niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: te drzewa zagrażają bezpieczeństwu (zdjęcia)

Fot. czytelnikSkrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Przy skrzyżowaniu ulic Goworowskiej i Powstańców w Ostrołęce rosną dwie wysokie topole. Według jednego z naszych czytelników, drzewa stanowią zagrożenie dla mieszkańców oraz użytkowników tych ulic.

Mowa o dwóch, ponad 18-metrowych topolach rosnących tuż przy drodze.

Reklama - Kora tych drzew jest w bardzo złym stanie, jest wysuszona, miejscami spróchniała, w koronach drzew znajdują się suche gałęzie, które notorycznie, podczas porywistych wiatrów łamią się i spadają bezpośrednio na chodnik i ulicę. Ponadto jedno z tych drzew jest pochylone w kierunku ulicy Goworowskiej, zaś w drugim drzewie, w dolnej jego części, znajduję się dziura, przez którą widać, że drzewo od środka jest spróchniałe. Dla przykładu podam, że po burzy jaka przeszła nad Ostrołęką w lipcu 2017 roku, topole o zbliżonej wielkości, które rosły przy starym moście, połamały się jak przysłowiowe zapałki. W trosce o bezpieczeństwo ludzi i mienia, powinno się podjąć decyzję o ich wycince, zanim się stanie komuś krzywda - pisze nasz czytelnik.

Reklama Odpowiada Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki:
Pracownicy Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska od dłuższego czasu monitorują stan zdrowotny wskazanych drzew. Jednocześnie informuję, że Urząd Miasta Ostrołęki podjął stosowne działania, celem objęcia wnioskiem o wydanie zezwolenia na ich usunięcie w oparciu o przepisy ustawy o ochronie przyrody, który zostanie skierowany do Marszałka Województwa Mazowieckiego - delegatura w Ostrołęce. W porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Marszałek Województwa Mazowieckiego dokona oceny i podejmie decyzję czy drzewa mogą być usunięte. Po uzyskaniu stosownego zezwolenia urząd niezwłocznie podejmie kroki w celu ich usunięcia.

Zobacz zdjęcia:
Drzewa przy ulicach Goworowskiej i Powstańców

Wyświetleń: 2448 komentarze: 6
20.03.2019, 15:46r. Drukuj
Powrót


Darek @ 17:32, 21.03.2019

IP: 178.235...88

Można by przyjrzeć się też drzewom przy przystanku na Targowej przy Lotosie, bo może być nieszczęście, sypią się

saar @ 19:31, 21.03.2019

IP: 79.184...118

Wyciąć zieleń,wybetonować,zrobić parking.A latem się smażcie w pudełkach zwanych mieszkaniami,bo zero cienia.W cywilizowanych krajach robi się tak,że usuwa się stare ,zniszczone drzewa,a w ich miejsce sadzi nowe.Ale nie tu..A poziom smogu przekraczający wszelkie granice będzie również latem w tym mieście betonu i galerii.

MAŁO INTELIGENTNA @ 21:38, 21.03.2019

IP: 46.215...42

"saar" masz rację, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak bardzo ważną rolę odgrywają drzewa w naszym życiu jak i zwierząt. Rozwój cywilizacji powinien być, ale i dbałość o przyrodę również, wszędzie musi być zachowana równowaga, w końcu w dużej mierze, dzięki drzewom mamy czystsze powietrze, a jakie ono było by bez nich, to aż strach pomyśleć. Jak czytam komentarze, co niektórych ludzi, w których piszą, iż świat, ludzie mogą istnieć bez fauny i flory, to aż mi ręce opadają, łudzę się, iż Ci ludzie, może zapomnieli, podstawowych pojęć takich jak: łańcuch pokarmowy, fotosynteza, transpiracja, erozja, itd. Natura nie była głupia tworząc to wszystko, co nas otacza, sprawiając, iż dzięki temu, co ona stworzyła możemy egzystować, w przyrodzie bardzo ważna jest równowaga, w skład, której wchodzi właśnie m.in. fauna i flora. Sama natura wie, co robi, nie trzeba z nią walczyć, tylko dostosować się do niej i w mądry sposób z jej dóbr korzystać, nie dewastując jej w nadmiarze, gdyż wszystko to do nas wróci rykoszetem w tej, czy też w innej postaci. Dobra, złoża naturalne to nie kieszeń bez dna. Przyroda miałaby się znacznie lepiej bez głupich i pazernych na pieniądze ludzi, gdzie mamona przyćmiła im umysł, logikę i zdrowy rozsadek. Zapominając, iż oni sami i ich bliscy, też będą ponosić konsekwencje ich dewastacji. Polecam, co niektórym ludziom książki z: biologii (vademecum...), dendrologii, sadownictwa, ogrodnictwa, architektury i projektowania krajobrazów/ogrodów, zoologii, anatomii człowieka i jego żywienia, chemii, ekologii itd. Kochani Państwo, na naukę nigdy nie jest za późno.

Do darek @ 22:46, 21.03.2019

IP: 94.254...171

Masz racje może być tragedia jak wracałem z Lidla to spory konar spadł mi przed maskę przecież one są do połowy suche jak runie drzewo to może być grubszy problem.Ścięcie tych drzew to priorytet !!!!!!!!!

Ekolog @ 05:00, 22.03.2019

IP: 5.172...181

Przywiąze sie do nich

Ikenjx @ 09:00, 22.03.2019

IP: 94.23...37

Dhhshdhbdbd

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter