środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Aktualności

Marzec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji w marcu. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegółowy program:
4 III (poniedziałek)
Ostrołęcki karnawał Rio
Zapusty na wesoło z OUTW. Czy wiecie co to jest Podkurek, Podkoziołek, Babski Comber? Dowiecie się tego w programie satyrycznym Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku o polskich zwyczajach ludowych z brazylijską sambą w tle.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 5 III (wtorek)
Miejsce urodzenia 2019 - eliminacje miejskie
Ostrołęcki Konkurs Recytatorski. Celem Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego "Miejsce urodzenia" jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego. Uczestnicy konkursu występują w trzech kategoriach: młodzież szkół podstawowych, klasa III gimnazjalna, młodzież szkół
ponadpodstawowych.
- godz. 9.00, klub "Oczko".

6 III (środa)
Dawno, dawno temu...
Spotkania z muzyką. Przy dźwiękach dworskiej kapeli opowiemy dzieciom baśnie o królach, pięknych księżniczkach, groźnych smokach i dzielnych rycerzach. Muzyka, pobudzając wyobraźnię sprawi, że wszyscy chętnie posłuchają historii, które miały miejsce dawno, dawno temu.
Wystąpią: Cezary Nowak - aktor, Anna Wcisło/Marcin Sochan - skrzypce barokowe, Agnieszka Szwajgier/Agnieszka Mazur - pomort, flety, Katsiaryna Pazharytskaya - teorba.
- godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł.

8 III (piątek)
Fircyk w zalotach (2)
Spektakl OSA. "Fircyk..." Franciszka Zabłockiego przeniesie widzów w klimat XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej. Główny bohater knując intrygę miłosną sam wpada w jej sidła. Akcja zaczyna się, gdy Fircyk przyjeżdża na wieś do swojego przyjaciela Arysta niedługo po tym jak w Warszawie przetrwonił swój majątek. Teraz chce się bogato ożenić, by odzyskać fortunę.
Obsada: Klarysa - Marysia Smugorzewska, Podstolina - Julia Gwiazdowska, Fircyk - Bartek Żebrowski, Aryst - Bartek Bednarczyk, Pustak - Filip Kowalski, Świstak - Dominik Opęchowski, Pan 1 - Tomasz Dąbkowski, Pan 2 - Mateusz Siennicki.
Scenografia - Marek Suski, opracowanie muzyczne - Tadeusz Kowalewski, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 9 III (sobota)
Ania Rusowicz
Ania Rusowicz - polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając trzy płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem złotych. Koncerty w Polsce i za granicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.
Lata 60-te i 70-te jak pokazuje historia nigdy nie wyjdą z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style czyli muzyka vintage'owa w nowoczesnym wydaniu. OCK zaprasza w bigbitowo-rockową muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz single powstałe do ścieżek dźwiękowych do filmów.
- koncert, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

14 III (czwartek)
Wystawa prac Wiktora Gajdy
Wiktor Gajda (ur. 6 III 1938 w Toruniu) polski rzeźbiarz, malarz, rysownik. W latach 1956-1962 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni Artura Nachta - Samborskiego. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Pracuje w Warszawie i Stroniu Śląskim. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Okręgowego w Chełmie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i kolekcjach prywatnych. Po wernisażu ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu na najlepszy obraz "Ostrołęckiego Przeglądu Twórczości Plastycznej".
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

15 III (piątek)
Koncert wokalistów Studia Piosenki Klubu Oczko
OCK zaprasza na niezwykły koncert, w którym piękne piosenki o miłości zaśpiewają: Jakub Ambrzykowski, Alicja Gałka, Julia Kaliszewska, Maria Meszyńska, Karolina Watrakiewicz, Amelia Żynda.
Kierownictwo muzyczne i akompaniament - Tadeusz Kowalewski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

17 III (niedziela)
Koziołek Matołek i jego przygody
Spektakl Agencji Artystycznej PrymArt. Muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń. Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza.
- godz. 12.00, sala OCK, bilety: 7 zł (dla dziecka), 15 zł (dla osoby dorosłej).

19 III (wtorek)
Miejsce urodzenia 2019 - eliminacje rejonowe
Ostrołęcki Konkurs Recytatorski. Finałowy etap rywalizacji recytatorów w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.
- godz. 9.00, klub "Oczko".

21 III (czwartek)
Porozmawiajmy przy herbacie 3
Gościem trzeciego spotkania z cyklu "Porozmawiajmy przy herbacie" będzie pani Beata Zaorska - na co dzień terapeuta zajęciowy, która każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji, jaką jest rękodzielnictwo: decoupage, scrapbooking i wiele innych. Spotkanie połączone będzie z warsztatami wykonywania ozdób wielkanocnych.
- godz. 18.00, Kultownia.

22 III (piątek)
Takie miasteczko
Program satyryczny OUTW. Czy w dużych miastach, czy w małych problemy ludzkie są takie same. Artyści Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawią je w skeczach i wesołych scenkach. Bo nic tak dobrze nie działa na problemy jak serdeczny śmiech.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 29 III (piątek)
Do kiedy jestem...
Koncert wokalistów Studia Piosenki. W koncercie usłyszymy piosenki w wykonaniu Natalii Kleczkowskiej i Natalii Sadochy.
Akompaniament:
Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce,
Klaudia Trzcińska - wiolonczela,
Tomasz Mikulski - gitara,
Tadeusz Kowalewski - piano, kierownictwo muzyczne,
Światło, dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

29 III (piątek)
Od środka państwo środka
Wystawa fotografii Romana Załuski. Z Pekinu poprzez historyczne stolice do dawnych kolonii. Wystawa pokazuje widzom fotograficzne wrażenia autora z kilkunastodniowej podróży po Chinach. To kolejna wystawa członka Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.
- godz. 18.00, hol OCK.

Wyświetleń: 3123 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 02.03.2019, 04:22r. Drukuj
Powrót