czwartek, 23 stycznia 2020 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

O gminnych wodociągach i geoportalu na spotkaniu w starostwie (zdjęcia)

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceKierownicy zajmujący się na co dzień gospodarką komunalną w gminach powiatu ostrołęckiego spotkali się w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Tematem wiodącym wydarzenia było zapoznanie się z możliwością połączenia wszystkich wodociągów gminnych w jedną, dużą sieć.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy radnego powiatu ostrołęckiego Adama Białobrzeskiego. Jak czytamy w relacji z wydarzenia zamieszczonej na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, w tej chwili na możliwych 17 połączeń między gminami, wykonanych jest 5.

Reklama Wśród plusów takiego połączenia, Adam Białobrzewski, który jest kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kadzidle, wymienił m.in. gwarancję, że woda dotrze do odbiorców, czas, który można poświęcić na przeciwdziałanie niekorzystnym zdarzeniom jakie miały miejsce, a także to, że stacje i wodociągowe urządzenia mogą być racjonalnie wykorzystane. Adam Białobrzeski przedstawił w prezentacji również analizę wodociągów w poszczególnych gminach.

Z kolei z nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu metrologii wodomierzy zapoznali uczestników spotkania przedstawiciele firmy Diehl Metering.

Reklama - Karolina Zglejc z Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej przybliżyła Geoportal Powiatu Ostrołęckiego - system teleinformatyczny, wykorzystujący środki komunikacji elektronicznej, zapewniający dostęp do usług danych przestrzennych infrastruktury. Geoportal Powiatu Ostrołęckiego znajduje się pod adresem: www.powiatostrolecki.geoportal2.pl. Publikowane są w nim aktualne dane ewidencji gruntów i budynków. Geoportal powiatu posiada dwa tryby danych: publiczny i chroniony - czytamy na stronie starostwa.

Więcej zdjęć ze spotkania znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.
Wyświetleń: 1688 komentarze: 1
18.03.2019, 12:01r. Drukuj
Powrót


Miś @ 15:11, 18.03.2019

IP: 83.9...100

Adres portalu, który podaliście w tej informacji nie istnieje. Po prostu skopiowaliście prawie wszystko z innego źródła.
.
.
Jak zwykle
.
.
Poziom "dziennikarstwa" poniżej oczekiwań.