środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Czy można otrzymać wyższe odszkodowanie z OC sprawcy?

Nawet najlepszy i ostrożny kierowca może brać udział w stłuczce i to nie ze swojej winy. Na drogach mogą wydarzyć się różne sytuacje, które mogą prowadzić do uszkodzeń pojazdu lub zwykłych, ale uciążliwych otarć lakieru, wymagających drogiego usuwania uszkodzeń.

Nigdy nie można machnąć ręką na takie sytuacje, w końcu sprawca powinien ponieść pełne konsekwencje i opłacić remont samochodu poszkodowanego ze swojej polisy OC. Warto wiedzieć, jak ubiegać się o wyższe odszkodowanie z OC sprawcy, niż te które oferuje firma ubezpieczeniowa. Nie zawsze są to bowiem zadowalające i sprawiedliwe sumy.

Reklama Nawet najlepszy i ostrożny kierowca może brać udział w stłuczce i to nie ze swojej winy. W końcu na drogach mogą wydarzyć się różne, nie zawsze pożądane sytuacje, które mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń pojazdu lub zwykłych, ale uciążliwych otarć lakieru, wymagających bardzo drogiego usuwania uszkodzeń. Nigdy nie można machnąć ręką na takie sytuacje, w końcu sprawca powinien ponieść pełne konsekwencje i opłacić remont samochodu poszkodowanego ze swojej polisy OC. Warto wiedzieć, jak ubiegać się o wyższe odszkodowanie z OC sprawcy, niż te które oferuje firma ubezpieczeniowa. Nie zawsze są to bowiem zadowalające i sprawiedliwe sumy.

W jaki sposób uzyskać wyższe odszkodowanie z OC?
Wiele osób przystaje na decyzję ubezpieczyciela, godząc się na taką sumę odszkodowania, jaka jest z góry oferowana za daną usterkę - w wielu wypadkach nawet nie zdają sobie sprawy, że otrzymali zaniżone odszkodowanie. Nie zawsze jednak zgadza się to ze stanem rzeczywistym, czasem usterka jest poważniejsza, niż ocenia to ubezpieczyciel. Wielu kierowców obawia się jednak, że odmowa przyjęcia takiej wysokości odszkodowania sprawi, że cała sprawa będzie się przeciągała w czasie i przysporzy dodatkowych kłopotów i formalności, a w ostatecznym zestawieniu cała sytuacja przyniesie jeszcze większe straty. Można jednak otrzymać pomoc w uzyskaniu odszkodowania w takiej kwocie, jaka będzie nas zadowalała i pozwoli na kompleksową naprawę.

Reklama Warto korzystać z usług firm odzyskujących wysokie odszkodowania
Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą, która dodatkowo uchroni nas przed nadmiarem formalności jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań komunikacyjnych. Odzyskiwanie odszkodowań z OC to zajęcie, którym takie firmy zajmują się każdego dnia. Dysponują fachową wiedzą i pomocą prawników, którzy szukają możliwości pozyskania wyższego odszkodowania, posiłkują się również pomocą profesjonalnych rzeczoznawców. Z firmą uzyskującą odszkodowania z OC można liczyć na pełne powodzenie i taką wysokość odszkodowania, która w końcu okaże się zadowalająca.

Wyższe odszkodowanie z OC - czy można to załatwić samodzielnie?
Firmy udzielające odszkodowań są ukierunkowane na jak najmniejsze wypłaty środków. Bez odpowiedniej wiedzy i znania prawa, wiele nie zdziałamy i pozostanie nam tylko przyjąć taką sumę, jaka jest oferowana. Jest to znaczący problem gdy uszkodzone zostanie auto nowe lub bardzo wartościowe, a suma odszkodowania okazuje się śmiesznie niska. Pełne powodzenie gwarantuje jedynie pomoc profesjonalnej firmy pomagającej w odzyskiwaniu odszkodowań, oni doskonale wiedzą jak zająć się każdą sprawą, do której podchodzą indywidualnie.

Reklama W końcu uzyskanie nawet kilkukrotnie wyższej sumy z OC sprawcy to marzenie wielu kierowców. Warto dodać, że okres przedawnienia roszczeń wynosi 3 lata. Jeśli uważamy, że w przeszłości otrzymaliśmy zbyt niskie odszkodowanie, możemy skorzystać z usług firmy odzyskującej ubezpieczenia i spróbować uzyskać wyższą sumę. Okazuje się, że jest to możliwe, jednak samodzielnie mamy nikłe szanse na powodzenie w walce z dużymi firmami ubezpieczeniowymi, które stać na adwokatów i powoływanie działających w swoim interesie rzeczoznawców.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 885 komentarze: 2
08.03.2019, 07:35r. Drukuj
Powrót


sdfs @ 09:28, 08.03.2019

IP: 82.102...197

Tru tu tu tu. Najskuteczniejszą metodą jest wstawienie samochodu do serwisu i rozliczenie się bezgotówkowe. Tylko to daje w miarę jako taką pewność, że otrzymamy to, co nam się należy. Hieny odszkodowawcze tylko zgarną 20-30% z odszkodowania, więc będziemy w plecy. Co ciekawe nawet adwokaci wezmą często znacznie mniej.

darknut @ 14:05, 18.03.2019

IP: 176.109...157

wstawiłem do serwisu, rozliczenie bezgotówkowe szkoda naprawiona, jestem zadowolony smile

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter