poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Kwiecień w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji w kwietniu. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

2 IV (wtorek)
64 OKR - eliminacje miejskie
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ostatniej klasy gimnazjum i osób starszych. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji a eliminacje miejskie to pierwszy ich stopień.
64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, teatr jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.
Szczegółowy regulamin i karty zgłoszenia do udziału w poszczególnych turniejach są do pobrania na stronie www.ock-ostroleka.pl.
- godz. 10.00, klub "Oczko".

Reklama 3 IV (środa)
Na żołnierską nutę
Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika - tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Znajdziemy wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyć będzie trąbka - najbardziej wojskowy z instrumentów. Zagramy na niej rozmaite sygnały i objaśnimy ich znaczenie. Wszystkich słuchaczy zaprosimy do wspólnego śpiewania, a najmłodszych także do zabawy w żołnierzy, czyli na prawdziwą wojskową musztrę przy dźwięku trąbki.
- spotkania z muzyką, godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł.

5 IV (piątek)
Takie miasteczko (2)
Czy w dużych miastach, czy w małych problemy ludzkie są takie same. Artyści Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawią je w skeczach i wesołych scenkach. Bo nic tak dobrze nie działa na problemy jak serdeczny śmiech.
- program satyryczny OUTW, godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

9 IV (wtorek)
64 OKR - eliminacje rejonowe
Drugi etap zmagań młodych artystów w drodze do finału centralnego, który odbędzie się w czerwcu.
- godz. 10.00, klub "Oczko".

11 IV (czwartek)
Ilona Sapka - malarstwo
Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej "Schola Posnaniensis" w Poznaniu. W 2001 r. obroniła dyplom na wydziale malarstwa w pracowni witrażu prowadzonej przez prof. Wojciecha Sadley'a, w której pełniła funkcję asystenta w latach 2001-2006. W Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskała uprawnienia pedagogiczne. Zajmuje się witrażem, tkaniną artystyczną. Realizuje prace malarskie na papierze, płótnie. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Mieszka i pracuje w Wałbrzychu.
- wernisaż wystawy, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

12 IV (piątek)
Dziwny sen
Koncert maturalny wokalistek Studia Piosenki. Studio Piosenki kształci i rozwija umiejętności wokalne młodzieży. Na indywidualnych spotkaniach pod kierunkiem instruktora młodzież doskonali swój warsztat wokalny, uczy się interpretacji piosenek, emisji głosu, bycia na scenie. Koncert maturalny to zwieńczenie ich kilkuletniej pracy.
Wystąpią: Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz.
Akompaniament: Kacper Biedrzycki - gitara, Piotr Szurpnicki - gitara basowa, Tadeusz Kowalewski - piano, kier. muzyczne
Światło, dźwięk - Mateusz Grzybowski
- godz. 19.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 13 IV (sobota)
Kuba Sienkiewicz duo
Koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego.
Kuba Sienkiewicz - doktor nauk medycznych i artysta estradowy w jednym. To nie tylko lider i założyciel kultowych Elektrycznych Gitar, ale także najsłynniejszy w Polsce lekarz - piosenkarz, tekściarz i kompozytor. Autor wielu ponadczasowych hitów.
Jacek Wąsowski gra na gitarze, mandolinie i banjo. To ceniony muzyk sesyjny – jego dźwięki można usłyszeć na płytach m. in Stanisława Soyki, Reni Jusis, Edyty Geppert i wielu innych. Grał i koncertował w solowym projekcie Kuby Sienkiewicza, z Marylą Rodowicz oraz założonym przez siebie Chili My.
Podczas koncertu Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego nie zabraknie znanych przebojów z repertuaru Elektrycznych Gitar.
- godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

14 IV (niedziela)
Piotruś Pan
Spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek. Widzieliście kiedyś mapę dziecięcego umysłu? Nie? Dziecięcy umysł jest bardzo skomplikowany. I cały czas się porusza. Nawet, kiedy się nudzi. Zwłaszcza wtedy. Na mapie widać masę zygzaków. Jakby to były wykresy temperatury. Ale to są drogi pokrywające wyspę. Ta wyspa to Kraina Nigdy-Nigdy. Zwana też Nigdylią. Na tej wyspie podobno mieszka Piotruś Pan.
Spektakl na motywach powieści J. M. Barrie.
Reżyser: Andrzej Bartnikowski. Aktorzy: Jarek Cupriak, Tomasz Czaplarski, Adam Hajduczenia, Piotr Michalczuk, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska, Karolina Sadowska.
- godz. 12.00, sala OCK, bilety 7 i 15 zł.

25 IV (czwartek)
Porozmawiajmy przy herbacie
Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, dlatego czwarte spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy przy herbacie” poświęcone będzie tej tematyce. Naszym gościem będzie pani Anna Ejzemberg, koordynator wolontaryjny Punktu Informacyjnego JiM w Ostrołęce, Koordynator Klubu Rodziców. Posłuchamy trochę na temat autyzmu, pogramy wspólnie w gry planszowe. Wstęp wolny, zapraszamy całe rodziny.
Organizację spotkań wspiera Stora Enso.
- godz. 17.00, Kultownia, aleja WP 40.

25 IV (czwartek)
Blisko
Koncert Grupy Wokalnej Gospel. Grupie wokalnej towarzyszyć będzie zespół instrumentalny w składzie: Grzegorz Kozłowski - gitara akustyczna, Tomasz Kipert - gitara basowa, Robert Mierzejewski - instrumenty perkusyjne. Kierownictwo artystyczne - Bożena Harasimowicz-Pęza, dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- godz. 18.30, kościół pw. św. Wojciecha w Wojciechowicach, wstęp wolny.

Reklama 26 IV (piątek)
Świtezianka
"Do mnie, tu będziem razem". Ostrołęcka Scena Autorska zaprasza do niezwykłego, tajemniczego świata ballad Mickiewicza, świata nadprzyrodzonego, pełnego zjaw, rusałek, gdzie codzienność przenika się ze światem pozazmysłowym. W programie w reżyserii Julii Gwiazdowskiej wystąpią: Justyna Kita, Iza Łapińska, Aleksandra Gąska, Oliwia Kruczyk, Julia Gwiazdowska, Asia Zagroba, Dominik Opęchowski, Bartosz Bednarczyk, Szymon Tański.
- program poetycki, godz. 19.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

28 IV (niedziela)
Kurpiowskie prezentacje artystyczne 2019
OCK zaprasza na coroczny konkurs śpiewaków i tradycyjnych kapel z kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej. Artyści rywalizują ze sobą w czterech kategoriach wiekowych, solo i w zespołach. Zmagania uczestników ocenia komisja, która przyznaje nagrody w kategoriach: śpiew solowy, śpiew grupowy, kapele kurpiowskie w tradycyjnym składzie, instrumentaliści a także mistrz-uczeń.
- godz. 10.00, sala OCK, wstęp wolny.
Wyświetleń: 1814 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 02.04.2019, 08:54r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank