wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

W "Autodafe 2" Karola Samsela nie wszystko jest na tacy (zdjęcia)

Karol SamselKarol Samsel - ostrołęcki poeta, doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego - zaprezentował swoją najnowszą książkę pt. "Autodafe 2". Premiera ogólnopolska miała miejsce w zakopiańskiej Harendzie 2 marca br.

Ostrołęckie spotkanie odbyło się w klubie "Przy Studziennej" i było wspaniałą okazją do bliższego poznania twórczości Karola Samsela.

Reklama Ostrołęczanin, mimo młodego wieku, może pochwalić się licznym zasobem wierszy, książek poetyckich i naukowych. "Autodafe 2" jest czternastą książką poetycką w jego dorobku twórczym. Książkę wydało szczecińskie wydawnictwo Forma.

Uczestnicy wydarzenia mogli zadawać poecie pytania, przekazywać swoje spostrzeżenia co do jego dzieł i dyskutować. A było nad czym, bowiem w twórczości Karola nie wszystko jest widzialne już na pierwszy rzut oka.

- Cóż, w "Autodafe" nie wszystko jest na tacy. To jednak nie oznacza, że kiedykolwiek podawałem na papierowych talerzykach jednorazowego użytku. Byłem tylko skrzypcami w rękach chorej psychicznie skrzypaczki, tylko trąbką w rękach obłąkanej kobiety w obcisłej garsonce, którą (aby nie stracić zmysłów) nazwałem Bogiem - mówił o swojej twórczości Karol Samsel.

Reklama A jak najnowszą książkę ostrołęczanina oceniają inni?

- Poematy Karola Samsela trzeba czytać inaczej. W innych wymiarach i nie według zasad, do których nas przyuczono. Bez zrozumienia. Trzeba się dać ponieść zgęszczonym asocjacjom, chaosom, które nosi pod czaszką tak zwany oczytany człowiek. Czy to znaczy, że należy się im poddawać? W żadnym wypadku. Trzeba stawiać opór, dawać odpór, bo dopiero w takim zderzeniu wyświetla się cień znaczenia albo wirująca gwiazda Nietzschego. To oznacza, że jest to poezja doświadczenia - pisze o "Autodafe" Piotr Mitzner.

Wieczór autorski odbył się we wtorek 12 marca br. w klubie "Przy Studziennej".

Zobacz zdjęcia:
Prezentacja książki "Autodafe 2" Karola Samsela

Wyświetleń: 769 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13.03.2019, 09:40r. Drukuj
Powrót