piątek, 3 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka, Ottona

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: problemy na ulicy Ostrołęckich Harcerzy

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Dlaczego prywatna firma budująca blok, stawiając bardzo wysoki płot, zajęła połowę szerokości ulicy Ostrołęckich Harcerzy? Kto na to zezwolił i jak długo to potrwa? Czy ktoś kontroluje co się tam dzieje?

Dodam, że płot jest w taki sposób zbudowany, że na skrzyżowaniu z ulicą Cieplińskiego jest bardzo wąsko, ślisko i nie widać co znajduje się za zakrętem.

Reklama Dodatkowo pracownicy budujący blok stawiają pojazdy wzdłuż płotu i pozostaje droga o szerokości trzech metrów. Jeżeli firma zajęła pas zgodnie z prawem, to dlaczego nie poszerzono drogi w drugą stronę i nie poprawiono zakrętu 90 stopni z Cieplińskiego? Czy jest ktoś kto to kontroluje? Czy ktokolwiek w właściwym wydziale wie, co dzieje się na tej drodze? Firma budująca blok przy ul. Ostrołęckich Harcerzy kilkukrotnie podczas wylewania betonu z tzw. podajnika, blokowała prawie całą szerokość jezdni i nie było przejazdu ulicą - czy miała na to pozwolenie i czy podawanie betonu podajnikiem nad ulicą jest zgodne z prawem budowlanym i bezpieczne dla przechodniów? Ponadto informuję, że podczas wszystkich wykopów ciężarówki nie dość że rozjeździły grunt, wywoziły z budowy błoto na ulicę, to jeszcze ziemia którą transportowały nie była prawidłowo zabezpieczana - nie okryta plandeką. Proszę o informację od właściwych służb czy jest to zgodne z przepisami i kiedy poznamy chociaż harmonogram i plan realizacji inwestycji - chodzi mi konkretnie w którym roku ulice Cieplińskiego i Ostrołęckich Harcerzy będą budowane?

Reklama Odpowiada Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki:
Ogrodzenie placu budowy przez firmę budującą blok przy ulicy Ostrołęckich Harcerzy zostało wykonane w granicach własności nieruchomości dewelopera. Nadmieniam, it dotychczasowy ślad drogi, którym poruszały się pojazdy, wyjeżdżony był na terenie inwestora. W związku z powyższym, w ramach prac bieżącego utrzymania, w okresie wiosennym zostanie zlecone poszerzenie nawierzchni gruntowo-żwirowej przedmiotowej ulicy.

Odnośnie blokowania jezdni przez firmę budującą blok przy ul. Ostrołęckich Harcerzy podczas wylewania betonu, informuje, iż ruch po drogach powinien odbywać się zgodnie z przepisami prawo o ruchu drogowym. Wszelkie nieprawidłowości dotyczące niewłaściwego wykorzystywania pasa drogowego można zgłaszać odpowiednim służbom tj. policji pod numerem tel. (29) 760-14-24 lub straży miejskiej - numer tel. (29) 764-22-43. W sprawach dotyczących prawidłowego zabezpieczenia pojazdów przewożących materiały, w tym wspomnianej przez czytelnika ziemi informuje, że organem kompetentnym do kontroli jest policja lub Inspekcja Transportu Drogowego.

Reklama W sprawie budowy ulicy ppłk. Łukasza Cieplińskiego "Pługa" informuje, iż w budżecie miasta na rok 2019 zabezpieczono środki jedynie na rozliczenie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy fragmentu przedmiotowej ulicy na odcinku od alei Jana Pawła II do zjazdu na teren osiedla budynków wielorodzinnych wybudowanych przez firmę Agromasz. Jeszcze w bieżącym roku będą poczynione działania, aby wygospodarować środki finansowe na opracowanie projektu budowlanego, w ramach tzw. specustawy, na budowę kompleksową ulicy ppłk. Łukasza Cieplińskiego "Pługa". Wówczas budowa ulicy mogłaby rozpocząć się w roku następnym.

Wyświetleń: 2464 komentarze: 7
10.03.2019, 09:08r. Drukuj
Powrót


antywos @ 13:21, 10.03.2019

IP: 31.41...114

strzeliłeś z ucha, a się okazało, że jesteś frajer

Terefere @ 18:54, 10.03.2019

IP: 2a01:110f...4154

Pewnie "nowobogacki" mieszkaniec bloków z kredytem na 50 lat.

dar @ 20:55, 10.03.2019

IP: 80.144...76

Ludzie buduja dla ludzi a zazdrosniki patrza i glupoty pisza ,zeby sam prezydent odpowiadal na takie glupoty. smile

Klos @ 21:17, 10.03.2019

IP: 94.254...143

Nie zmienia to faktu, że dziury w żwirze są zabójcze dla zawieszenia aut tamtędy jeżdżących. Równiarka tam powinna chodzić z urzędu tak często się psuje ta droga

myślący @ 05:37, 11.03.2019

IP: 178.235...113

Prywaciarze budują bloki, kasując zyski. Drogi do bloków buduje miasto za podatki emerytów i rencistów. Jak to nazwać?

wwix @ 10:33, 11.03.2019

IP: 80.53...146

No to proszę się przejechać tą ,,ulicą''. Co napisane w skardze jest 100% prawdą. Na osiedlu mieszka pewnie z tysiąc osób i jeżdżą po wertepach. Firma budująca drogę z nikim się nie liczy. Hałas, błoto, rozjeżdżanie i rozkopywanie drogi i jej blokowanie i zero zaangażowania np. równania drogi. Pierwsze trzy komentarze - poziom bez komentarza.
Chyba chodzi o to, że powinno się przestrzegać pewnych reguł. Jak ktoś zarabia na budowie powinien się liczyć z otoczeniem. Z Agromaszem tuż obok nie ma żadnych problemów , znaczy że można.

janusz @ 11:01, 12.03.2019

IP: 80.55...101

Po pierwsze nie mam kredytu na 50 lat. Po drugie firma nie buduje dla ludzi tylko dla własnego zysku - i nikt jej tego nie odmawia - warto by było gdyby robiła to z poszanowaniem praw mieszkających na osiedlu ludzi. Po trzecie mieszkając w Ostrołęce na tym osiedlu płacę podatki i oczekuję od miasta infrastruktury w postaci drogi, tak żebym mógł dojechać do miejsca zamieszkania. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym miasto ma obowiązek dbać o drogi. Ostrołęckich Harcerzy i Cieplińskiego nikt nie odśnieża a od pół roku nikt nie wyrównał - więc gdzie tu jest dbanie o infrastrukturę drogową.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter