poniedziałek, 18 marca 2019 r., imieniny Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Aktualności

Marzec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji w marcu. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegółowy program:
4 III (poniedziałek)
Ostrołęcki karnawał Rio
Zapusty na wesoło z OUTW. Czy wiecie co to jest Podkurek, Podkoziołek, Babski Comber? Dowiecie się tego w programie satyrycznym Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku o polskich zwyczajach ludowych z brazylijską sambą w tle.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama5 III (wtorek)
Miejsce urodzenia 2019 - eliminacje miejskie
Ostrołęcki Konkurs Recytatorski. Celem Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego "Miejsce urodzenia" jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego. Uczestnicy konkursu występują w trzech kategoriach: młodzież szkół podstawowych, klasa III gimnazjalna, młodzież szkół
ponadpodstawowych.
- godz. 9.00, klub "Oczko".

6 III (środa)
Dawno, dawno temu...
Spotkania z muzyką. Przy dźwiękach dworskiej kapeli opowiemy dzieciom baśnie o królach, pięknych księżniczkach, groźnych smokach i dzielnych rycerzach. Muzyka, pobudzając wyobraźnię sprawi, że wszyscy chętnie posłuchają historii, które miały miejsce dawno, dawno temu.
Wystąpią: Cezary Nowak - aktor, Anna Wcisło/Marcin Sochan - skrzypce barokowe, Agnieszka Szwajgier/Agnieszka Mazur - pomort, flety, Katsiaryna Pazharytskaya - teorba.
- godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł.

8 III (piątek)
Fircyk w zalotach (2)
Spektakl OSA. "Fircyk..." Franciszka Zabłockiego przeniesie widzów w klimat XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej. Główny bohater knując intrygę miłosną sam wpada w jej sidła. Akcja zaczyna się, gdy Fircyk przyjeżdża na wieś do swojego przyjaciela Arysta niedługo po tym jak w Warszawie przetrwonił swój majątek. Teraz chce się bogato ożenić, by odzyskać fortunę.
Obsada: Klarysa - Marysia Smugorzewska, Podstolina - Julia Gwiazdowska, Fircyk - Bartek Żebrowski, Aryst - Bartek Bednarczyk, Pustak - Filip Kowalski, Świstak - Dominik Opęchowski, Pan 1 - Tomasz Dąbkowski, Pan 2 - Mateusz Siennicki.
Scenografia - Marek Suski, opracowanie muzyczne - Tadeusz Kowalewski, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama9 III (sobota)
Ania Rusowicz
Ania Rusowicz - polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając trzy płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem złotych. Koncerty w Polsce i za granicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.
Lata 60-te i 70-te jak pokazuje historia nigdy nie wyjdą z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style czyli muzyka vintage'owa w nowoczesnym wydaniu. OCK zaprasza w bigbitowo-rockową muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz single powstałe do ścieżek dźwiękowych do filmów.
- koncert, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

14 III (czwartek)
Wystawa prac Wiktora Gajdy
Wiktor Gajda (ur. 6 III 1938 w Toruniu) polski rzeźbiarz, malarz, rysownik. W latach 1956-1962 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni Artura Nachta - Samborskiego. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Pracuje w Warszawie i Stroniu Śląskim. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Okręgowego w Chełmie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i kolekcjach prywatnych. Po wernisażu ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu na najlepszy obraz "Ostrołęckiego Przeglądu Twórczości Plastycznej".
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

15 III (piątek)
Koncert wokalistów Studia Piosenki Klubu Oczko
OCK zaprasza na niezwykły koncert, w którym piękne piosenki o miłości zaśpiewają: Jakub Ambrzykowski, Alicja Gałka, Julia Kaliszewska, Maria Meszyńska, Karolina Watrakiewicz, Amelia Żynda.
Kierownictwo muzyczne i akompaniament - Tadeusz Kowalewski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

17 III (niedziela)
Koziołek Matołek i jego przygody
Spektakl Agencji Artystycznej PrymArt. Muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń. Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza.
- godz. 12.00, sala OCK, bilety: 7 zł (dla dziecka), 15 zł (dla osoby dorosłej).

19 III (wtorek)
Miejsce urodzenia 2019 - eliminacje rejonowe
Ostrołęcki Konkurs Recytatorski. Finałowy etap rywalizacji recytatorów w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.
- godz. 9.00, klub "Oczko".

21 III (czwartek)
Porozmawiajmy przy herbacie 3
Gościem trzeciego spotkania z cyklu "Porozmawiajmy przy herbacie" będzie pani Beata Zaorska - na co dzień terapeuta zajęciowy, która każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji, jaką jest rękodzielnictwo: decoupage, scrapbooking i wiele innych. Spotkanie połączone będzie z warsztatami wykonywania ozdób wielkanocnych.
- godz. 18.00, Kultownia.

22 III (piątek)
Takie miasteczko
Program satyryczny OUTW. Czy w dużych miastach, czy w małych problemy ludzkie są takie same. Artyści Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawią je w skeczach i wesołych scenkach. Bo nic tak dobrze nie działa na problemy jak serdeczny śmiech.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama29 III (piątek)
Do kiedy jestem...
Koncert wokalistów Studia Piosenki. W koncercie usłyszymy piosenki w wykonaniu Natalii Kleczkowskiej i Natalii Sadochy.
Akompaniament:
Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce,
Klaudia Trzcińska - wiolonczela,
Tomasz Mikulski - gitara,
Tadeusz Kowalewski - piano, kierownictwo muzyczne,
Światło, dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

29 III (piątek)
Od środka państwo środka
Wystawa fotografii Romana Załuski. Z Pekinu poprzez historyczne stolice do dawnych kolonii. Wystawa pokazuje widzom fotograficzne wrażenia autora z kilkunastodniowej podróży po Chinach. To kolejna wystawa członka Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.
- godz. 18.00, hol OCK.

Odsłon: 2600 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 04:22, 02.03.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank