wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

"Hejt stop" w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce (zdjęcia)

Fot. SP nr 2 w OstrołęceSpołeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce w ramach odbywającego się corocznie programu pn. "Bezpieczne Dni Internetu" zorganizowała akcję pod hasłem "Hejt stop". Ma ona na celu przeciwstawianie się fali nienawiści zarówno w sieci jak i życiu realnym.

- Już przed feriami ogłoszono konkurs, odbywający się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie wykonać komiksy. Natomiast uczniowie klas VII-VIII musieli wykonać prezentacje multimedialne o tematyce związanej z profilaktyką i przeciwdziałaniem zagrożeniom płynącym z internetu, często mającym wpływ na kształtowanie się pewności siebie wśród uczniów. Rozstrzygnięcie nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie konkurs rozsądzono na początku marca - czytamy w relacji z wydarzenia.

Reklama W placówce zorganizowano specjalną "Tablicę Dobrych Myśli", która w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy może na niej zamieścić pozdrowienia bądź inne miłe słowa skierowane do drugiej osoby. Pani pedagog przygotowała również dekorację mówiącą o niebezpieczeństwach i zagrożeniach w internecie.

Od 12 marca w szkole zawisły "Darmowe pozytywne Myśli", które również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

- W naszej szkole promujemy pozytywne wartości i zależy nam, aby każdy mógł poczuć się wyjątkowy i przypomnieć sobie o tym, że czasami wystarczy odrobina życzliwości okazana drugiemu człowiekowi, która może uczynić ten skrawek ziemi, na której żyjemy, odrobinę lepszym - informuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
"Hejt stop" w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce

Wyświetleń: 823 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 13.03.2019, 10:07r. Drukuj
Powrót


Mm @ 10:26, 13.03.2019

IP: 178.235...93

Ale przecież hejt stop jest znane z tego, że pozwala na hejtowanie wszystkich, poza ludźmi ze środowiska lgbt, imigrantów i tego, co kojarzone jest z lewicą. Chyba, że tu chodzi i inna organizację.

katarzyna @ 16:15, 13.03.2019

IP: 87.153...177

Do Mm: bo to sie nazywa przewrotnosc i nazywanie czarnego bialym. Jak Kali ukrasc krowe to dobry uczynek, ale jak Kalemu ukrasc krowe to zly uczynek.