poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Rymcerze z wizytą w ZSP w Łysych (zdjęcia)

Fot. archiwum ZSP w ŁysychW Zespole Szkół Powiatowym w Łysych wizytę złożyli ciekawi goście - to Rymcerze czyli Łukasz Bęś, pseudonim Bęsiu oraz Jonatan Blank pseudonim DJ Yonas. Panowie współpracują ze sobą od 2006 roku i prowadzą razem projekt profilaktyczny pod nazwą "Nie zmarnuj swojego życia".

W ramach inicjatywy odwiedzają szkoły i przekazują młodzieży własne doświadczenia związane z profilaktyką oraz walką z nałogami.

Reklama Swoje przeżycia przekazują w dużej mierze za pomocą muzyki, ale też prowadzą z młodzieżą pogadanki, opowiadają o swoim życiu, historii, doświadczeniach.

- 8 lat temu byłem w bardzo trudnej sytuacji - wielu uzależnień. Odbiłem się. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Teraz chcę mówić o tym młodym ludziom, aby przestrzec ich przed jakimikolwiek używkami - mówi Bęsiu.

- Stałem na rozdrożu. Z jednej strony koledzy i namawianie do używek, z drugiej strony grałem w piłkę nożną. Argument treningów i zachowania dobrej kondycji nie zawsze wystarczał. Musiałem decydować. Wybrałem rozwijanie swojego talentu. W trakcie spotkania zachęcamy młodych ludzi do rozwijania swoich pasji - powiedział Dj Yonas.

Reklama Uczniowie podziękowali gościom za opowiedzenie swoich historii, za szczerość, serdeczność i bezpośredniość. To wspaniała lekcja dla uczniów.

Więcej o projekcie pt. "Nie zmarnuj swojego życia" na stronie www.rymcerze.pl.

Zobacz zdjęcia:
Akcja profilaktyczna w ZSP w Łysych

Wyświetleń: 804 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13.02.2019, 09:07r. Drukuj
Powrót