środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: parkowanie kierowców przy zakładzie karnym jest naganne

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Sprawa dotyczy samochodów parkujących przy Zakładzie Karnym w Przytułach Starych. Mimo ustawionego zakazu parkowania, codziennie, przynajmniej dwa metry za znakiem, stoi sznur aut.

Na parkingu zlokalizowanym kilka metrów dalej, bywają puste miejsca postojowe. Teraz, w porze zimowej, na poboczach zalega śnieg i kierowcy parkują swoje auta zajmując część pasa jezdni. Mimo ustawionego znaku zakazu niedzielni kierowcy parkują tak, aby było jak najbliżej bramy wejściowej. Tu moje pytanie - kto odpowiada za ten stan rzeczy? Nie można się tam przecisnąć sprzętem rolniczym. Policja jest tam kilka razy dziennie, służba więzienna, ale nikt na to nie reaguje. Proszę powiedzieć, czy dyrekcja Zakładu Karnego może podjąć jakieś działania, czy musimy tę sprawę zgłosić innym służbom?

Reklama Odpowiada mjr Agnieszka Chaberek, rzeczniczka prasowa Zakładu Karnego w Przytułach Starych:
Przedmiotowa droga znajdująca się przy Zakładzie Karnym w Przytułach Starych nie należy do Służby Więziennej. Funkcjonariusze i pracownicy naszego zakładu parkują samochody na parkingu znajdującym się na terenie naszej jednostki penitencjarnej. Nie mamy wpływu na parkowanie samochodów za zakazem przez osoby postronne np. osoby odwiedzające skazanych. W przedmiotowej sprawie należy zwracać się do policji, ponieważ nie posiadamy stosownych kompetencji.

Wyświetleń: 2666 komentarze: 6
10.02.2019, 03:57r. Drukuj
Powrót


Mieszkaniec @ 06:48, 10.02.2019

IP: 188.147...15

A ja miałem sen. Śniło mi się, że ide do kina i grają Kler. Czułem się wtedy taki dumny, szczęśliwy,wolny. Ludzie z łomży, Warszawy, Bytomia i Otwocka kłaniali się do mnie, uśmiechali, gratulowali. Potem pojechałem autobusem z nowym rozkładem na Borki przez nowiutką przeprawę tymczasową. Sobie myślę,ale jest pięknie i nie śmierdzi. Potem dalej mi się śni jak Wiesław pije herbatę z Anką ostrołęcką dziewicą i panną, Jan Kowalski z Janem Kotowskim grają w warcaby, rebeliant remek spaceruje z Tępym Lemingiem pod rękę. Myślę sobie w końcu nastała miłość,sprawiedliwość, spokój,radość,wzajemny szacunek. Myślę sobie w końcu po kościele bêdę mógł sobie w spokoju z rodziną uść do OCK i obejrzeć Kler. Ale budzę się i co? I ch...ja! Dalej śmierdzi, dalej nie ma kler, dalej się z bas śmieje cały świat, dalej dziury,dalej stagnacja i dalej rozdawnictwo stanowiski i dalej obsadzanie lojalnych PiSiorów w Enerdze. O tak mi się kurła właśnie śniło. A swoją drogą to w Biedronce są paluszki z sezamem w dobrej cenie.

Ostroleczanin @ 14:16, 10.02.2019

IP: 176.109...11

Jesli bylo stac na zbudowanie tak duzego Zakladu Karnego to dlaczego nie bylo stac na zbudowanie odpowiednio duzego parkingu??
Bywaja dni ze na tzw.nie sposob zaparkowac auto.
Prosze najpierw przemyslec a pozniej pisac a nie odwrotnie

kakks @ 21:35, 10.02.2019

IP: 178.42...97

nie co sie dziwić jak bezdomni rozdają samochody a nie zapewniają później miejsc parkongowych z wiadomych powodów

* @ 11:35, 11.02.2019

IP: 188.146...77

Zwykły obywatel to mandat dostanie jak nie odśnieży chodnik chodnik przy swoim plocie. A duży państwowy zakład nie odpowiada za to co dzieje się tuż za płotem? A co chociażby ze względami bezpieczeństwa?

Laurah @ 13:49, 11.02.2019

IP: 37.248...198

Noo ja jak tam bywam codziennie to jeszcze pełnego parkingu nie widziałem,ale wolne miejsca fakt są ale na skraju parkingu a stamtąd do bramy to ze 30 m jest to nie każdemu się chce iść takie hektary.Więc jest jak jest.

Do ostrołęczanin @ 19:23, 11.02.2019

IP: 37.248...198

I to jest odpowiedz na to że nie ma odpowiednio dużego parkingu stanąć pod zakazem na połowie jezdni.Gratuluję.Sobie pod blokiem tak parkuj człowieku ,a ja tam pełnego parkingu to nie widzuję ale leniwych ludzi codziennie.