poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Aktualności

Kody kreskowe w magazynie - czym odczytywać ważne informacje?

Kody kreskowe wykorzystywane są w sposób komercyjny już od ponad czterdziestu lat. Współczesny magazyn to dobrze naoliwiona maszyna, która funkcjonuje dzięki technologii kodu kreskowego. Jak odczytywać kody w środowisku logistycznym?

Kody kreskowe wykorzystywane są w sposób komercyjny już od ponad czterdziestu lat. W początkowych latach ich funkcjonowania kody wspierały procesy sprzedaży detalicznej, w szybki i jednoznaczny sposób identyfikując towary przy stoisku kasowym. Ostatnie lata i szybki wzrost znaczenia logistyki w światowej gospodarce spowodował coraz większe zainteresowanie technologią kodu kreskowego przez operatorów logistycznych i inne firmy zajmujące się magazynowaniem. Okazuje się, że omawiana technologia pomaga w szybkim rozpoznaniu towaru, co jest kluczową kwestią z perspektywy systemu WMS, czyli systemu do zarządzania magazynem.

Reklama System WMS i kod kreskowy
System WMS to system zarządzania logistyką wewnętrzną, który nadzoruje pracę operatorów, przydzielając im zadania w obszarach przyjęcia towaru, składowania w magazynie oraz wydania towaru do Klienta zewnętrznego. W celu właściwego wykonania zadań operatorzy magazynowi nadzorowani przez system magazynowy używają technologii kodu kreskowego. Dzięki niej odczyt unikalnego kodu towaru, potwierdzenie wykonania zadania poprzez zeskanowanie kodu kreskowego lokalizacji, czy wydruk etykiet z kodem kreskowym, będącej etykietą wysyłkową trwają sekundę. Niekiedy kod kreskowy jest zastępowany przez kod dwuwymiarowy Data Matrix, który spełnia to samo zadanie co kod kreskowe, ale jest bardziej pojemny.

Reklama Kod kreskowy w magazynie - czym czytać
Kody kreskowe w magazynie spełniają swoją rolę tylko wtedy, kiedy ich odczyt jest szybki i bezproblemowy. Żeby tak się stało konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu do odczytu kodów: czytników kodów kreskowych, kolektorów danych wyposażonych w skaner kodów oraz/lub czytników automatycznych. Najbardziej powszechne w środowisku magazynowym są kolektory danych. Te mobilne komputery zwane również terminalami mobilnymi pozwalają nie tylko na czytanie kodów, ale również interakcję z systemem WMS, którego "końcówka" jest zainstalowana na tym właśnie urządzeniu.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w świecie WMS
Poznański integrator systemów WMS już od ponad 20 lat wdraża systemy zarządzania magazynem. Dzięki naszej wiedzy i zaangażowaniu dziesiątki Klientów w Polsce i poza jej granicami usprawnia logistykę, aby sprostać wymaganiom rynku.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 739 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 22.03.2019, 13:14r. Drukuj
Powrót