oświaty.

takie tam @ 13:09, 11.02.2019

IP: 2a02:a310...9179

Za moich czasów w szkole w Pasiekach uczyła historii i wosu pewna nauczycielka, która regularnie na lekcjach napieprzała do głowach, jak nie ręką to wielkimi drewnianymi przyrządami matematycznymi :D Niektórzy powinni wiedzieć o kogo chodzi. Nikt nie skarżył się do rodziców, co lekcja był wpierdziel jak ktoś przesadzał ze swoim zachowaniem. A jak była wywiadówka to i od rodziców się dostało zje.bę. Z tego co wiem, to każdy z nas uczących się w tamtym okresie ma się świetnie, nie ma żadnych urazów psychicznych i traum. Czasy są kiepskie, dzieci są rozpuszczone (zawsze były) ale i rodzicom dużo można zarzucić. Wychowywanie przykładem a nie telefonem i tabletem.

Mm @ 13:50, 11.02.2019

IP: 178.235...93

Wiecie, że to nie jest normalne uważanie, że jak mnie boli (w domu, w szkole), to ja też mogę bić lub inni innych? Samo takie mówienie oznacza uraz. Prawo jest prawem, znęcanie się fizyczne lub psychiczne, to przestępstwo. Koniec. Co z tego, że kiedyś coś można było. Teraz przepisy są takie a nie inne. Kiedyś też można było mieć niewolnika i na legalny wiedźmy palić.

Z Oki On @ 13:56, 11.02.2019

IP: 178.235...9

Dzień dobry.Przypomiała mi się historyjka mojego ŚP.Taty.Rocznik ''44.Był w 1 klasie Szkoły Podstawowej.Pewnego dnia zapomiał przynieść na lekcje patyczków do liczenia.Od pani dostał takie razy,że wracał z zakrwiawioną pupą.Opowiedział rodzicom co się stało i.....dostał poprawkę od Taty.Taki był autorytet nauczyciela.Oczywiście to było okropieństwo.Bezwarunkowe zaufanie do belfra.Chore.Teraz jest ofwrotnie.Tylko,że wielce oświecone społeczeństwo doprowadza do tego,że taki smarkacz nie ma szacunku do nikogo i niczego.Rodzice teraz najczęściej bezearunkowo wierzą dzieciakom.Chodzi mi o to,że to wszystko przeszło ze skrajności w skrajność.Pozdrawiam.

Lech Wałęsa @ 15:56, 11.02.2019

IP: 94.254...29

Precz z Komuną

do mm @ 18:07, 11.02.2019

IP: 178.42...177

zost nauczycielem i traw na zgraje z telefonami i madrymi rodzicami ??????????? to zmien ___________________________

xxxx @ 18:07, 11.02.2019

IP: 2a00:f41...1674

Dawniej to rodzice by w domu poprawili a teraz z goowniakami po dyrektorach lataja.

A...;-) @ 19:41, 11.02.2019

IP: 37.7...6

Kurde znów się rozpisze, ale trudno, może nikt mnie z tego tytułu, za nogi nie powiesi i głowy nie urwie :-). Nauczyciele, rodzice, dzieci, jak i my wszyscy wywodzimy się z różnych domów, środowisk, z różnym bagażem doświadczeń. Nie w jednym domu występuje "Moralności Pani Dulskiej", na szczęście nie w każdym. Źle się dzieje nie tylko w rodzinach o których wiemy, że się źle dzieje. W niektórych domach, gdzie z zewnątrz pięknie, cacy, do kościółka co niedziela, w szkole dzieci dostają bardzo dobre oceny, a co w domu w 4 ścianach się dzieje, to już inna bajka. Potem dzieci z takich złych, jak i pseudo dobrych domów, dorastają, są nauczycielami, paniami sprzątającymi, urzędnikami, księżmi, właścicielami firm itd. Wiele z tych osób ma swoje dzieci i być może świadomie, czy też i nieświadomie w wychowaniu swoich latorośli powielają swoje wcześniejsze ich zdaniem "normalne" a nie niektóre, nie rzadko złe w opinii psychologa/psychiatry zachowania i doświadczenia.

ola @ 20:32, 11.02.2019

IP: 178.42...174

Jak to dobrze,że już jestem na emeryturze. Gdybym teraz miała zaczynać pracę to wszystko tylko nie szkoła. Nie taka ona była jeszcze 20-30 lat temu.

A...;-) @ 20:38, 11.02.2019

IP: 37.7...6

Dodam jeszcze, iż uważam, iż duży wpływ na co to się dzieje mają m.in. starsze pokolenia i ich takie "powiedzonka" jak: " jeśli jesteś między wrony ...", albo " najgorszy ptak co w swoje gniazdo ..." Ludzie starsi często je powtarzali i według nich wychowywali swoje dzieci, a te swoje i tak kolejne pokolenia. Często nie w jednym domu się jak już wyżej wspomniałam, źle dzieje, ale ludzie milczą, bo ważniejsze jest co rodzina powie, co ludzie i kościół powiedzą, robiąc tym samym krzywdę sobie i najbliższym. Wolą Ci ludzie milczeć i się męczyć, wychowując swoje dzieci w takiej, a nie innej atmosferze, a osobom patologicznym to w to mi graj, bo nikt o niczym z obcych i dalszej rodziny nie wie, mogą robić co chcą itd. Szczególnie dzieje się tak w mniejszych miejscowościach, wszak im mniejsza miejscowość, tym mniejsza tolerancja. Dzieci w takich domach dorastają, w przyszłości zakładają swoje rodziny i powielają nie rzadko zachowania patologiczne wyniesione wcześniej z domu i kolejno uczą tego samego, kolejne pokolenia. Ponadto jest też ryzyko, iż w końcu komuś puszczą nerwy, a to może różnie się skończyć, wiadomości najlepiej to obrazują. Ludzie w mniejszych miejscowościach, ale i nie tylko, powinni być bardziej tolerancyjni i wyrozumiali dla innych, dla ofiar, starać się je zrozumieć i nie urozmaicać sobie swojego czasu, obgadując i wytykając ludzi którym gdzieś się nie powiodło. W tedy ofiary, będę może śmielsze prosić o pomoc psychologów, psychiatrów itd. i chodź może ten łańcuszek patologicznych zachowań w 100 % się nie urwie, ale może się zmniejszy. Nie chcę i nie chciałam nikogo obrażać, nie pisałam i nie piszę, też o wszystkich, chciałam tylko nadmienić gdzie m.in. może (ale nie musi) leżeć podstawa takich zachowań, niektórych ludzi w tym m.in. rodziców, nauczycieli i dzieci.

Jerzy Brojek @ 17:48, 12.02.2019

IP: 178.235...178

Do A...;-) IP:37.7...6 pozdrawiam Panią i dziękuję za tą i n t e r e s u j ą c ą analizę.
Zwracając uwagę na p o w t a r z a l n o ś ć (łagodnie określając) "nieciekawych"
zachowań - porusza Pani sedno problemu zaściankowości naszej Polski powiatowej. To kłopot nie tylko nasz Polaków, choć pociecha z tego niewielka. Polacy nie należą do społeczeństw mobilnych. Klasyk literatury amerykańskiej Mark Twain napisał ((czytaj powieść "PROSTACZKOWIE ZA GRANICĄ" ) - "podróże zadają śmiertelny cios zabobonom i parafiańszczyznie ". Kolejni carowie imperium rosyjskiego przesiedlali całe plemiona ,uzyskując przy tym efekt wymieszania kultur i ludzkich doświadczeń. Nie tak rozległe Państwo Polskie - nigdy nie miało potrzeby stosowania takich planowych przesiedleń. Jedyny Stwórca wie - jak bylibyśmy nadal "zasiedzieli"
gdyby nie ogromne migracje ludności, związane z powojennymi przesunięciami granic. Gdyby nie to, że tak zwani "komuniści" znając już efekty ataku atomowego na Hiroszimę i Nagasaki - przyjęli strategie "DEGLOMERACJI" ( rozproszenia ) przemysłu i osiedli ludzkich ( polecam dzieło OSTROŁĘKA DZIEJE MIASTA autorstwa Zofii Niedziałkowskiej wyd IV uzupełnione, Ostrołęka 2002 r). Bez urazy
z czyjejkolwiek strony ale warto przypomnieć, że ta część Europy którą objęła
Reformacja chrześcijaństwa - znacząco przyśpieszyła w rozwoju gospodarczym i
społecznym. Autor Diagnozy Społecznej profesor Janusz Czapiński - od lat zwraca
uwagę rządzących - NA TO ŻE" NIEUMIEJĘTNIE WYCHOWUJEMY NASZE DZIECI
I MŁODZIEŻ". Że ( cytat ) "SOBKOWO WYCHOWANI RODZICE - WYCHOWUJĄ SOBKOWO WŁASNE DZIECI - NIE BUDUJĄC KAPITAŁU SPOŁECZNEGO ". Potrzebę wprowadzania modelu nauczania praktykowanego w Republice Finlandii - próbowałem postulować do prezydenta Bronisława Komorowskiego, jak i do Jarosława Kaczyńskiego. Ci ludzie praktykujący "zarządzanie przez konflikt " - są
doskonale odporni na nowoczesność.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 12 lutego 2019 roku

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank