poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

(Niedo)rzecznik zwolniony dyscyplinarnie

Wojciech DorobińskiZ Urzędem Miasta Ostrołęki pożegnał się Wojciech Dorobiński. Jego praca do czerwoności rozpalała lokalne redakcje, które przez polityków PiS były uważane za "złe media". Był rzecznikiem wybranego sortu dziennikarzy bez względu na obowiązujące w Polsce prawo.

Dorobiński, jako jedyny działacz PiS w mieście, o swoim rozstaniu z ratuszem, poinformował samodzielnie. Do wybranych dziennikarzy wysłał e-mail, w którym napisał, że pracę stracił w trybie dyscyplinarnym.

Reklama Przez ponad 10 lat kontaktów z mediami wypracował sobie tylko znaną metodę wybiórczych odpowiedzi i kompletnego ignorowania redakcji, które potrafiły być krytyczne wobec ratusza. Doszło nawet do tego, że jednemu z portali, który powstał kilka lat temu, ratusz udzielał odpowiedzi wyłącznie pisemnie, co w obecnych czasach w większych wydawnictwach byłoby kompletnie nie do pomyślenia i prawdopodobnie zakończyłoby się przed sądem. Dorobiński faworyzował media, które otrzymywały pieniądze z ratusza m.in. za publikację komunikatów i ogłoszeń. Celowo nie zapraszał konkretnych redakcji na wydarzenia organizowane przez miasto czy tak proste sprawy, jak odbiory wyremontowanych ulic, a jego zwierzchnik - były prezydent Janusz Kotowski - w oficjalnym piśmie potrafił napisać, że odmawia dotacji z miejskich pieniędzy ze względu na to, że patronat nad wydarzeniem objęła np. "Moja Ostrołęka".

Były już rzecznik uaktywniał się w tylko sytuacjach, gdy na jaw wychodziły poważniejsze sprawy, jak np. sztuczne promowanie politycznych postów na facebookowym profilu byłego prezydenta Kotowskiego.

Zdemaskowana Anka PiSanka?
Znana z licznych komentarzy na naszym portalu Anka PiSanka to zdaniem działaczy ostrołęckich struktur partii .Nowoczesna właśnie Wojciech Dorobiński. Według nich to właśnie rzecznik ratusza miał być internetowym trollem, który w godzinach pracy publikował komentarze na zlecenie prawicowych polityków. Dorobiński nigdy nie skomentował i nie sprostował tych rewelacji. Do dziś wielu stałych komentatorów "Mojej Ostrołęki" odnosząc się do wypowiedzi Anki PiSanki kieruje wypowiedź do "Wojtka", ale pozostają one bez echa.

Reklama Wojciech Dorobiński to dziennikarz. W przeszłości pracował m.in. jako rzecznik prasowy Meditransu, współpracował z lokalnym Radiem Oko oraz nieistniejącymi już "Rozmaitościami Ostrołęckimi". Przygoda Dorobińskiego z ratuszem rozpoczęła się w 2008 roku. W trakcie pierwszej kadencji prezydenta Janusza Kotowskiego, funkcję rzecznika prasowego objął początkowo Mariusz Mierzejewski. Kiedy nie sprawdził się na tym stanowisku, włodarz zmienił regulamin organizacyjny urzędu miasta. W ratuszu pojawił się nowy etat - pełnomocnik ds. komunikacji społecznej. Mierzejewski zgłosił się do konkursu i jako jedyny spełnił wymagania formalne. Konkurs wygrał. Natomiast stanowisko rzecznika prasowego objął w niedługim czasie właśnie Wojciech Dorobiński. Był wówczas jedynym kandydatem na to miejsce. Bliski współpracownik Janusza Kotowskiego został też redaktorem naczelnym biuletynu "Ostrołęka Samorządowa", gazety wydawanej za miejskie pieniądze, która szybko stała się tubą propagandową lokalnych działaczy PiS.

W styczniu 2019 roku dowiedzieliśmy się, że Wojciech Dorobiński złożył rezygnację z zasiadania w radzie nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji, w wyniku czego został 11 stycznia br., odwołany ze składu rady nadzorczej miejskiej spółki. Duże zmiany w wydziale promocji pociągnęły za sobą także zwolnienie dyrektora wydziału. Niedawno z funkcją piastowaną w ratuszu przez blisko 3,5 roku, pożegnała się Maria Rochowicz.

Reklama Po zmianie władzy w ratuszu i objęciu fotela prezydenta przez Łukasza Kulika, z pracą w urzędzie pożegnało się wielu dyrektorów jednostek i wydziałów. Reorganizacji uległ też Wydział Promocji Miasta, Kultury i Sportu UM Ostrołęki, który został zlikwidowany. 1 marca br. powołano referat kultury, sporu i turystyki. Jego kierownikiem została Agata Sosińska. Powołano też biuro prasowe, na czele którego stanie niebawem kierownik.

Oprócz bycia rzecznikiem prasowym, Dorobiński starał się o karierę polityczną. W przeszłości ubiegał się o mandat radnego z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 roku jego kandydaturę poparło 45 osób. Dzięki kolejnej wygranej przez prawicowych polityków wyborach, nadal był rzecznikiem prasowym ratusza. Współpraca z prezydentem Kulikiem zakończyła się w ubiegłym tygodniu.

Wojciech Dorobiński w przesłanym do wybranych dziennikarzy oświadczeniu stwierdził, że forma rozwiązania umowy urąga wszelkim standardom, a swoich praw będzie dochodził w sądzie.

- Stało się to w sposób urągający wszelkim standardom stosunków na linii pracodawca-pracownik. Z dnia na dzień podważono moje kompetencje i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Rozumiem, że pracodawca ma prawo wyboru współpracowników, zwłaszcza na newralgicznych stanowiskach. Jednak pracownikowi przysługują także podstawowe prawa. Zarówno ze względu na formę rozwiązania ze mną umowy o pracę, jak i próbę całkowitej negacji mojej wiedzy i wieloletniego doświadczenia poprzez zwolnienie w trybie dyscyplinarnym, zmuszony będę dochodzić swoich praw na drodze sądowej - napisał Dorobiński. Konkretów jednak nie podał.
Wyświetleń: 19903 komentarze: 118
18.03.2019, 09:00r. Drukuj
Powrót


MARTA @ 09:18, 18.03.2019

IP: 46.113...71

No i zobaczymy czy pójdzie do sądu. Bardzo wątpię 😀

Jan kowalski z Ostrołęki to kleczkowski !:) @ 09:23, 18.03.2019

IP: 2a00:f41...f0fe

Moja Ostrołęka , jesteście zwykłym brukowcem .dno i wodorosty .To co wypisujecir to już naprawdę... kleczkowski ogarnij sie.jak.Można pomawiac kogoś . Wasze domysły są nad podziw śmieszne .dorobinski to pisanka ???? A może Jan kowalski z.Ostrołęki to kleczkowski???:) puknijcie się w głowy pier.dolo.waci dzienikarzyki.I weźcie się za robotę zamiast du.ps.ko lizać obecnej władzy , spójrzcie im na ręce bo obrabianie tylka poprzedniej władzy i tak nić dobrego nie przyniesie dla miasta .

A @ 09:28, 18.03.2019

IP: 178.235...133

Za sam tytuł artykułu i was powinien pozwać.

Humanoidalny robot Andrzej @ 09:31, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Cyt:
"Doszło nawet do tego, że jednemu z portali, który powstał kilka lat temu, ratusz udzielał odpowiedzi wyłącznie pisemnie, co w obecnych czasach w większych wydawnictwach byłoby kompletnie nie do pomyślenia i prawdopodobnie zakończyłoby się przed sądem" ale...?
Cyt:
"Zarówno ze względu na formę rozwiązania ze mną umowy o pracę, jak i próbę całkowitej negacji mojej wiedzy i wieloletniego doświadczenia poprzez zwolnienie w trybie dyscyplinarnym, zmuszony będę dochodzić swoich praw na drodze sądowej - napisał Dorobiński. Konkretów jednak nie podał".

Widzę że wszyscy tylko się sądami zasłaniają a może by tak w męski sposób za garażami ratusza, dać sobie po pysku i nie naciągnąć podatnika na koszty sądowe tzw....

"Pojedynek" (łac. duelium, gr. μονομαχ&#
943;α) – krwawy, choć zarazem uznawany za honorowy, sposób rozwiązywania konfliktów między dwoma rywalami.

Pojedynki toczono między obrażonym a obrazicielem, choć zdarzały się także zniewagi obopólne. Walczono w nich o obronę dobrego imienia, niekiedy o władzę, sławę czy kobietę. W średniowieczu pojedynek sądowy był częstym i ostatecznym środkiem dowodowym.

W pojedynkach najczęściej stosowano broń sieczną (miecz, rapier, szpada, szabla, czasami też floret), a od XVIII wieku także pistolety. W drugim wypadku ustalano ilość strzałów i kolejność ich wykonywania.

Pojedynki i sposób ich przygotowania z czasem zaczęły przyjmować formę rytuału, powstawały spisy praw i obowiązków pojedynkujących się oraz ich sekundantów. Do obowiązków sekundanta należało choćby ustalenie miejsca i czasu pojedynku oraz praw obrażonego i obraziciela.

B @ 09:34, 18.03.2019

IP: 46.170...1

Brawo Kulik !
Gonić PiSY !
Poustawiali się całymi familiami.

do redakcji Milicji Obywatelskiej @ 09:48, 18.03.2019

IP: 109.241...46

Artykuł co najmniej poniżej pasa . Wiekszosci insynuacje i plotki z waszych komentarzy . Tak ma wygladac dziennikarstwo ? Nie znam Dorobinskiego ale styl obrzucania gó,,,w..n.e..m jaki uprawia wasza redakcja co szczyt prostactwa i chamstwa ale czego mozna sie spodziewac po obecnej wladzy ktorej jestescie tuba propagandowa

Ronnie @ 10:09, 18.03.2019

IP: 165.225...10

MO to teraz takie TVP/TVP Info w wydaniu regionalnym. Nie wiem, kto podpowiedział Wam taka strategię, ale jestem pewien, ze na konfabulacjach i niesprawdzonych insynuacjach daleko nie zajedziecie. A Wasi trolle, z Janem Kowalskim jako naczelnym, tylko deprecjonują resztki Waszej wiarygodności.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:15, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Robot, Tobie się, chłopie, epoki pomyliły.

Dzisiaj tego typu niejasności wyjaśnia się za pomocą siły argumentów, a nie argumentu siły.

Dyscyplinarne zwolnienie, musi być, naprawdę dobrze uzasadnione, a więc poczekamy, co na to powie Sąd Pracy i komu przyzna rację.

Osobiście uważam że Dorobiński był złym rzecznikiem, czego przykład mieliśmy chociażby przy tłumaczeniu opóźnień oddania do użytku ul. Dobrzańskiego.

Kotek @ 10:24, 18.03.2019

IP: 178.42...122

Po wszystkich zmianach ,których dokonuje Pan Panie Prezydencie w ostatnim czasie czas na działanie . Droga na Dzbenin - osiedle Pomian - istny odcinek specjalny off road . Jak popada deszcz ogrodzenia i elewacje stojących przy ulicy domów zalewają się błotem i brudną wodą . Dziura na dziurze. Na przejeździe kolejowym nie świeci się lampa - także w kierunku Dzbenina - lecz gdzie można zgłosić usterkę kiedy Local Spot nie działa.
Panie Prezydencie zmiany ,których Pan dokonuje to święte prawo nowego Prezydenta .

Dbanie o drogi, komunikację z mieszkańcami i i bezpieczeństwo dnia codziennego to Pana OBOWIĄZEK .

Populizmem , pustymi słowami niczego nie zrobimy dla Naszego wspólnego dobra .
Trzymam za Pana Kciuki i po kilkumiesięcznym nowym otwarciu i audytach oczekuję pracy i konkretnych działań.

Iga @ 10:25, 18.03.2019

IP: 2a01:110f...1389

Bardzo dobrze p.Prezydencie Kulik gonic pisiorow bo zachowywali sie jak na swoim ..wystarczy popatrzec jskich nieukow Czartoryski nawsadzal w Wodach Polskich w ostrolece...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:32, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Ronnie a w jaki sposób ja to "deprecjonuje", może podać jakieś przykłady.

Widzę, że rośnie liczna wpisów pomawiających, opluwających, insynuujących i kłamliwych tylko na to Was stać?

Nie potraficie podjąć żadnej rzeczowej dyskusji, opierającej się na czymkolwiek innym niż obrzucanie interlokutora błotem - wstyd.

?? @ 10:34, 18.03.2019

IP: 5.172...11

no cóż rumiany i klakier nie zatrudniali osób o odmiennych poglądach politycznych / wręcz grupowo ich zwalniali mimo iż byli fachowcami / więc skąd takie zdziwienie pisiorów , raczej jak się ma honor to w momencie przegranych wyborów powinno się złożyć rezygnację lub oddać się do dyspozycji prezydenta a nie udawać że to nie ja kiedyś pisałem żle o opozycji i stawać się niewidocznym ... może ktoś mnie nie zauważy i nie zwolni

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:56, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Już chyba każdy poznał Twój obiektywizm,
Cyt:
"Widzę, że rośnie liczna wpisów pomawiających, opluwających, insynuujących i kłamliwych tylko na to Was stać? "
Kto tu kogo pomawia? Sam ciągle opieszałość obecnych władz tłumaczysz jakimiś "minami Kotowskiego" niczym T. Rydzyk doszukujesz się spisku Syjonistów.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:58, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Pokaż mi chociaż jeden wpis, w którym, domniemaną opieszałość, tłumaczę "minami" Kotowskiego - jeden przykład poproszę.

Ja @ 11:01, 18.03.2019

IP: 5.173...9

Her klekowalski. Poczytaj wasze artykuły i komentarze i może uswiadomicie sobie kto w Ostrołęce debatę publiczną sprowadził do poziomu szamba. Zaklinanie rzeczywistości i zwalanie winy na innych? To wasza linia obrony/kolejnego ataku?

Baron @ 11:02, 18.03.2019

IP: 5.173...145

No cóż, skoro jak twierdzi redakcja MO „Anka Pisanka” to były rzecznik to możecie się sami domyślić kim może być niejaki „ Jan Kowalski”.;).

Humanoidalny robot Andrzej @ 11:06, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Cyt
"Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:51, 18.03.2019217.146...85
Zastanawiające są daty podpisywanych przez Kotowskiego dokumentów - zwróciliście na uwagę?

Przypominam, wybory były 22 października, a Kulik został zaprzysiężony 22 listopada - takie same decyzje, podejmował Kotowski w przypadku podpisywania aneksu, dotyczącego remontu Blachnickiego - nagle zachciało mu się rządzić?

W okresie od wyborów do zaprzysiężenia nowego prezydenta, przegrany nie powinien wykonywać takich czynności, które mają istotny wpływ na rządzenie miastem przez wygranego - to są kolejne "miny" pozostawione przez Kotowskiego."

Humanoidalny robot Andrzej @ 11:08, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Zapomniałeś jakie bzdety Dziś pisałeś?

Akapitu @ 11:28, 18.03.2019

IP: 2a01:110f...6b8d

Rzexznika nie znam , nawet nie wiedziałam ze taki jest ....
Ale fakt faktem ze trochę , delikatnie mówiąc , moja Ostrołęka się zagalopowała ..... wrócić radzę na studia , na dzienne nie zaoczne aby
jeszcze raz nauczyć się co to znaczy być dziennikarzem . To nie
wyzywanie , wypominanie , obrażanie
, ale obiektywna praca dziennikarska
. Etyka jednym słowem . Całej
redakcji Mo przydałaby się porządna nauczka

Leon @ 11:33, 18.03.2019

IP: 5.173...34

A ja nadal czekam na likwidację Straży Miejskiej. Strach w działaniu, czy może się opłaca dalej ich utrzymywać.

Baron @ 11:33, 18.03.2019

IP: 5.173...145

MO jest tak obiektywna jak TVN czy TVP. Tylko tyle w temacie. I w tym momencie to ja byłem obiektywny .

do Baran @ 11:42, 18.03.2019

IP: 46.170...201

naprawdę nie zauważasz różnicy między TVN a TVP?

Baron @ 11:43, 18.03.2019

IP: 5.173...145

Masz racje może jednak TVP jest bardziej obiektywne.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:45, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Cyt.:
"Zapomniałeś jakie bzdety Dziś pisałeś?"

Nie, pamiętam bardzo dobrze, ale Ty mi zarzucałeś, nie to, że piszę i "minach", tylko to, że tłumaczę nimi "opieszałość" Kulika i na to mi daj przykład - co znowu problemy z logiką, czy jak zwykle, z rozumieniem czytanego tekstu?

ww @ 11:51, 18.03.2019

IP: 83.19...74

myślę ze pozwie,
ja też pozwę za inny

radio @ 11:53, 18.03.2019

IP: 178.235...93

Od dawna wiadomo, że redakcja m-o to bardzo subiektywna ekipa ludzi, którzy z prawdziwym dziennikarstwem nie mają nic wspólnego. Waszym celem były uszczypliwości wobec ratusza i samorządu. Jesteście od doszukiwania się prawdy, a nie modyfikowania faktów tak, aby zwiększyć odsłony serwisu. Od kilku lat charakter newsów jest taki, aby tępaki mieli o czym gadać. Poprawcie też interpunkcję lub zwolnijcie osobę odpowiedzialną za redagowanie bo ręce opadają. Jak już coś robicie to róbcie profesjonalnie, a nie liczycie na kasę z reklam i byle syf wrzucacie, aby pelikany mieli o czym pisać w komentarzach. Szlam ten sam co tvn.

Fryderyk na Mierzei z Łubianką @ 11:54, 18.03.2019

IP: 185.129...62

Dobry chłop z tego prezydenta, że się tak długo zastanawiał. Wojtuś nie odpuścił żadnej okazji by pokazać jak oddany jest pisowi i jakim to Kulik jest komuchem, stalinowcem i betonem, gdy ten miał zaledwie dwadzieścia parę lat. Oszołomów powinno się gonić z urzędów w pierwszej kolejności i do tego na zbity pysk. Wojtuś na co liczyłeś, że jak zaczniesz płuc na PiS to będzie ci zapomniane? Łajza jest łajzą. Wracaj do swojego Pułtuska. W tym mieście jesteś spalony.

Jimmy @ 11:54, 18.03.2019

IP: 31.11...22

Ciekawe, dlaczego MO nie porusza tematu toczącego się śledztwa w sprawie oświadczeń majątkowych wiceprezydenta.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:56, 18.03.2019

IP: 217.146...85

radio, to co Cię tu trzyma?

Robson. @ 11:56, 18.03.2019

IP: 159.205...249

W elektrowni już szykują stołek.

Anna - Kurpiowska Panna vel Anka PiSanka @ 11:58, 18.03.2019

IP: 87.205...253

Dzień dobry!

Cyt. "Zdemaskowana Anka PiSanka?

Znana z licznych komentarzy na naszym portalu Anka PiSanka to zdaniem działaczy ostrołęckich struktur partii .Nowoczesna właśnie Wojciech Dorobiński"

No, kurna Olek, jeztem jednak zacofanom, ciemnom dziewczynom. Zupełnie nie wiedziałam, że w Ostrołęce som struktury partii .Nowoczesna.
Od dawien dawna sympatyzuję z .Nowoczesnom. Cukiereczki-cipuleczki-pimpuleczki z Nowoczesnej, czy mam szansę zasilić wasze szeregi? Weźmieta mnie na członkinię waszej partii? Wybory do Parlamenta Mumii Europejskiej idom - wesprę was swojemi ponadczasowemi komentarzami. Razem wygramy!

Korzystając z okazji, ślę gorące jak marcowe słońce pozdrowienia dla Koń-Don-Walskiego lenia...

Humanoidalny robot Andrzej @ 12:01, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Pluj Świni m Mord.ę
Mówi że deszcz pada

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:01, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Cyt.:
"Ciekawe, dlaczego MO nie porusza tematu toczącego się śledztwa w sprawie oświadczeń majątkowych wiceprezydenta."

Na czym miałby polegać to "poruszanie"?

Jimmy @ 12:02, 18.03.2019

IP: 31.11...22

Na napisaniu o tym artykułu

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:07, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Plucie na kogokolwiek, to jest oznaka chamstwa i braku wychowania.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:08, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Jimmy, był o tym artykuł.

Humanoidalny robot Andrzej @ 12:11, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Kłamca będzie kłamcą

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:15, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Po prostu bądź sobą laughing laughing laughing laughing laughing

Dowodów Twojej ignorancji jest na tym forum tyle, że być może trudno Ci to nawet ogarnąć.

Humanoidalny robot Andrzej @ 12:18, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Pocieszające jest to że potrafisz się cieszyć ze swojej głupoty.

Inka @ 12:26, 18.03.2019

IP: 5.173...74

Wszystkie komentarze pod wzgledem kulturalnych wypowiedzi pozostawiaja wiele do zyczenia.pozdrawiam wszystkich komentujacych.

OTUA @ 12:30, 18.03.2019

IP: 2a01:110f...8b4f

Za to ten POrtal jest ponizej jakiegokolwiek sortu....
Jest teraz nowy niedorzecznik,niejaki Kowalski.... tongue

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:34, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Której, jakoś ani razu nie udało Ci się wykazać laughing laughing laughing

Humanoidalny robot Andrzej @ 12:39, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Fakt że uśmiech(😁) nie znika z Twych wypowiedzi jest tego najlepszym dowodem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:39, 18.03.2019

IP: 217.146...85

OTUA, to co Ty tu jeszcze robisz człowieku, jesteś tu za karę?

Czy, Wy wszyscy, pomstujący na ten portal jesteście pozbawieni wolnej woli, którą podobno dał Wam, Wasz Bóg?

Dostaliście od swego spowiednika, pokutę w postaci przebywania na forum MO? - co jest z Wami, ktoś Was ubezwłasnowolnił?

Zachowujecie się jak facet, trzymający nogę nad ogniskiem, zamiast ją wyjąć z ognia, wyje z bólu.

Ja123 @ 12:40, 18.03.2019

IP: 157.25...130

I ze niby anonimowe komentarze...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:41, 18.03.2019

IP: 217.146...85

Ok, jak będziesz miał coś do powiedzenia, na temat, to zapraszam, na dalsze wytykanie Ci Twoich głupot, szkoda mi czasu.

Fryderyk na Mierzei z Łubianką @ 12:46, 18.03.2019

IP: 185.129...63

Anka PisAnka nigdy nie była jedną konkretną osobą. Projekt przedwyborczy, bo tak można to było nazwać, był pomysłem poetki od promocji miasta, czytaj PiSu. Inna sprawa, że najchętniej i najczęściej odgrywał tą rólkę niedorzecznik.

Knucie jednak nie wyszło, co potwierdzili mieszkańcy w wyborach.

Humanoidalny robot Andrzej @ 12:50, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Wszyscy mają prawo do tego aby tu przebywać i wyrażać własne zdanie, nie koniecznie musi być ono podobne do pańskiego Panie Kowalski i nie jest to powód aby komu kolwiek wskazywać "drzwi".

Gol @ 12:51, 18.03.2019

IP: 188.146...99

Mo cenzuruje komentarze to wszyscy wiedzą Tak jak za komuny

Do Jan K @ 13:02, 18.03.2019

IP: 37.248...4

Wielki szacunek za obiektywizm

Humanoidalny robot Andrzej @ 13:04, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Jeśli już etat" (Niedo)rzecznika" jest wolny to proszę tam szlifować Swój "obiektywizm".

maq/bh @ 13:07, 18.03.2019

IP: 178.235...154

Moja Ostrolekato przystawka Gazety W.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:08, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Wskaż, komu z powodów, o których piszesz, wskazuję drzwi - człowieku, Ty masz jakieś urojenia.

Jeanusz K. Vam Dam @ 13:09, 18.03.2019

IP: 176.109...32

obrażalscy ;)

Q-wa @ 13:15, 18.03.2019

IP: 194.50...38

Popieram działania Kulika. Wojciech D., bo niedługo pewnie tak będzie się o nim mówić, powinien być honorowy i sam odejść. Straszenie sądem, p. Wojciechu, jest nieładne. Masz Pan to na co zasłużyłeś jako Anka PISanka.
Do niezobaczenia już nigdy więcej tubo propagandowa PIS!

Humanoidalny robot Andrzej @ 13:24, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Nie wiem czemu odbierasz to tak osobiście, skoro na tym polegają Twoje uniki to traktuj moja wypowiedź jako prośbę do ogółu wypowiadajacych się na tym forum.

pytanko @ 13:26, 18.03.2019

IP: 83.28...50

"Był rzecznikiem wybranego sortu dziennikarzy bez względu na obowiązujące w Polsce prawo." Może mi ktoś wyjaśnić, o co chodzi w tym zdaniu? wassat

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 13:27, 18.03.2019

IP: 2a01:110f...8b4f

Poprostu,lubie podnosic cisnienie takim kowalskim,co mysla ze juz pozjadali wszystkie rozumy,i na wszystkim sie znaja... tongue
A ten POrtal to mistrzostwo w szczuciu ludzi na ludzi..(ze wspone tylko WO i WOS..)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:34, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Janie uniki, o czy Ty bredzisz - co chwila formułujesz w stosunku do mnie jakieś zarzuty, to chcę wiedzieć, na jakiej podstawie to czynisz - tylko tyle.

Cyt.:
"Poprostu,lubie podnosic cisnienie takim kowalskim"

Równie dobrze, możesz lubić spacerować po Marsie laughing laughing laughing

Ronnie @ 13:38, 18.03.2019

IP: 165.225...10

Do Q-wa;
Zapewne większość, łącznie ze mną, pochwala decyzję o odwołaniu pana Dorobińskiego z funkcji rzecznika. Jednak na tym forum dyskusja trwa na temat formy komunikowania tego faktu przez medium jakim jest Moja Ostrołęka. Chcąc uchodzić za wiarygodne i rzetelne źródło informacji panowie redaktorzy powinni wykazac się odrobine wiekszą powściągliwością i swoją niewątpliwą radość z faktu odwałania p. Dorobińskiego wyrażać w nieco mniej ostentacyjny sposób.
I jeszcze uwaga do Jana Kowalskiego: nie domagaj się konkretnych zwrotów czy dowodów od swoich adwersarzy. Faktycznie - wulgaryzmów, mowy nienawiści i przeinaczeń jest tu niewiele.Z drugiej jednak strony tendencyjność Twoich komentarzy i brak jakichkolwiek znamion neutralności w ocenie bieżących wydarzeń nie czyni z Ciebie wiarygodnego interlokutora czyichś argumentów, a u co bardziej nerwowych powoduje irytację i frustrację, którą uzewnętrzniają potem w swoich wpisach.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:43, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Faktycznie - wulgaryzmów, mowy nienawiści i przeinaczeń jest tu niewiele."

Wskaż więc te, które są, bo widzę przybył kolejny oszczerca.

Cyt.:
"Z drugiej jednak strony tendencyjność Twoich komentarzy"

Jak wyżej.

Cyt.:
"brak jakichkolwiek znamion neutralności w ocenie bieżących wydarzeń"

Jak wyżej.

Ludzie, zacznijcie, oprócz stawiania tez, stosować argumenty, bowiem w przypadku stawiania takich tez wobec kogokolwiek, jest zwyczajnym pomawianiem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:45, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Nauczcie się dyskutować przy pomocy argumentów.

Ronnie @ 14:00, 18.03.2019

IP: 165.225...10

Do Jana Kowalskiego;
Chcesz argumentów ? Dobrze, więc pierwszy z brzegu:
Czy poważnemu medium publicznemu (a za taki niewatpliwie chce uchodzić Moja Ostrołęka) wypada, rękami swoich redaktorów, podawać domniemany nick internetowy głównego bohatera nie mając 100-procentowej pewności, że p. Dorobiński to Anka Pisanka ?
I dalej w tym samym watku:
...Anka PiSanka to zdaniem działaczy ostrołęckich struktur partii .Nowoczesna właśnie Wojciech Dorobiński...
Poproszę o nazwiska tychże działaczy .Nowoczesnej wraz z autoryzacją przypisywanej im insynuacji.

Szczerze mowić, to powyższy artykuł mógłbym - zdanie po zdaniu - skomentować piętnując pewną nieukrywaną tendencyjność. Pamiętaj: fakty, nawet te prawdziwe, trzeba umieć wiarygodnie przekazać, bo jak zrazisz do siebie czytelnika, to później Ci nie uwierzy jak napiszesz, że dwa razy daw to jest cztery, bo będzie doszukiwał się jakiegoś drugiego dna.

Humanoidalny robot Andrzej @ 14:02, 18.03.2019

IP: 94.254...144

Tak wszyscy się mylą tylko Ty masz racje.
Cyt:
"Ludzie, zacznijcie, oprócz stawiania tez, stosować argumenty, bowiem w przypadku stawiania takich tez wobec kogokolwiek, jest zwyczajnym pomawianiem."
A czy to nie są pomowienia wynikające z tezy która sam postawiłes?
Cyt:
W okresie od wyborów do zaprzysiężenia nowego prezydenta, przegrany nie powinien wykonywać takich czynności, które mają istotny wpływ na rządzenie miastem przez wygranego - to są kolejne "miny" pozostawione przez Kotowskiego"

mieszkaniec gminyno troszyn @ 14:02, 18.03.2019

IP: 31.41...214

ja myślę że niedo rzecznika Pan Kulik powinien zwolnic 23 listopada i tyle w temacie

do Jan Kowalski z Ostrolek @ 14:13, 18.03.2019

IP: 2a00:f41...bf66

Oj Janie Janie.
Ty jesteś naprawdę smieszny.
Śmieszny i guupi ha ha ha.
Wiesz że każdy twój wpis tylko pogrąża ciebie. Ciebie i prezydencika ktory jest taki "malostkowy" i msciwy.
Zapewne myślisz że wszyscy czytają te twoje wypociny ale prawda jest taka że większość olewa ciebie i to co piszesz.
Jeszcze raz.
Janie jesteś śmieszny a jesli to prawda co tu piszą że pod tym nickiem kryje się sam wice kleczkowski to staje to się straszne

do mieszkaniec gminyno troszyn @ @ 14:16, 18.03.2019

IP: 2a01:110f...8b4f

myslisz i myslisz,a pisac sie nie nauczyles.... laughing

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 14:24, 18.03.2019

IP: 188.146...139

Kto z MO będzie rzecznikiem?

Autor tego artykułu? Jadu politycznego ma max, a zero dziennikarstwa.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:27, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Chcesz argumentów ? Dobrze, więc pierwszy z brzegu"

To, może najpierw przeczytaj, jakich i na potwierdzenie czego chcę argumentów.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:31, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"A czy to nie są pomowienia wynikające z tezy która sam postawiłes?"

Oczywiście, że nie - jak inaczej, niż za pomocą wymiany argumentów, wyobrażasz sobie rozmowę, za pomocą pomówień, insynuacji i argumentów ad personam?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:33, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"W okresie od wyborów do zaprzysiężenia nowego prezydenta, przegrany nie powinien wykonywać takich czynności, które mają istotny wpływ na rządzenie miastem przez wygranego - to są kolejne "miny" pozostawione przez Kotowskiego"

To są fakty - pierwsza z min, mogła pozbawić Kulika prezydentury, a Ty uznałeś, że to jest przebiegłość faulującego - tyle w Tobie obiektywizmu.

Ronnie @ 14:36, 18.03.2019

IP: 165.225...10

Zatem domagasz sie argumentów w sposób wybiórczy ? No ciekawe. A fakty też akceptujesz tylko te, które Ci pasują.
Nie mam pojecia, których argumentow oczekujesz. Jeśli ten z działaczami Nowoczesnej jest za trudny i ponad Twoje percepcyjne możliwości go zdyskredytowania, to podpowiedz jakie by Cie interesowały.

Po przemyśleniu:
Nie musisz odpowiadać. Partnerem do dyskusji dla mnie nie jesteś i nie będziesz. Brakuje Ci inteligencji oraz zwykłej umiejętności przyznania komuś racji. No ale ta cecha dyskwalifikuje z bycia redaktorem/sympatykiem w reżimowych mediach więc swoje wywody kieruj do tych, którzy chcą jeszcze z Tobą dyskutować..

Mieszkaniec @ 14:36, 18.03.2019

IP: 188.147...51

Skąd tyle nienawiści w twórcach tego typu artykułów i ludziach komentujących???
Dlaczego na MO żaden artykuł nie jest podpisany? Czyżby twórcy w/w wypocin wstydzili się treści które są publicznie zamieszczane?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:45, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Specjalnie dla Ciebie:

Cyt.:
"Faktycznie - wulgaryzmów, mowy nienawiści i przeinaczeń jest tu niewiele."

Wskaż więc te, które są, bo widzę przybył kolejny oszczerca.

Cyt.:
"Z drugiej jednak strony tendencyjność Twoich komentarzy"

Jak wyżej.

Cyt.:
"brak jakichkolwiek znamion neutralności w ocenie bieżących wydarzeń"

Jak wyżej.

Ludzie, zacznijcie, oprócz stawiania tez, stosować argumenty, bowiem w przypadku stawiania takich tez wobec kogokolwiek, jest zwyczajnym pomawianiem.

Argumentów ne te Twoje tezy oczekuję - nie jestem, ani rzecznikiem, ani obrońcą MO, a więc oczekiwanie ode mnie ich obrony, jest niczym nie uzasadnione natomiast, Ty zaatakowałeś mnie, personalnie i na te ataki oczekuję uzasadnienia.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:48, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Po przemyśleniu:
Nie musisz odpowiadać. Partnerem do dyskusji dla mnie nie jesteś i nie będziesz. Brakuje Ci inteligencji oraz zwykłej umiejętności przyznania komuś racji. No ale ta cecha dyskwalifikuje z bycia redaktorem/sympatykiem w reżimowych mediach więc swoje wywody kieruj do tych, którzy chcą jeszcze z Tobą dyskutować.."

Takie zachowanie nazywamy infantylizmem laughing

do mieszkaniec @ 14:52, 18.03.2019

IP: 176.109...183

nie podpisuja bo prawdopodobnie na m aturze mieli poprawke z jezyka polskiego

Dobra zmiana @ 15:22, 18.03.2019

IP: 83.28...231

Po tylu latach próśb mieszkańców. Brawo nowy prezydent.

Remont przeprawy tymczasowej w godzinach nocnych

Jak informuje firma PRD-M OSTRADA Sp. z. o. o., z uwagi na duże natężenie ruchu panujące obecnie na przeprawie tymczasowej, aby zapobiec paraliżowi komunikacyjnemu prace remontowe związane z naprawą płyt nośnych na przeprawie tymczasowej, zaplanowane na godz. 09.00, prowadzone będą godzinach nocnych w dniu dzisiejszym.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:23, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Wchodziłem właśnie na strony lokalnych portali Ostrołęki i Łomży i nigdzie tam, artykuły nie są podpisywane.

XXX @ 15:32, 18.03.2019

IP: 87.205...243

Cieplusia Anka-Pisanka-Wojtuś poszła się gibać. Brawo P Prezydencie

assa @ 15:35, 18.03.2019

IP: 5.184...11

Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli...

O la la @ 15:41, 18.03.2019

IP: 37.248...89

Ronnie zaorał Kowalskiego. Zrobił z niego s.z.m.a.t.ę wytarł nim podłogę.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:06, 18.03.2019

IP: 78.152...118

Faktycznie, strzelił mnie nosem w kolano i dobił okiem, w pięść.

kilifili @ 17:12, 18.03.2019

IP: 185.166...8

Wojtek, fatalnie !Fatalnie ! Wszędzie się przylepiałeś, do każdej formacji, ale teraz to już obciach po prostu.

sdsds @ 17:14, 18.03.2019

IP: 178.235...230

MO, szkoda na was strzępić ryja laughing laughing laughing laughing

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 17:46, 18.03.2019

IP: 188.146...139

Kto z MO szykuje się na rzecznika?

Autor tego artykułu? Jad polityczny ma na max, dziennikarstwa zero.

Antek nie Emigrant @ 17:48, 18.03.2019

IP: 95.49...211

Portalik MO to już niczym TVN czyli jak mawiał klasyk Tusk Vision Network laughing

M @ 18:08, 18.03.2019

IP: 5.173...94

Trochę obiektywizmu by się MO przydało. Prezydent robi czystki nie do końca trzymając się procedur/przepisów i za tą głupotę może zapłacić.
Napiszcie artykuł kogo zwolniono z UM i kogo zatrudniono. Jakie zmiany organizacyjne zrobiono? Co to zmieni w mieście?

Rysiek @ 18:27, 18.03.2019

IP: 188.146...241

Dorobiński był słabym rzecznikiem, ale mieszanie go z błotem takim artykułem to już grube przegięcie, takie w stylu dziennikarzy z Czerskiej.

Bojkot MO @ 18:47, 18.03.2019

IP: 176.109...163

Nie wchodzcie na stronę tego gniota jakim jest ta kałuża z błotem.Tfu!!!Wstyd!!!!!Tfffuuuuuuu!!!

Fryderyk na Mierzei w Usniku @ 18:50, 18.03.2019

IP: 185.129...62

Rysiek. Nie było większego gnoju medialnego jak ten kiedy PiS chciał zdyskredytować czas rządów prezydenta Ryszarda Załuski. Jak widać nowa władza nauki przyjęła, choć niestety w małym stopniu. PiS jeńców nie brał do piątego pokolenia jak w Korei PŁN.

Papik @ 19:30, 18.03.2019

IP: 157.25...212

Anka PiSanka sama kiedyś napisała, że nazywa się Rochowicz.
Ile w tym prawdy - nie wiem.

Rafał @ 19:32, 18.03.2019

IP: 176.109...13

Masakra co wy macie w baniach. Pora omijać ten portalik szerokim łukiem laughing laughing laughing

Gość @ 19:58, 18.03.2019

IP: 2a00:f41...7881

MO kasuje komentarze. Wytknąłem brak wiedzy o prawidłowym nazwisku autora książek. Już z jest poprawione i komentarz usunięty.

theo @ 20:14, 18.03.2019

IP: 90.248...4

Kytykować to trzeba umieć! Jeżeli to miał być felieton satyryczny, to według mnie się nie udał.

wyborca21 @ 21:48, 18.03.2019

IP: 188.147...217

Jestem uparty i ponawiam znikające komentarze co sądzicie o tym tytule
artykułu ""( Niedo)rzecznik zwolniony dyscyplinarnie"" Ten redaktor który go napisał nie powinien napisać żadnego artykułu na żadnym portalu ???

Wielki Brat @ 22:20, 18.03.2019

IP: 2a02:a319...f61c

Ktoś chyba powinien przyjrzeć się temu, co dzieje się w ratuszu, skoro ludzie nie wytrzymują. Pozwy się posypią, bo konkrety są i to poważne. Trzeba tylko wiedzieć kiedy i kogo o nich informować, MO nie dostąpiła zaszczytu, więc pozostają tylko insynuacje.

@Papik @ 23:21, 18.03.2019

IP: 178.235...28

Papik ty jesteś cepik !! Może to TY - uderz w stół a nożyce się odezwą. Gdybyś tą kobietę poznał, a miał choć blade pojęcie o portretach psychologicznych ludzi, to byś takich bzdur nie pisał.

do rzecznika @ 23:38, 18.03.2019

IP: 178.235...28

Art 24 Kodeksu Cywilnego - rzecznik powinien skarżyć MO i to bystro! Czas na ponoszenie konsekwencji.

Urszula @ 23:38, 18.03.2019

IP: 2a00:f41...3d01

A dajcie spokój. Ankę Pisankę zawsze lubiło się. Można zawsze było coś cieplutko itd poczytać albo z lekka posprzeczać się. A żeby nie ona czy on ( mniejsza z tym ) zawsze zaangażowała nas moji ostrołęczanie do dyskusji. Czyż nie tak? 😄

Vis @ 23:55, 18.03.2019

IP: 37.248...110

Nienawiść niektórym zastąpiła

serce i rozum

Szczujnia

Urszula Mierzejewska @ 00:02, 19.03.2019

IP: 2a00:f41...3d01

Vis ja rozumiem. Jesteś facetem ale nigdy nie wiesz do koñca kto po drugiej stronie jest. Przynajmniej w tych czasach. .. Ale humor anki pisanki i jak spędzić samemu czas. Jest ok.

kl @ 05:56, 19.03.2019

IP: 178.235...113

Wojtku piszesz, że zwalniali cię w obrażliwy sposób ,,zanegowali twoją wiedzę,, i.t.p. Mnie Wojtku też zwalniali twoi nie patrzyli na moją wiedzę, doświadczenie , osiągnięcia, przydatność czy warunki rodzinne. Dali na moje miejsce zupełnego laika bo to on był aktywistą pis. Nie płakałem, nie biegałem po mediach i sądach tylko poradziłem sobie. Od tamtej pory nigdy nie podałem ręki pisowcowi i nie podam do końca moich dni. nigdy nikomu z nich nie pomogę. W maju i w pażdzierniku odpowiednio ich potraktuję i tyle. A ty Wojtek zacznij szukać roboty bo w Enerdze twoją fuchę dali dyr. O C K.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 06:04, 19.03.2019

IP: 188.146...139

I Wy się w tej redakcji dziwicię, że rzecznik nie traktował Was jak dziennikarzy?

Ten artykuł jest pisany przez polityka. I takie artykuły były do tej pory.

Motorhet @ 07:29, 19.03.2019

IP: 5.173...193

No to redaktorek do ZWOLNIENIA!!!!!Co nie kowalski??????

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:18, 19.03.2019

IP: 78.152...118

Przypominam, że to było zwolnienie dyscyplinarne, a więc pracodawca musiał mieć jakieś uzasadnione powody, tak drastycznych działań - oczekuję na wyrok Sądu Pracy, bo mam nadzieję, że zwolniony, tak tego nie zostawi - wówczas dowiemy się, kto miał rację.

Jeśli sprawa nie trafi do sądu, zwolniony uwiarygodni uzasadnione działanie pracodawcy.

Do tego wyzej @ 08:42, 19.03.2019

IP: 109.241...46

Zwolnienie dyscyplinarne to jawne naruszenie regulaminu pracy i stanowiska . Nie sztuka jest dac dyscyplinarke wedlug widzi mi sie lub z zemsty

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:05, 19.03.2019

IP: 78.152...118

Na czym miałoby polegać to naruszenie?

Kodeks Pracy, w ściśle określonych sytuacjach, umożliwia taka formę rozwiązania stosunku pracy, a więc jeśli zwolniony się z tym nie zgadza, powinien skierować pozew przeciwko pracodawcy, do Sądu Pracy - złożenie pozwu jest całkowicie bezpłatne, a rozprawy odbywają się, stosunkowo szybko, poza tym, jeśli sąd uzna rację pracownika, to zasądzi wypłatę świadczeń wraz z odsetkami ustawowymi i nakaże przyjęcie go do pracy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:11, 19.03.2019

IP: 78.152...118

Szkoda, że Pan rzecznik, nie podał paragrafu i uzasadnienia, jego zwolnienia w tym trybie.

do jan młotek kowalski @ 10:01, 19.03.2019

IP: 159.205...121

A ty dalej liżesz d...... kulikową? Niedorzecznik ogrodniczy wszechwiedzący Jan Kowalski z Ostrołeki najwiekszy debeściak w pisaniu komentarzy. Prywatnie konus prezydencki.

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:02, 19.03.2019

IP: 94.254...144

Znachor z Baranowa.
Szkoda że jego przełożony nie podał paragrafu i uzasadnienia, jego zwolnienia w tym trybie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:08, 19.03.2019

IP: 78.152...118

Przecież to nie przełożony zawiadomił dziennikarzy, to niby dlaczego przełożony i w jakim trybie miałby to podać, dlaczego nie zrobił tego zwolniony?

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:10, 19.03.2019

IP: 94.254...144

Powinien już mieć doświadczenie w zwalnianiu ludzi

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:12, 19.03.2019

IP: 94.254...144

Zawiadomił dziennikarzy i ekipę MO?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:18, 19.03.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Powinien już mieć doświadczenie w zwalnianiu ludzi"

Po pierwsze, skąd takie przypuszczenie, a po drugie, co ma "piernik do wiatraka"?

Cyt.:
"Zawiadomił dziennikarzy i ekipę MO?"

Wystarczyło, że zawiadomił dziennikarzy.

Ty, jak zwykle, Pomówienia i Supozycje - dlaczego zwolniony nie udostępnił dziennikarzom dokumentu w postaci zwolnienia, gdzie moglibyśmy przeczytać, zarówno paragraf jak i uzasadnienie?

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:24, 19.03.2019

IP: 94.254...144

Zadzwoń do niego moze Ci powie.
Zwolnił już tylu ludzi, myślę że prezydent powinien pewne sprawy załatwiać z tzw.. klasą

Ronnie @ 10:25, 19.03.2019

IP: 165.225...121

Za poprzedniej nomenklatury za dyżrunego trolla oddelegowanego do publicznego twierdzenia, że czarne jest białe robił niejaki Tępiciel Lemingów. Po wyborach zmianiła sie opcja polityczna, nowi nie chcą już płacić, więc Tepiciel popadł w niebyt. Aktywuje sie co prawda jeszcze pod innym bickiem, ale to nie jest juz ta aktywność i ten poziom k.r.e.t.y.n.i.z.m.u co poprzednio.
Niestety, żadna przestrzeń nie lubi pustki, więc miejsce Tepiciela godnie zajął niejaki Jan Kowalski z Ostrołeki, wcześniej udzialajacy sie pod innymi nickami (ale to w tej chwili już nieistotne). Jak da się zauważyć, mozolnie wykonuje swoją robotę, aby na te parę groszy zarobić. Jego, pozornie mądre wywody, da się zdyskredytować bardzo szybko. Mnie osobiscie nie bawi upokarzanie tych "inteligentnych inaczej" lub - nazywając rzecz bardziej po imieniu - płatnych sprzedawczyków i popychadeł w rękach innych. Raz poprosiłem go o obronę swojego stanowiska (trzeba cofnąć sie kilkadziesiąt postów wczesniej w tym topicu, aby o tym poczytać), ale - w swoim stylu - nabrał wody w usta i próbował "odwrócić kota ogonem". Nie dziwi mnie to, w końcu za to ma placone.Jego sukcesem, jak kiedyś było sukcesem Tępiciela, jest to, że zawsze znajdzie sie ktoś, kto na jego brednie i relatywizowanie faktów chce reagować. Mnie to najzwyczajniej w świecie w świecie uwstecznia i tych "zaszczytów" po prostu sobie odmawiam.

Krzyś @ 10:34, 19.03.2019

IP: 37.248...52

👏👏👏👏👏
;👏👏👏👏㈇
9;👏👏👏👏Ԁ
79;👏👏👏👏€
079;👏👏👏👏
8079;👏👏👏👏
28079;

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:40, 19.03.2019

IP: 94.254...144

Zaraz bedzie cytowal Twoją wypowiedz i wyciagał wlasne( błyskotliwe) wnioski...