środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Aktualności

Delegacja z Ukrainy na sesji rady powiatu (zdjęcia)

Radni powiatu ostrołęckiego obradowali dziś w obecności gości z partnerskiego dla powiatu Rejonu Sokal z Ukrainy. Zagraniczna delegacja wizytuje w naszym mieście od wczoraj, w związku ze wspólnym projektem szpitali z Ostrołęki i Lwowa.

Wczoraj (13 marca) w ostrołęckim szpitalu odbyła się konferencja dotycząca uruchomienia wspólnego projektu pomiędzy Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce i Lwowskim Obwodowym Dziecięcym Szpitalem Klinicznym Ohmatdyt.

Reklama W związku z pobytem strony ukraińskiej w naszym mieście, goście zostali zaproszeni na dzisiejsze obrady rady powiatu ostrołęckiego. W sesji uczestniczyli: Mykola Pasko - przewodniczący Rady Rejonowej w Sokalu, Roman Shved - naczelny lekarz szpitala rejonowego w Sokalu, Roman Szewczuk - zastępca Rady Rejonowej w Sokalu, Bohdan Krasko - zastępca Rady Rejonowej w Sokalu.

Mykola Pasko - w imieniu całej delegacji - przekazał staroście ostrołęckiemu, Stanisławowi Kubłowi stosowny list z podziękowaniami za dobrą współpracę. Starostwa również skierował w stronię gości z Ukrainy ciepłe słowa.

Reklama - Chce bardzo podziękować za życzenia i współpracę, która zawiązała się prawie dwadzieścia lat temu. Myślę, że tutaj wiele osób, nie tylko ja czy wicestarosta uczestniczyło w wyjazdach na Ukrainę. Cieszymy się z tej współpracy. Uważam, że każda strona ma jakieś przemyślenia. Jesteśmy od siebie jednak trochę daleko, bo jest to dystans prawie 500 kilometrów, w związku z tym trudno jest realizować jakieś inwestycje, ale uczestniczymy w różnych przedsięwzięciach, np. z zakresu sportu, zdrowia czy innych działań społecznych. Ta wymiana doświadczeń jest ważna - powiedział starosta Stanisław Kubeł.

Wydarzenie odbyło się w czwartek 14 marca.

Zobacz zdjęcia:
Sesja rady powiatu

Wyświetleń: 1081 komentarze: 4 Wrzuć na Facebooka 14.03.2019, 13:00r. Drukuj
Powrót


nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 13:59, 14.03.2019

IP: 188.146...218

"Dość pechową wypowiedzią popisał się dziś wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski. W szpitalu im. Józefa Psarskiego gościła liczna delegacja z Ukrainy, która wysłuchała wywodu o tym, że nasz wiceprezydent miał na maturze... język rosyjski. Sęk w tym, że mówiono po ukraińsku. W dodatku Ukraina - delikatnie mówiąc - nie żywi do Rosji sympatii."

Interpelacja dwóch radnych @ 20:37, 14.03.2019

IP: 79.185...151

Dzisiaj na sesji nie popisali się dwaj radni powiatowi jeden z Kadzidła a drugi z Legu składając interpelacje w sprawie bezpieczeństwa skrzyżowania z drogi z Obierwia. Widać że chcą dwaj panowie zablyszczeć nie mając rozeznania że już od kilku lat ta sprawa jest w toku.😅😅

jozef @ 21:47, 14.03.2019

IP: 178.42...138

i co z tego ze uczyl sie rosyjskiego . w tych czasach rosyjski byl obowiazujacym i kazdy kto uczeszczal do szkoly musial sie go uczyc

zablyszczeć ... @ 21:56, 14.03.2019

IP: 83.28...132

.... to ty chcesz wyśmiewając się z radnych na forum. Mo i co takiego się stało...
Poniosłeś jakąś szkodę z tego powodu? Niezbyt ładnie to O TOBIE świadczy.