poniedziałek, 18 marca 2019 r., imieniny Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Aktualności

"Stop przemoc. Zareaguj" w ZSZ nr 2 (zdjęcia)

Fot. ZSZ nr 2 w OstrołęceW Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce przez dwa ostatnie miesiące prowadzono kampanię informacyjno-edukacyjną "Stop przemoc. Zareaguj". Celem projektu było promowanie zachowań przeciwdziałających przemocy i agresji.

We współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrołęce odbyły się spotkania w klasach z psychologami, terapeutami na temat przemocy domowej i rówieśniczej, uczniowie mogli korzystać z konsultacji z psychologiem.

Reklama- Dla rodziców klas pierwszych odbyło się szkolenie nt. wpływu środków psychoaktywnych na zachowania agresywne. Szkolenie poprowadziła mł. asp. Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W działania kampanii włączył się także internat szkolny, w którym uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami policji i rozmawiali na temat przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności karnej. We współpracy z Urzędem Miasta Ostrołęki podjęto działania mające na celu zwiększenie świadomości prawnej i upowszechnienia wiedzy o dostępie do nieodpłatnej pomocy prawnej oraz prawach i obowiązkach obywatelskich. Spotkania z młodzieżą poprowadził mec. Janusz Kobyliński - czytamy na stronie ZSZ nr 2.

Podczas podsumowania szkolnej kampanii odbyło się spotkanie z pracownikami Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Reklama- Psycholodzy ośrodka - Łukasz Możejewski i Ewa Mitra przedstawili zasady działania Ośrodka Interwencji Kryzysowej, procedurę Niebieskiej Karty oraz sposoby reakcji na przemoc. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się pokaz sztuki samoobrony jujitsu w wykonaniu Wojciecha Dudkowskiego i jego podopiecznego, ucznia naszej szkoły Mateusza Kubła. Uczniowie mieli również możliwość podzielenia się z innymi tym jak, reagują na przemoc. Uczyli się także wyrażania swoich emocji i komunikowania się z drugą osobą podczas grania w gry planszowe i zespołowe - informuje placówka.

Źródłem wsparcia w realizacji szkolnej kampanii byli: dyrektor szkoły, wicedyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy, pedagodzy szkolni, doradca zawodowy, nauczyciele biblioteki szkolnej, nauczyciele świetlicy, wychowawcy internatu szkolnego.

Relacja fotograficzna z wydarzeń znajduje się na stronie ZSZ nr 2.

Odsłon: 682 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:51, 07.03.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank