środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Sprawdź swój e-PIT przez Profil Zaufany

Od 15 lutego możesz usiąść wygodnie i sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które wypełnił za ciebie urząd. Nie musisz szukać ubiegłorocznych PIT-ów, aby sprawdzić kwotę przychodu. W całym procesie pomoże Profil Zaufany - wystarczy się zalogować.

Elektroniczny e-PIT to twoje zeznanie podatkowe (PIT-37 lub/i PIT-38). W tym roku - po raz pierwszy - wypełni je za ciebie i udostępni urząd skarbowy.

Reklama Nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie. Od 15 lutego wypełnione zeznanie będzie na ciebie czekało na stronie www.podatki.gov.pl. Aby sprawdzić przygotowane rozliczenie, musisz się zalogować. Jak to zrobić? Do wyboru masz dwie drogi: krótszą i dłuższą. Którą wybierasz? Oczywiście, że krótszą! Co zrobić, by ją pokonać? Załóż Profil Zaufany już dziś!

- Aby móc załatwiać sprawy urzędowe w Internecie potrzebujemy trzech elementów. Po pierwsze - musimy móc się zidentyfikować. To stosunkowo łatwe. Po drugie - musimy się uwierzytelnić, a więc potwierdzić, że my to rzeczywiście my. I wreszcie - musimy się podpisać. Profil Zaufany umożliwia realizację tego całego procesu w kilka minut. Pozwala na załatwianie wszystkich spraw z jednego miejsca - z domu - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Reklama Przez bank albo w punkcie
Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby - po pierwsze - przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W tej opcji założysz go i potwierdzisz w pełni online, przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w bankach: PKO Bank Polski SA, Santander, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe lub konta na platformie Envelo.

Dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy decydując się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musisz już potwierdzać swoich danych w urzędzie. Jak to zrobić?
Krok 1: w systemie bankowości elektronicznej twojego banku, wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego.
Krok 2: operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres e-mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia konta.

Druga opcja założenia Profilu Zaufanego - przez internet potwierdzając go w punkcie potwierdzającym. Podpowiadamy jak to zrobić:
Krok 1: wejdź na stronę www.pz.gov.pl.
Krok 2: wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w punkcie potwierdzającym.
Krok 3: odwiedź punkt potwierdzający. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. Sprawdź, gdzie w twojej okolicy znajduje się najbliższy.

Tu znajdziesz pełną listę punktów potwierdzających.

Reklama W całej Polsce funkcjonuje niemal 1500 takich punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie, a także poczty. Ważne: pamiętaj o zabraniu dowodu osobistego. Dzięki Profilowi Zaufanemu nie tylko sprawdzisz swój e-PIT, ale załatwisz też wiele innych urzędowych spraw, bez wychodzenia z domu i w pełni online. Jakie to sprawy? To tylko kilka przykładów:
- złożysz wniosek o wydanie dowodu osobistego,
- zarejestrujesz online narodziny dziecka,
- sprawdzisz swoje punkty karne,
- sprawdzisz, czy auto, które chcesz sprowadzić z zagranicy nie było złomowane (Historia Pojazdu),
- złożysz i sprawdzisz dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US,
- złożysz wniosek o rejestrację działalności gospodarczej,
- zgłosisz utratę dowodu osobistego,
- wystąpisz o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego,
- uzyskasz odpis aktu stanu cywilnego i dziesiątki innych spraw.

Gdybyście jednak wybrali tę dłuższą, oto jak możecie się zalogować, by sprawdzić rozliczenie. Potrzebujecie: PESEL lub NIP i datę urodzenia, kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 r.
Wyświetleń: 2057 komentarze: 2
15.02.2019, 09:39r. Drukuj
Powrót


lol @ 11:44, 15.02.2019

IP: 194.50...85

Loguję się na profil zaufany i niestety nie widzę nic co dotyczy zeznania podatkowego 2018.

Mmmm @ 06:00, 16.02.2019

IP: 178.235...208

Zalogowany. Sprawdzony. Wysłany. Wszystko zajęło 5 minut. Potwierdzenie sciagniete UPO na telefon.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter