poniedziałek, 18 marca 2019 r., imieniny Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Aktualności

Delegacja z Ukrainy na sesji rady powiatu (zdjęcia)

Radni powiatu ostrołęckiego obradowali dziś w obecności gości z partnerskiego dla powiatu Rejonu Sokal z Ukrainy. Zagraniczna delegacja wizytuje w naszym mieście od wczoraj, w związku ze wspólnym projektem szpitali z Ostrołęki i Lwowa.

Wczoraj (13 marca) w ostrołęckim szpitalu odbyła się konferencja dotycząca uruchomienia wspólnego projektu pomiędzy Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce i Lwowskim Obwodowym Dziecięcym Szpitalem Klinicznym Ohmatdyt.

ReklamaW związku z pobytem strony ukraińskiej w naszym mieście, goście zostali zaproszeni na dzisiejsze obrady rady powiatu ostrołęckiego. W sesji uczestniczyli: Mykola Pasko - przewodniczący Rady Rejonowej w Sokalu, Roman Shved - naczelny lekarz szpitala rejonowego w Sokalu, Roman Szewczuk - zastępca Rady Rejonowej w Sokalu, Bohdan Krasko - zastępca Rady Rejonowej w Sokalu.

Mykola Pasko - w imieniu całej delegacji - przekazał staroście ostrołęckiemu, Stanisławowi Kubłowi stosowny list z podziękowaniami za dobrą współpracę. Starostwa również skierował w stronię gości z Ukrainy ciepłe słowa.

Reklama- Chce bardzo podziękować za życzenia i współpracę, która zawiązała się prawie dwadzieścia lat temu. Myślę, że tutaj wiele osób, nie tylko ja czy wicestarosta uczestniczyło w wyjazdach na Ukrainę. Cieszymy się z tej współpracy. Uważam, że każda strona ma jakieś przemyślenia. Jesteśmy od siebie jednak trochę daleko, bo jest to dystans prawie 500 kilometrów, w związku z tym trudno jest realizować jakieś inwestycje, ale uczestniczymy w różnych przedsięwzięciach, np. z zakresu sportu, zdrowia czy innych działań społecznych. Ta wymiana doświadczeń jest ważna - powiedział starosta Stanisław Kubeł.

Wydarzenie odbyło się w czwartek 14 marca.

Zobacz zdjęcia:
Sesja rady powiatu

Odsłon: 939 komentarze: 4 Wrzuć na Facebooka 13:00, 14.03.2019r. Drukuj
Powrót


nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 13:59, 14.03.2019

IP: 188.146...218

"Dość pechową wypowiedzią popisał się dziś wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski. W szpitalu im. Józefa Psarskiego gościła liczna delegacja z Ukrainy, która wysłuchała wywodu o tym, że nasz wiceprezydent miał na maturze... język rosyjski. Sęk w tym, że mówiono po ukraińsku. W dodatku Ukraina - delikatnie mówiąc - nie żywi do Rosji sympatii."

Interpelacja dwóch radnych @ 20:37, 14.03.2019

IP: 79.185...151

Dzisiaj na sesji nie popisali się dwaj radni powiatowi jeden z Kadzidła a drugi z Legu składając interpelacje w sprawie bezpieczeństwa skrzyżowania z drogi z Obierwia. Widać że chcą dwaj panowie zablyszczeć nie mając rozeznania że już od kilku lat ta sprawa jest w toku.😅😅

jozef @ 21:47, 14.03.2019

IP: 178.42...138

i co z tego ze uczyl sie rosyjskiego . w tych czasach rosyjski byl obowiazujacym i kazdy kto uczeszczal do szkoly musial sie go uczyc

zablyszczeć ... @ 21:56, 14.03.2019

IP: 83.28...132

.... to ty chcesz wyśmiewając się z radnych na forum. Mo i co takiego się stało...
Poniosłeś jakąś szkodę z tego powodu? Niezbyt ładnie to O TOBIE świadczy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank