poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Ogólnopolski strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja w Ostrołęce?

Pedagodzy i pracownicy oświaty w całej Polsce rozpoczęli w poniedziałek 8 kwietnia protest. O wyższe wynagrodzenie walczą również ostrołęccy nauczyciele. Zadzwoniliśmy do kilku placówek edukacyjnych w naszym mieście, żeby dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja.

Reklama Według informacji przekazanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w rozpoczynającym się dziś strajku weźmie udział blisko 80 proc. szkół i przedszkoli w całym kraju.

Do protestu przystąpiły również ostrołęckie placówki edukacyjne. Zadzwoniliśmy do kilku szkół w Ostrołęce, żeby dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja.

- W naszej szkole na razie brak jest uczniów. Obecna jest kadra kierownicza i administracyjna. W stołówce przygotowany jest suchy prowiant - powiedziała Anna Maksimowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Podobna sytuacja jest również w II Liceum Ogólnokształcącym. Do szkoły nie przyszła młodzież.

- W naszej szkole nauczyciele również przyłączyli się do strajku. Przyszła garstka uczniów. Organizowane są różne zajęcia, projekcje filmów. Stołówka działa normalnie - powiedział Grzegorz Żebrowski, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.

Trochę inaczej jest w szkołach podstawowych. Do placówek przyszła część uczniów.

Reklama - Do szkoły przyszło ponad 100 uczniów. Wszyscy nauczyciele przystąpili do strajku, ale bez katechetów. Strajk odbywa się też bez udziału kadry kierowniczej i administracyjnej. Dla dzieci organizowane są ciekawe zajęcia. Łącznie uczniami zajmie się siedem osób. Stołówka działa normalnie (jutro ma być sama zupa) - poinformowała nas Beata Kowalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

W Szkole Podstawowej nr 10 też strajkują.

- Strajkuje część nauczycieli. Stołówka funkcjonuje normalnie. W szkole pojawiła się część dzieci, ich liczba zmienia się - zaznaczyła Małgorzata Tołwińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

Reklama Nauczyciele domagają się podwyżek, jednak większe zarobki nie są jedynymi postulatami strajkujących.

- Protest to także sprzeciw wobec wydłużenia awansu zawodowego, nakładaniu większej ilości obowiązków na nauczycieli czy wprowadzenia nowych zasad oceniania nauczycieli. To także dezaprobata wobec złej polityki minister i braku reakcji na postulaty - powiedział nam Robert Chorowicz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce.

Więcej na ten temat:
- Urząd marszałkowski wspiera pracowników na czas strajku nauczycieli
- Prezydent Ostrołęki uspokaja: będą zajęcia w trakcie strajku nauczycieli (zdjęcia)
- W ratuszu o strajku nauczycieli (zdjęcia)
- Będzie strajk w oświacie w Ostrołęce i powiecie!
Wyświetleń: 23686 komentarze: 224 Wrzuć na Facebooka 08.04.2019, 09:32r. Drukuj
Powrót


:) @ 09:42, 08.04.2019

IP: 5.173...60

I ten tekst ,,Do strajku przyłączyli sie również katecheci ":)

baca @ 09:49, 08.04.2019

IP: 91.229...126

Wielki szacunek dla katechetów ze sp nr10,którzy przyłączyli się do strajku.
Popieram wszystkich strajkujących a "łamistrajkom" mówię kategorycznie NIE POZWALAM !! HEJ!!!!

Do baca @ 09:53, 08.04.2019

IP: 5.173...159

Mozesz sobie pozwalac :) kazdy robi wg. wlasnych przekonan.

Krzyś @ 09:53, 08.04.2019

IP: 31.0...229

Brawo nauczyciele nareszcie pokzujecie swoją determinację w walce o swòj byt i przyszłość nauczania w Polce.

Qrwa @ 09:55, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6da5

Ja rozumiem że nauczyciele może małą zarabiają....Ale tysiąc złotych podwyzki to przesada .Nie rozumiem tego . Jestem uczniem jednego z liceum w Ostrołęce , I naprawdę nauczycieli z.powołania jest jak.na lekarstwo... I tak na korki trzeba chodzić I tak . Narzekają na politykę pisu bo rozdają pieniądze za darmo na dzieci .
Ok bardzo dobrze to niech nauczyciele nie biorą 500 + na swoje dzieci i wtedy dostaną swoją upragnioną podwyżke. Poza tym widać że to strajk nadmuchiwany przez chorą opozycję . Nawet prosty uczeń taki jak ja mogę tO stwierdzić .
Dac 1000zł i zlikwidowac kartę nauczyciela :) I niech pracują jak każdy . A.Nie przyjdą na zajęcia przedyktuja pół książki do przepisania i zadowoleni . Wakacje wolne ferie wolne . Siedzą kawę piją I jeszcze się znecaja nad uczniami .zamiast uczyć .wstydzcie się nauczyciele od ssiedmiu boleści

xxx @ 10:00, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6d26

Nauczycielom to chyba zalezy tylko na upadku tej wladzy w kraju.
1000 zł podwyżki i to od razu to chyba coś nie tak.
Czy oni myślą że są jedyną grupą społeczną której się to nalezy?
Myślę że takimi poczynaniami to krecice bat na swoją du.pe.
Stracicie u ludzi szacunek jaki mieliście.
Gdzie u Was misja nauczania???

cytat @ 10:01, 08.04.2019

IP: 91.229...126

Jestem dzieckiem nauczyciela. Pamiętam godziny, w czasie których moja mama ślęczała nocami nad sprawdzianami, planami pracy, programami dydaktycznymi, wychowawczymi, profilaktycznymi, przedmiotowymi, arkuszami ocen, tabelami, wskaźnikami, opiniami, dziennikami, kartami pracy, sprawozdaniami, sprawdzianami, badaniami, ewaluacjami i toną innych dokumentów. Pamiętam, jak zanosiła do pracy moje zabawki i książki - doposażając małe, wiejskie przedszkole, takie z meblami i sprzętami sprzed 60 lat. Pamiętam ręcznie przygotowywane pomoce, malowane plakaty, odznaki i dyplomy. Dom pełen kolorowych papierów, farb, flamastrów, nożyczek, kleju. Stosy zeszytów i ćwiczeń do sprawdzenia. Chroniczny brak czasu, bo nawet ferie w szkole, bo lekcje, albo Rada, albo wywiadówki, albo wycieczki, albo teatrzyki, albo jasełka, albo próby do jasełek, próby do teatrzyków, albo szkolenie, albo szycie i wyklejanie strojów tamtym dzieciom, albo przygotowanie konkursu, albo sam konkurs, albo dyżury, wyjazdy, dyskoteki szkolne, gazetki, materiały na te gazetki, znów dokumenty. Wycinanie zdjęć z czasopism, bo można było pokazać dzieciom z małej, mazurskiej wsi jak wygląda Kraków. Wyklejanie literek. Jak przesadzała w domu szkolne rośliny i zszywała zniszczone ubranka lalek. A w weekendy kursy. Dokumenty. Szkolenia. Dokumenty. Studia. Dokumenty. Pierwszym obrazem, który przychodzi mi do głowy kiedy wspominam spędzanie czasu z mamą, kiedy byłam dzieckiem, to jak siedzi przy biurku i wypełnia jakieś dokumenty, a ja bawię się z boku. Albo jak oglądam te kółeczka i trójkąty, wycięte dwadzieściakilka razy, razy kilkanaście sztuk, bo będą potrzebne, żeby dzieciom wyjaśnić coś na lekcji i jak wiem, że muszę oglądać je bardzo ostrożnie, żeby nie pogiąć, żeby nie trzeba było wycinać nowych, żeby nie zabierały mi jej już na kolejne minuty. Tak strasznie im zazdrościłam. Zazdrościłam tym dzieciom swojej mamy. Że mówiła o nich "moje dzieci". Że opowiadała o nich z taką pasją, z takim zaangażowaniem i ja tak bardzo tego nie rozumiałam, bo przecież zajmowały jej głowę dzień i noc, przecież się o nie martwiła, przecież były bardziej niegrzeczne, niż ja i mój brat, sama widziałam. Że dla nich była taka miła i wyrozumiała, a w domu potrzebowała ciszy, bo pękała jej głowa i tak często była bardzo zmęczona. I że nie zawsze mogłam jechać na szkolną wycieczkę, bo brakowało pieniędzy. I że co z tego, że ponad miesiąc urlopu ciągiem, skoro i tak zawsze brakowało, żeby móc razem gdzieś wyjechać. Co z tego, że ferie, skoro chyba wszystkie były zimowiskami w szkole.

do Qrwa @ 09:55 @ 10:02, 08.04.2019

IP: 178.42...209

Jak Ci się nie podobają nauczyciele to zmień szkołę, albo zrezygnuj. Każdy ma prawo do godnego wynagrodzenia. Popieram nauczycieli.

cytat cd. @ 10:02, 08.04.2019

IP: 91.229...126

Od tamtej pory dużo się zmieniło. Tamtej szkoły już nie ma, a inne w okolicach mają nowe meble. Uczniom w szkołach zapewniane są obiady. Stroje na teatrzyki się wypożycza. I nauczyciele nie muszą już wycinać zdjęć z gazet - teraz drukują je z Internetu. Wciąż we własnych domach. Własnymi drukarkami. Własnym tuszem. Na własnym papierze. Mieszkania wciąż toną w dokumentach. Nauczyciele wciąż zarywają noce. Dziś też jakieś dziecko gdzieś w Polsce zazdrości dzieciom, które uczy jego rodzic. Bo tego rodzica tak często nie ma. Bo nawet po pracy jest w pracy. Bo widzi iledziesiąt godzin w tygodniu może mieścić ten mityczny, osiemnastogodzinny etat. Bo mama lub tata dodatkowo łapie zastępstwa, nadgodziny, żeby choć trochę dorobić i setki szkoleń z różnych projektów, żeby doposażyć szkołę jak tylko się da, bo finansowanie szkół wygląda dobrze tylko na papierze. Dziś, nawet przed chwilą, między kąpielą, a kołysanką, jakiś nauczyciel znów odebrał telefon od innych rodziców i mówi właśnie coś o usprawiedliwieniach, o zebraniach, o tym, co było zadane. Grupy nauczycielskie właśnie w tej chwili, późnym sobotnim wieczorem buzują od pytań o nowe metody nauczania i pomoce dydaktyczne. Jakiś nauczyciel czyta właśnie maila od niezadowolonego rodzica i zaraz zacznie tłumaczyć, czemu ocena ta, a nie oczekiwana. W wolnym czasie uzupełnia dziennik, na własnym komputerze. I jeździ tańszym samochodem, niż telefon tego ucznia od oceny innej, niż by od tego nauczyciela oczekiwano.

Jestem dzieckiem nauczyciela. I upominam się o prawa dzieci, również dzieci nauczycieli. Do dobrych warunków życia. Żeby za pensję nauczyciela można było chociaż wynająć mieszkanie i przeżyć. Do prawa do rodziców popołudniami. I żeby wystarczyło na wycieczkę. Żeby nie robiło im się przykro, kiedy telewizja znów szczuje widzów na ich matki i ojców. Do tego, żeby czasem słysząc jak rodzice mówią o "swoich dzieciach" czuły, że czasem chodzi też o nie. I tutaj, Drodzy, chodzi o nie. Dzieci nie da się nakarmić misją. Nie ma przepisów na zupę z powołania. W sklepach nie da płacić poczuciem troski i obowiązku. Strajkując nauczyciele po raz pierwszy upominają się wreszcie o potrzeby własnych dzieci. Po raz pierwszy, w ogólnej dyskusji o wynagrodzeniach, pasjach, misjach i zobowiązaniach, liczą się też one.

Agata @ 10:03, 08.04.2019

IP: 46.76...211

Panstwo policycyjne to takie w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela

Szczery @ 10:04, 08.04.2019

IP: 83.31...171

Batem ich leniuchów !!!
batem ich !!!!
Jarek ani złotówki podwyżki im nie daj !!!
batem ich batem !! angry angry angry

Do cytat @ 10:04, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6da5

Mogła wziąć kredyt I zmienić pracę :)
Przecież to słowa B.komorowskiego :) faceta który naprawdę duuuzo zrobił dla Polski jak jego koledzy z partii:) czemu wtedy nie strajkowali?:) .Przestań pisać dyrdymały:)

Asss @ 10:06, 08.04.2019

IP: 5.172...230

Po komentarzach widać że nikt nigdy nie byl na negocjacjach zaczynasz od najwyższej kwoty żeby mieć z czegoś zejść

M @ 10:06, 08.04.2019

IP: 188.147...218

Tak trzymać! Pokażmy w końcu prawdziwą jedność (celowo nie ' ' Solidarność' ' - Proksa wstyd i hańba,Targowica!). Ostrołęka popiera i podtrzymuje postulaty,do końca!

Do do @rwa @ 10:06, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6da5

Idąc twoim tokiem myślenia to jak się nauczycielom nie podoba praca i zarobki to niech zmienia pracę :)
Jaki mają problem ?
Nie popieram nauczycieli .za dużo 1 tysiąc podwyżki

Do ass @ 10:10, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6da5

Zejdź na ziemie i załóż majty na D.U.P.S.K.O.:)
Dawał rząd wczoraj podwyżke 30 % ? I czemu się nie zgodzili nauczyciele ? Pan broniarz ..:) przestań mi gadać o negocjacjach

Rodzic @ 10:11, 08.04.2019

IP: 95.49...110

Popieram nauczycieli

Zofia @ 10:11, 08.04.2019

IP: 37.30...187

Do tych co piszą o 1000zł podwyżce. Macie zle informacje bo związki zeszły do podwyżek 30% w 2 ratach. Po drugie do tej pory nauczycielowi z 1 dzieckiem w ogóle nie należało się 500+. Pieniądze są na krowy i świnie a także na 500+ bez progu dochodowego czyli nawet dla osób zarabiających 10tys miesięcznie. Jeśli rząd chciałby dogadać się z nauczycielami to by pieniądze znalazł. I chciałam sprostować, że to jest protest nauczycieli znp. To jest protest wszystkich nauczycieli. Jak najbardziej was wspieram i walczcie o swoje!!!!

yyyy @ 10:12, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6d26

A w Urzędach, ZUSach i w innych instytucjach ludzie po studiach zapieprzaja po 40 godzin tygodniowo za dwa tysiace na rękę.
Czy im nie należy się tysiąc podwyżki?
40 godzin to nie 18.
Czy ten rząd okrada nas czy dzieli się ze spoleczenstwem odzyskanymi z afer VAT pieniedzmy?

OLO @ 10:12, 08.04.2019

IP: 194.50...202

ILE REALNIE GODZIN TYGODNIOWO PRACUJE NAUCZYCIEL?

Ja @ 10:13, 08.04.2019

IP: 178.213...89

Jak nauczycielom nie podoba się ich praca to nikt ich na siłę nie trzyma. Strajkować mogą bez końca bo robić nie trzeba a wynagrodzenie i tak na koncie.

do rozsadnych @ 10:14, 08.04.2019

IP: 83.28...117

niepotrzebnie rzad chwalil sie ze ma pieniazki a inni to wykorzystuja [inni co nic nie dali a teraz ???????????????] jestem z kazdym kto malo zarabia i jest ??????? walka z Kosciolem rozia parodiuje ???????? walka z nami Polakami

Ha ha @ 10:14, 08.04.2019

IP: 83.9...104

Pozdrawiam i szacunek dla wszystkich nauczycieli strajkujących!!! PiS zwolennicy już wiedzą czym to grozi!!! Brawo! Beata SZYDŁO- Im się to po prostu należy!!!

baca @ 10:15, 08.04.2019

IP: 91.229...126

do ip 2a00:f41...6da5.
Bardzo cię proszę zejdż na ziemię. Zdejmij okulary, które ci propaganda TVPis założyła. Nie troluj a jeżeli już, to się przedstaw i nie bądż anonimowy. Hej!!

Do yyyy @ 10:16, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6da5

Święta racja .nauczyciel to nie święta krowa .prostym ludziom pewnych rzeczy nie wytłumaczy .Zofia przestań popierać sama siebie bo to żenada :)

Xyz @ 10:16, 08.04.2019

IP: 37.30...187

Policja wywalczyła, lekarze wywalczyli to dlaczego nauczyciele maja nie dostać. Poza tym nauczyciel powinien być zawodem elitarnym i dobrze wynagradzanym. To co rząd proponuje to jest śmieszne. Niby 15% co wiąże się ze wzrostem pensum, które da zwolnienia i jeszcze więcej pracy za mniejsze pieniądze w rzeczywistości. Krowy zasługują a pedagodzy, którzy na co dzień zajmują się naszymi dziećmi nie! Śmiech i porazka rządu.

do IP: 2a00:f41...6da5 @ 10:17, 08.04.2019

IP: 178.42...209

A ja popieram wszystkie grupy zawodowe, gdyż Polacy zarabiają za mało oprócz tych którym się należy.

https://www.moja-ostroleka.pl/art/1550571042/kolko-wzajemnej-adoracji-znamy-wyniki-audytu
-w-ratuszu

Polskę stać na milionowe nagrody dla kolegów partyjnych to powinno stać na godne wynagrodzenia dla wszystkich Polaków czyli pielęgniarek, nauczycieli, policjantów, strażaków, żołnierzy i wielu innych, którzy służą Polsce i Polakom.

Hehehe @ 10:17, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6da5

Baca jak widzisz potrzebę to się przedstaw
Za rządów po psl nic byś nie dostał I siedział byś wpatrzony w.Donalda :)

m @ 10:17, 08.04.2019

IP: 79.190...41

Nie popieram strajku

olo1 @ 10:19, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6d26

Oj będziecie jeszcze nauczyciele płakać na swoj los.
Niezły bat na siebie kręcicie.
Ta Wasza solidarność bokiem wam wyjdzie.
Nie zaslugujecie na szacunek

paw @ 10:20, 08.04.2019

IP: 83.17...226

niech zaczną uczyć nasze dzieci a nie protestują, gówno im się nalezy za taką edukacje. Dlaczego teraz wszystkie dzieci chodzą na dodatkowę płatne zajecia po szkole? bo nie potrafią wiedzy przekazać., Aby tylko odbębnić parę godzin i do domu.

dawniej... @ 10:21, 08.04.2019

IP: 83.31...22

... szkoła miała uczyć i wychowywać a teraz ma dostarczać różnego rodzaju atrakcji i jest tego tyle, ze na naukę (nie mówiąc o wychowaniu) czasu nie starcza. wink

Dwa paski wynagrodzenia @ 10:21, 08.04.2019

IP: 37.248...39

Niech nauczyciele pokażą dwa paski z wynagrodzeniem A nie tylko podstawowy.
Poza tym w ciągu trzech i pół roku rządów pis to już będzie trzecią podwyżka. Czy obecne 700 to mało?
Kt9ry rząd dał im więcej????

PO Przeżarli kasę u Sowy wpieprzających ośmiorniczki A później "piniendzy nie ma I nie bedzie "

Poza tym polityk Broniarz związany z SLD nie przypadkowo organizuje strajk przed wyborami!
Gdzie był przez osiem lat rządów PO PSL???? Zamykali szkoły, zwalniali A Broniarz cicho siedział bo to swoi robili.

Brawa i szacun dla Solidarności nauczycielskiej!!!!

A te 500+ "na krowę" to zrozumcie matołki że to chodzi o wyrównanie dopłat dla polskich rolników żeby mieli tyle co rolnik francuski czy niemiecki.

Popierający strajk @ 10:23, 08.04.2019

IP: 37.30...187

Nauczyciel pracuje tygodniowo około 50h co jest potwierdzone badaniami. Pracuje w domu używając swojego sprzętu, tj. Drukarki, tuszu, papieru i innych rzeczy na przygotowanie do lekcje. Po drugie 18h przy tablicy to to co nauczyciel wypracował w domu. A kiedyś nie strajkowali bo za te marne 2tys kiedyś dało się przeżyć a przy dzisiejszych cenach to jest wrecz niemozliwe. Popieram was! Walczcie

do IP: 37.248...39 @ 10:24, 08.04.2019

IP: 178.42...209

Dopowiedz, że drugi pasek jest za nadgodziny? Rozumiem, że ty za nadgodziny nie bierzesz wynagrodzenia? Pewnie ty z tych co im się należy, a innym już nie.

Raf @ 10:26, 08.04.2019

IP: 31.0...191

Nie długi my strajkujemy fizjotetapeuci/masazysci, skandalem jest mieć mega odpowiedzialna pracę za najniższa krajowa!!!

Nauczyciel @ 10:27, 08.04.2019

IP: 37.30...187

Nuczyciel ma 6 tyg urlopu w ciagu roku a normalny pracownik 25dni, czyli o tydzień krócej. Ostatnie 2 tygodnie wakacji to są egzaminy poprawkowe i rady pedagogiczne. W ferie też często odbywają się szkolenia RP lub samoksztalcenie więc nie wygadujcie nauczycielom ogromu wolnego bo wy możecie wziąć urlop kiedy chcecie a my w ciągu roku szkolnego nie mamy ani 1 dnia wolnego.

umcyk-bumcyk @ 10:27, 08.04.2019

IP: 37.47...29

Tym nauczycielom to już chyba ze szczęścia się poyebało. Tak jak ktoś wyżej pisał, mało tam ludzi z pasją a sporo przypadkowych osób, które nie wiedziały co z sobą zrobić po ogólniaku. Pokażcie mi jakąś inną profesję w Polsce, gdzie pracujesz 9 miesięcy a płacą za 12 ze wszystkimi bonusami. Ten stary pryk Broniarz to już ostatkiem sił trzyma się futryny. W tym bałaganie jest duża zasługa poprzednich ekip, co i rusz dodających nowe prawa do karty nauczycieli. Pracuje taki 18 godzin/tydzień i mają dać takiemu nawet 8 tys. pensji. Ta hołota jest tak rozpasana że niedługo zażądają pełnej autonomii i korytarzy eksterytorialnych między szkołami, albo Krymu na własność. Ja się pytam, kto im kooorwa broni zmienić pracę? Przecież tyle ludzi pracuje w innych zawodach i potrafią sobie ułożyć życie. Jeśli im tak źle to niech zapier....ją na kierowców, budowlańców i masę innych, nieraz całkiem dobrze płatnych zawodów. Na co czekacie yyebane darmozjady? Startujcie, życzę szerokich lotów, może się w końcu przekonacie jak smakuje życie i jak słodko jest w innych branżach. A co do strajkujących katabasów w kieckach to już jest szczyt hipokryzji. Mam nadzieję że papież zainteresuje się tymi czarnymi hienami skomlącymi o podwyżkę.

Moja @ 10:28, 08.04.2019

IP: 94.254...133

Zwolnić tych wichrzycieli na ich miejsce zatrudnić młodych i ambitnych jest chętnych do pracy cała masa!!!!!

Spoko @ 10:28, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Spoko PO I inne POpaprańcy dadzą wam więcej. Tzn tyle ile zostanie po napełnieniu kieszeni złodziei vatowskich i innych kolesi oraz po opłaceniu ośmiorniczek. He he

Michal @ 10:29, 08.04.2019

IP: 37.248...7

🍁 Katechetów zwolnić , mogą uczyć księża za darmo .. Nauczycielom nie pasuje , niech idą do innej pracy , wolny rynek . Żaden zad nie powinien się tym interesować , i problemy by się skończyły ..

do Zofii @ 10:29, 08.04.2019

IP: 83.31...22

cyt. "Pieniądze są na krowy i świnie "
na zwierzaki hodowlane ma być z funduszy u n i j n y c h a nauczyciele niech pomyślą, kto im przewodzi od tylu lat i z jakim skutkiem skoro im tak źle.

Do raf @ 10:32, 08.04.2019

IP: 37.248...39

Tak nadgodziny...np zajęcia wyrównawcze na których dzieci filmy oglądają. Wycieczki itd...

Jak mam okazję to jasne że korzystam z nadgodzin...Tyle tylko że pracuję wtedy ok 70 godzin tygodniowo!!!! Czyli tyle co nauczyciel w miesiąc, taką drobna różnica.

A pielęgniarki i inne grupy zawodowe???

umcyk-bumcyk @ 10:34, 08.04.2019

IP: 37.47...29

Dla mnie problemem nr 1 w tym kraju są umowy "śmieciowe" i to powinno być załatwione w pierwszej kolejności, a nie jakieś bezczelne żądania grupki cwaniaków. Który rząd odważy się w końcu rozyyyebać ten cwaniacki układ?

e @ 10:35, 08.04.2019

IP: 79.184...106

Nauczyciele, trzymajcie się!

Kulik do szkoły @ 10:35, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Kulik zapewniał że dzieci będą pod opieką w szkole podczas strajku. Tymczasem dyrektorzy wysyłają informację żeby nie posłać dzieci do szkoły. No to jak jest Panie Kulik???

A może lepiej niech KULIK i kamerka nie idą do szkoły....bo jeszcze odpierniczą lekcjŕ o tolerancji LGBT i będą uczyć dzieci masturbacji jak to zaleca WHO.

Smile @ 10:37, 08.04.2019

IP: 37.30...187

Nadgodziny? A w jakiej szkole teraz są nadgodziny? Tylu nauczycieli straciło pracę z powodu niżu demograficznego. Dla niektórych to nawet na etat zabrakło nie mówiąc o nadgodzinach.

Vivat strajk @ 10:37, 08.04.2019

IP: 79.162...162

Popieram strajk. Każdy komu zależy na przyszłości dzieci i wyedukowania przyszłych pokoleń powinien popierać.Nauczyciel w opinii ignorantów mają dużo wolnych dni i krótkie godziny pracy. Przypominam że pracownik fabryki czy prywatnej firmy nie przynosi pracy do domu - nauczyciele po godzinach pracy mają do wykonania ogrom niewidzialnej na pierwszy rzut oka obowiązków. Przygotowanie do lekcji, sprawdzanie kartkówek, sprawdzianów, zeszytów, wypełnianie tabel, kart pracy, sprawozdania. Zaraz obok lekarzy to najbardziej odpowiedzialna funkcja w kraju! Dobry nauczyciel potrafi zmienić losy ucznia nakierowując go na właściwe tory, zauważając jego predyspozycje. Rozumiem frustracje innych zawodów ale napiszę wprost - praca nauczyciela jest ważniejsza i tylko niektórzy mogą ją wykonywać. Jeśli ktoś miał złe wspomnienia lub trafił na kiepskiego nauczyciela nie powinien się zrażać do całej oświaty. Wszędzie znajdą się czarne owce, namawiam do szerszego spojrzenia na ten zawód-misję! Nauczyciele do boju! Vivat strajk!
Rząd obiecał im podwyżki, nie wywiązał się. Te powiększenie pensji należy się nauczycielom jak nikomu innego, chociażby za oddane głosy wyborcze. Obietnica bez pokrycia to obrzydlistwo

Brawo Solidsrność @ 10:41, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Brawa dla Solidarności nauczycielskiej!!!!!

Prawdziwi nauczyciele.

Broniarz aktywnie włączył się w politykę i wziął za zakładników dzieci. Terrorysta!!!!

Mógł organizować strajk w listopadzie, grudniu bez wyciągania w to dzieci.

Sam zarabia czterokrotnie więcej niż nauczyciel A od ponad 20 lat nie ma nic wspólnego z nauczycielem.
Skoro tak mu zależy na nauczycielach to niech sprzeda majątek ZNP. hotele, lokale pod wynajem w centrum wawy itd.

Eda @ 10:42, 08.04.2019

IP: 176.109...105

Jak najbardziej popieram! W końcu nauczyciele pokażą, że też są wiele warci!

Do Viva strajk @ 10:43, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Chyba kpisz że tylko nauczyciele przynoszą pracę do domu.
Może ty.

Wesoły sprzedawca @ 10:43, 08.04.2019

IP: 165.227...232

Jak po wyższe zarobki to tylko do Lidla, do Lidla, bo tam godna jest praca i płaca ram pam pam, pam.

Kaban @ 10:43, 08.04.2019

IP: 31.0...196

Pozwalniac ich jak nie chcą pracować za takie pieniądze. Jak im nie wstyd tak dzieci zostawić? To mają być pedagodzy? I oni uczą naszych dzieci? SZOK.

Wierni widzowie TVP! @ 10:44, 08.04.2019

IP: 178.235...211

.Wierni widzowie TVP!

Zadajcie sobie trochę trudu i sprawdźcie u źródeł wiarygodność tych bredni, które bezkrytycznie powtarzacie. Taki np.,2a00:f41...6da5 przejrzy na oczy..

Do smile @ 10:44, 08.04.2019

IP: 178.235...49

W każdej!!!!

gosc @ 10:47, 08.04.2019

IP: 91.229...26

Bardzo fajnie tylko gdzie mam posłać swoje dziecko musiałam wziąc urlop bo oni sobie strajkują. Teraz strajk, później wolne w maju, wakacje i jeszcze urlop na podreperowanie zdrowia...międzyczasie korepetycje ci co mogą... tak to można pracować po 18 godzin tygodniowo nie wspomnę. W główkach sie poprzewracało i tyle. Ja muszę zap....i nikt się z tym nie liczy nonsens.

gosc @ 10:48, 08.04.2019

IP: 91.229...26

Niech w wakacje sobie strajkują nie mogą?

tak @ 10:48, 08.04.2019

IP: 46.169...163

Był czas że w wiejskich szkołach poziom nauczania był wysoki, dzieci radziły sobie w średnich szkołach. Szkoły te zostały zlikwidowane. Obecnie molochy szkolne kształcą wtórnych analfabetów. Uważam że dla nauczycieli z powołania powinna być godziwa płaca, pozostali powinni zmienić pracę.

Hipokryzja @ 10:48, 08.04.2019

IP: 37.248...39

Śmieszne te wasze poparcie dla strajku.
Popieracie nie że względu zrozumienia losu nsuczyciela tylko że względu że w okresie rządu pisu.
Tak się pochylacie nad losem nauczycieli teraz, A gdzie byliście jak rządzili POpaprańcy???

Wtedy Was nie było!!!!
Ten rząd już dał dwie podwyżki, chce dać kolejną. I gdyby to POpaprańcy dawali to byłyby brawa i okrzyki zachwytu.

Solidarność podpisała porozumienie.

Tylko polityczny ZNP walczy wspierając koalicję POpaprańców w wyborach.

Do tak @ 10:50, 08.04.2019

IP: 37.248...39

A kto zlikwidował szkoły w latach 2007 - 2015???

Gdzie był Broniarz i jego sldowski ZNP???

Ludzie @ 10:54, 08.04.2019

IP: 83.31...85

Jestem nauczycielem i rozumiem rozgoryczenie nauczycieli na tle trąbionych sukcesów rządu, które są zapewne prawdziwe w dziedzinie walki z mafiami VAT.

Patrząc na to co się dzieje niestety trzeba stwierdzić, że przywódcom strajku NIE ZALEŻY na nauczycielach.
To Pan Broniarz razem z zapleczem politycznym uprawia politykę. Nauczyciele niestety dali się wmanewrować w działania stricte polityczne.

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele. Wasze żądania są niewątpliwie słuszne. Zmienić przywódców tego strajku na takich, dla których to wy będziecie podmiotem a nie narzędziem dla celów politycznych.

Do wierni widzowie @ 10:57, 08.04.2019

IP: 37.248...39

Porównuję wiadomości na wszystkich programach. I takiego kłamie jak w TVN to nawet Urban by się nie powstydził.

(Warto poczytać kto zakładał TVN i polsat- wtedy można zrozumieć ich przekaz).

Porównuję również to co mówią i piszą w zagranicznych mediach.

Ekonomiści zachodni prognozując i oceniając wzrost gospodarczy w Polsce wszyscy wskazują 500+ jako jeden z wielu stymulatorów wzrostu i doceniają to.

Obecni rządzący odkupują lub reaktywują to co POpaprańcy zamknęli, sprzedali. A i tak zadłużyło kraj na 300 mld + okradli ofe z 180 mld.i gdzie to wszystko.
Góru ekonomi stwierdził piniendzy nie ma I nie będzie

Haha @ 10:59, 08.04.2019

IP: 37.30...187

Nauczyciele z Solidarności też strajkuja i niektórzy deklarują odejście z Solidarności. Spytajcie u źródeł czyli w szkołach🙂. A Pan radny PiS Proksy podpisał porozumienie pod publikę i wbrew większości nauczycieli. Brawo nie solidarna Solidarność!

Michal @ 10:59, 08.04.2019

IP: 37.248...7

🍁 Nauczyciel pracuje 18 godzin , reszta to przygotowanie do lekcji .. Wniosek nie posiadają wiedzy , znaczy do zwolnienia . Tak by zrobił każdy normalny pracodawca ..

Dolek @ 10:59, 08.04.2019

IP: 5.172...200

Ale o co chodzi ? Przecież w Wiadomościach TVP cały czas słychać , że PiS ma na wszystko kasę a dostać ją tylko można jak się ją wystrajkuje. Inni tak robili i pomogło.

Ja @ 11:00, 08.04.2019

IP: 178.213...89

"w ciągu roku szkolnego nie mamy ani 1 dnia wolnego" dobry żart laughing

EWa @ 11:02, 08.04.2019

IP: 178.213...59

Nie popieram strajku nauczycieli,uważam, że ich praca nie jest trudniejsza niż tych, którzy pracują w urzędach, bankach, bo tam też wymagania są wysokie i czasami bardzo bardzo stresująco, a nauczyciel na początku ma trudniej, jak wszędzie, bo się wszystkiego uczy, ale póżniej ma całkiem dobrze, biorąc pod uwagę małą ilość godzin i dużo wolnych dni. Gdyby nauczyciel pracował codziennie po bite 8 godzin i tylko z jednym urlopem, to może byłoby rzeczywiście za ciężko, ale biorąc pod uwagę to co wyżej oraz fakt, że w obecnych czasach dużo łatwiej jest przygotować materiały na lekcje /kiedyś trzeba było ręcznie pisać, kalkować itd./ to nauczyciele nie są pokrzywdzeni. Generalnie wszyscy /oprócz władzy banków i spółek SP/ zarabiamy za mało, ale w miarę sprawiedliwie.

Do dołek @ 11:03, 08.04.2019

IP: 37.248...39

Nauczyciele również chcieli i otrzymali dwie podwyżki (Po zagrożeniu podwyżek przez PO).

Teraz dostali znów ok 700 zł ale i to mało.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 11:04, 08.04.2019

IP: 188.147...53

Ludzie, ciekawe czy jak zacznie rządzić zaplecze polityczne pana Broniarza to da więcej nauczycielom?

"Wczoraj wieczorem porozumienie z rządem zawarła tylko oświatowa "Solidarność". ZNP i FZZ odrzuciły propozycje rządu. W porozumieniu z oświatową Solidarnością rząd deklaruje dodatkowe środki na podwyżki dla nauczycieli, by wyniosły one łącznie od września 2019 r. 9,6 proc. w stosunku do stycznia 2019 r.

Średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty od września 2019 r. ma wynieść 3335 zł, kontraktowego 3702 zł, mianowanego 4803 zł, a dyplomowanego 6137 zł
W przyjętym porozumieniu rządu z Solidarnością zapisano dodatkowe świadczenie dla młodych nauczycieli "na start" – 1000 zł
Porozumienie zakłada też powrót do oceny pracy nauczyciela stażysty sprzed września 2018 r. z uwzględnieniem opinii rady rodziców

Po podwyżkach wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty ma wynieść – 2780 zł, kontraktowego – 2860 zł, mianowanego – 3248 zł, dyplomowanego – 3815 zł.

do EWa @ 11:02 @ 11:04, 08.04.2019

IP: 178.42...209

Tak wygląda według ciebie sprawiedliwość?

Przez ostatnie dni z informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej możemy dowiedzieć się o wysokich pensjach nauczycieli, które nie dość, że same w sobie wynoszą niemal tyle, co diety poselskie, to dodatkowo są nieustannie podnoszone.

Jak wygląda rzeczywistość?

Wynagrodzenie nauczyciela stażysty od tego roku zaczyna się od 2538 zł brutto, czyli około 1834 zł netto.

Popieram ale... @ 11:05, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Popieram żądania nauczycieli ale już dostaliście. Tylko Broniarz który ma cel polityczny A nie poprawę waszych wynagrodzeń dalej walczy.
Jemu nie chodzi o Was tylko o walkę polityczną ,sldowiec stary.

Iwonka @ 11:09, 08.04.2019

IP: 79.184...192

Od natychmiast podejme prace w szkole jako nauczyciel jezyka angielskiego.
Skoro 18 godz pracy w szkole to duzo , 3 miesiace wakacji itd
to moze zwolni sie miejsce a ja z najwieksza przyjemnoscia i oddaniem zaczne prace z dziecmi

do Iwonka @ @ 11:13, 08.04.2019

IP: 178.42...209

za 1834 zł netto.

Rebeliant Remek @ 11:24, 08.04.2019

IP: 188.147...134

Tępy czego się wcinasz. Z rumianym dostaniecie po stówce, a koleżanką nawet pińcet. Dlaczego innym żałujesz skoro na nich żerujesz?

Aniaaaaa @ 11:34, 08.04.2019

IP: 2a01:110f...5410

Nauczyciele 👏👏
Walczcie o swoje!
Jestem z Wami

trala @ 11:35, 08.04.2019

IP: 176.109...86

robić się nie chce i strajkują
pensja plus dodatków pełno jest do wypłaty
za dodatkowe zajęcia za wychowawce
tego nie mówią tylko ze mało zarabiają

Iwonka @ 11:40, 08.04.2019

IP: 79.184...192

Do Remka:
tak nawet za 1834 netto
72 godz w miesiacu a moze i mniej
to calkiem spora suma
Przeciez za taka sama kwote
a 178 godz w miesiacu pracuja ludzie w iinych zawodach
A ile bonusow? Socjal rozbudowany,
wolnego bez liku
Nic mnie nie zniecheci do tego zawodu w dalszym ciagu czekam na oferty pracy

Vivat strajk @ 11:41, 08.04.2019

IP: 79.162...162

Do Viva strajk: nigdzie nie napisałem, że tylko nauczyciele przynoszą pracę do domu. Może własnie ujawniają się Twoje braki w czytaniu ze zrozumieniem, za co niekoniecznie trzeba obarczać nauczyciela. Czasem uczeń po prostu nie wykazuje chęci

do Iwonka @ 11:40 @ 11:43, 08.04.2019

IP: 178.42...209

Pełny etat to 40 godzin tygodniowo + praca w domu wieczorami, soboty i niedziele.

Vivat strajk do gość @ 11:44, 08.04.2019

IP: 79.162...162

niestety nie możesz mierzyć wszystkich swoją miarą. Jest powód dlaczego musisz zapieprzać a nie uczysz w szkole i nie udzielasz korepetycji. Do pewnych rzeczy potrzeba kompetencji, wiedzy i umiejętności jej przekazania. Taka osoba sprawuje funkcje ważniejszą niż większość innych stanowisk

Obiektywny @ 11:46, 08.04.2019

IP: 31.41...217

Nie ma ludzi niezastąpionych. W Ostrołęce jest duzo osob chetnych do pracy w szkole. Ukończyli studia pedagogiczne, ale nie mogą dostać normalnie pracy w szkole bo brak etatów. Jeśli komuś nie odpowiada praca w szkole proszę zwolnic miejsce innym. Dezorganizujecie pracę także rodzicom, którzy muszą znależć opiekę na cza strajku. Ludzie wkręcają się w rozgrywki polityczne.

Jjzj @ 11:49, 08.04.2019

IP: 5.173...172

Pamiętajcie też że te 1000 to i tak netto z 730

Dolek @ 11:51, 08.04.2019

IP: 37.248...169

Powtórzę to co wielokrotnie już tu pisałem i co mi sumienie i zdrowy rozsądek nakazuje. PiS przyzwyczaił ludzi do postawy roszczeniowej , żądasz to dostajesz, - siedzisz cicho , nic nie masz. Mnie boli, że budżetowe pieniądze PiS prostu " przeżera " płacąc za poparcie wyborcze. Te miliardy powinny iść na rozwój dobrych uczelni technicznych i innowacyjne technologie oraz wynalazczość.

NAŁUCZYCIELE @ 11:52, 08.04.2019

IP: 37.47...70

ZAMIAST STRAJKOWAC NAŁUCZYCIELE MOGLI SIE UCZYC I BYC NAUCZYCIELAMI AKADEMICKIMI, TO BY NIE NARZEKALI NA PIENIADZE, A TAK TO CYRK

czytelnik @ 11:53, 08.04.2019

IP: 5.172...254

Nie popieram strajku nauczycieli każdy by mógł wyjść na ulice i strajkować że ma dużo gorzej od nauczycieli.... na czas ich pracy jest to wystarczające aż nadto wynagrodzenie.

Jacek @ 11:54, 08.04.2019

IP: 80.53...90

Będę dzwonil do Rządu i wszędzie gdzie sie da nie dac im nic za ich zachowanie,pozwalniać strajkujacych a zatrudnić z powołania,prawdziwych n-li .Nie maja szacunku dla nas i naszych dzieci,jak można chcieć takie pieniądze .N-le wstyd mi za was i nie popieram tego co robicie.A Rząd nie może doprowadzić do waszych rzadań.Jak sie komu nie podoba znajdź inna prace ,nikt was nie trzyma,pokazaliście swoje oblicze i odkryliście sie w ten sposób i szkoda moich dzieci dla was.

Xx @ 11:56, 08.04.2019

IP: 94.254...90

Brawo IWONKA myślę że takich jak ty jest więcej , nie podoba się proszę zmienić pracę i przyjąć tych co chcą pracować może wtedy będziemy mieć nauczycieli z powołania a nie pseudo pedagogów.

JużBabcia @ 12:11, 08.04.2019

IP: 83.17...65

Całym sercem popieram. Trzymajcie się. Ignorujcie falę propagandy i hejtu władzy. W tym politycy są naprawdę dobrzy, nie licząc dbania o własną kasę. smile smile smile
Wasza siła to jedność.

NIE dla podwyżek nauczycieli @ 12:12, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...405c

Moim zdaniem nauczycielom nie należa sie żadne podwyżki powinni dostać znacznie mniej za to że nic nie robia , mają za dużo wolnego niczego nie ucza mają 14 godz w ciagu tygodnia i narzekaja ile oni muszą pracować ja tyle lat straciłem w szkole i przez nich niczego sie nie nauczyłem i ciesze sie że skończyłem ta szkołe i że nie musze tam już wiecej chodzić jedyna zaleta tego strajku to to że uczniowie nie musza sie dzisiaj z nimi męczyć

Ewa @ 12:27, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...4df1

Wszyscy zasługują na podwyzki, ale dla wszystkich nie starczy kasy. Dostaną nauczyciele, to inni nie maja szans, bo kołdra jest bardzo krótka.

Lucyna45 @ 12:30, 08.04.2019

IP: 178.235...124

Wszyscy powinni zacząć strajkować w takim razie, ile oni godzin w szkole realnie pracują w tygodniu/miesiącu/roku??
A ile godzin naprawde ciężko pracuje normalny robotnik, kelner, fryzjer itp
Ludzie w gastronomii pracują po 7 dni w tygodniu po 12-15h na nogach za najniższą krajową, ile pracują pielęgniarki i jak można ich pracę porównać do nauczyciela. Który na czarno dorabia korepetycjami .
Najpierw niech zaczną naprawdę uczyć, przykładać się do swojej pracy, uczyć z powołania, a nie dyktować książki...

WOS @ 12:38, 08.04.2019

IP: 37.248...146

Przeczytałem większość komentarzy. Zauważalna jest tendencja- im więcej byków w tekście, tym większy przeciwnik nauczycieli...

Rodzic @ 12:42, 08.04.2019

IP: 188.146...183

Mój mąż na budowie zaczyna pracę od 5 rano do 19stej za najniższa krajową i nie narzeka zapraszam co niektórych nauczycieli do łopaty jak się narobia przez cały dzień fizycznie to wtedy mogą mówić o podwyżkach bo ja chętnie chciałabym te 5 tys miesięcznie różne dodatki a na wsiach dodatek wiejski i wycieczki za granicę żyć nie umierać za taką kasę to proszę uczyć w szkole bez zadawania dzieciom prac domowych jesteście od tego aby nauczyć i tu wyżej dobrze uczeń napisał przyjdzie taki nauczyciel co nie umie wytłumaczyć na lekcji tylko połowę przepisze z książki na tablicy a za korepetycje powinni wystawiać fakturę lub paragon czysty zysk to o tym już zapomnieli

xxl @ 12:43, 08.04.2019

IP: 95.49...165

WOS co się dziwisz ? zawsze najwięcej mają do powiedzenia Ci co im pod górkę do szkoły było. Pewnie jakiś uraz ze szkolnych lat :)

olo1 @ 12:48, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...6d26

W sadzie esemesowe w ktorej też wziąłem udział aż 77procent respondentów jest przeciwna strajkowi nauczycieli a 94procent uważa że szkoly w Polsce źle uczą dzieci i młodzież.
Myślę że zwolennikami tego strajku są tylko nauczyciele i ich rodziny.
I tu zapewne też te komentarze przychylne piszą sami nauczyciele.
A minister Zalewska w tym sadazu popiera 73 procent respondentów

Nauczyciel @ 12:52, 08.04.2019

IP: 5.173...162

Do strajku przystąpiło też 3 LO w Ostrołęce... Dziękujemy Panie Prezydencie za wspieranie nas.

tak @ 12:52, 08.04.2019

IP: 79.184...156

W SP10 strajkuje 90% nauczycieli, więc zwrot "część" jest tu ogromnym nadużyciem i dezinformacją.

Ja @ 12:53, 08.04.2019

IP: 83.24...217

Tym, którzy dziwią się, że nauczyciel musi przygotować się do lekcji (i mają do nauczycieli uprzedzenia) - inne exemplum: przygotowanie muzyka do koncertu, piłkarza do meczu, aktora do spektaklu, dziennikarza do programu... Wyliczać można długo...
Po komentarzach wyraźnie widać, że część osób tu piszących nie wie, o czym pisze...
Jestem nauczycielem od dziewiętnastu lat. Zarabiam 2500 PLN. To dużo? Moim zdaniem, nie jest to godna płaca. Pozdrawiam.

do madrych @ 12:58, 08.04.2019

IP: 83.28...117

polski TVN prawde glosi??????????????????????????? bzdury to mozecie gawedzic

WOS @ 13:01, 08.04.2019

IP: 37.248...146

Do Rodzic@. Jeśli pani mąż pracuje na budowie po 14 godzin i zarabia najniższą krajową to na pani miejscu zainteresowałbym się czy szanowny małżonek nie posiada koleżanki na boku, a pani opowiada duby smalone o swoich zarobkach.

ANKAS @ 13:04, 08.04.2019

IP: 31.0...133

POPIERAM NAUCZYCIELI!!!! TRZYMAMY ZA WAS MOCNO KCIUKI.

Humanoidalny robot Andrzej @ 13:05, 08.04.2019

IP: 5.173...147

Tak było w 2013 roku... przed wyborami
Cyt:
"Protesty mają obalić Tuska. Nauczyciele się odcinają

Sławomir Broniarz

Nauczyciele też pójdą w marszach protestacyjnych trzech central związkowych. Ale prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz odżegnuje się od najważniejszego postulatu strajków - chęci obalenia rządu Donalda Tuska.

ZNP, który należy do OPZZ, w oświadczeniu prezesa zdystansował się od "wszelkich prób upolitycznienia związkowych protestów", bo "protesty pracownicze nie powinny służyć realizacji celów politycznych żadnej partii" i nie mogą być "obliczone na zmianę rządu i zwycięstwo danej partii w nadchodzących wyborach parlamentarnych."

Każdy z państwa niech wyciągnie własne wnioski.. osobiscie uważam że ZNP stał się "instrumentem" politycznym.
Podwyżki powinny być i owszem ale tak radykalne podejście do sprawy ze strony Z N P? 1000 złotych i nawet kroku wstecz to było skazane na porażkę no chyba że związek oczekiwał pustych obietnic.

Zarobki nauczycieli są zdaje się jawne, więc idąc na studia przyszli belfrowie zdawali sobie sprawę z tego ile będą zarabiać. ?

PS @ 13:10, 08.04.2019

IP: 109.243...106

Chcecie w szkołach nauczycieli z powołania, zamiast ludzi z przypadku, bez pomysłu na siebie. Jak najbardziej słusznie, popieram w pełni. Trzeba sobie jednak uświadomić, że za 2000 netto niewiele osób o wysokich kompetencjach zdecuduje się na tak odpowiedzialną pracę. Przecież lepiej pracować np. w biurze, mieć etat 40 godzin i po pracy nie myśleć o pracy. Również w ten sposób można zarobić 2000 netto.
Co do 18 godzin etatu. Każdy kto ma pojęcie o tej pracy wie, że 22 godziny tygodniowo na przygotowanie do lekcji, sprawdzenie klasówek, rady, zebrania z rodzicami i inne, o których ja nie wiem, to wcale nie jest za dużo, a wręcz za mało. 18+22=40.
Gdy ktoś młody i z pasją zacznie kalkulować, z dużym prawdopodobieństwem stwierdzi, że bardziej opłaca się inna droga zawodowa. Bo jako nauczyciel nie będzie ani szanowany, ani dobrze wynagradzany, będzie za to oceniany przez setki osób i nie tylko za kompetencje, ale też za np. wygląd, będzie odpowiedzialny za zdrowie i życie dzieci pozostających po jego opieką. Za 2000 netto? Trzeba mieć silną osobowość, wysokie kompetencje i pasję, żeby na poważnie pomyśleć o tym zawodzie. Ktoś taki za 2000 netto raczej nie będzie pracował, bo za tyle ciężko się utrzymać. Ale znajdą się tacy, którzy "odbębnią" po najniższej linii oporu, stwierdzą, że to tylko 18 godzin, każą czytać książkę na lekcji, a sprawdziany dadzą do sprawdzenia starszym uczniom, a po pracy sobie dorobią, bo za 2000 netto ciężko się utrzymać. Wszystko się da.
Jedyną szansą na to, żeby edukacja stała na wysokim poziomie, jest godziwe wynagradzanie nauczycieli. Wtedy będzie wybór, "odbębniaczy" będzie można zwolnić i postawić na dobrych nauczycieli. Bez godziwego wynagrodzenia dobrzy pójdą gdzieś indziej.

SMUTNY @ 13:12, 08.04.2019

IP: 78.152...129

DO LUDZIE,,,,,BRAWO ZA PRAWDĘ

Ja @ 13:13, 08.04.2019

IP: 83.24...217

do: NIE dla podwyżek nauczycieli
Pan rzeczywiście powinien się cieszyć... Niewiele (jak wskazuje Pana składnia) Pan się nauczył... Ale, proszę, niech Pan tego nie zrzuca na nauczycieli... smile

Nie popieram strajku @ 13:20, 08.04.2019

IP: 188.146...181

Nie popieram strajku nauczycieli! Dostali w przeciągu ostatniego czasu Ok 700 zł podwyżek od rzadu PIS!!!!Ktora grupa zawodowa dostała tyle???Od PO PSL nic nie dostaliście i nic nie dostaniecie!To rząd PiS dał Wam najwiecej !Tak to już jest,ze jak kto da palec to co niektórym pazernym nie wystarczy !Oj żeby ta wasza pazerność czkawką się nie odbiła!A swoją drogą moja sąsiadka z bloku -nauczycielka nie narzeka (nieoficjalnie)Pensja -pensją ,ale prawie drugie tyle wyciąga z korepetycji !Życ nie umierać -bryka jej najlepsza pod blokiem stoi!Wakacje ,ferie zawsze wolne ,wycieczki szkolne za granice finansowane z funduszu socjalnego dla nauczycieli,ostatnio była rok!!! na jakimś zwolnieniu (płaca wpływała jej ci miesiąc na konto) !Powiedziala ,ze strajkuje,a co tam,a „nóż widelec „więcej się dostanie ,przecież nie ma nic do stracenia ...

Zed @ 13:20, 08.04.2019

IP: 195.12...148

Hydra nierobów wystawia głowę. Jakby mieli 40h tydzień pracy to by się im należało. Żadnego pierd... że w domu resztę pracują. Niech siedzą w szkole. 18h prowadzą lekcje a 22 przygotowują się do tych lekcji. W wakacje też powinni siedzieć po 40h i być do dyspozyji a nie tylko brać pieniądze za nic.

@ @ 13:24, 08.04.2019

IP: 37.47...134

Wiadomo nauczyciele to nie święte krowy , ale zrozumcie za prace się płaci Niestety ostatnio w Polsce to płaci się za płodzenie dzieci za ich wychowywanie nie obciązając ich nawet najmniejsza kwotą a co gorsze już nawet jest propozycje zapłaty za każda wyhodowaną świnkę i krowę a dla ludzi zabrakło kasy Nie wiem czy to płakać czy się śmiać z pomysłów PIS

Mm @ 13:30, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...5ca3

Niestety teraz wszędzie pracuje się po godzinach w domu drodzy nauczyciele. I to po 40 godzinach ciężkiej pracy w biurze. I to przy zarobkach za jakie byscie nawet z domu nie wyszli. Obyście sobie niezrobili kuku tym strajkiem...

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 13:34, 08.04.2019

IP: 188.147...53

@, czy to źle, że pomaga się ludziom posiadającym dzieci? Jeśli będzie więcej dzieci to więcej trzeba będzie nauczycieli. Niestety przed PiSem nie było pomocy dla posiadających dzieci.

Dobrze, że chce się tego samego co mają inni w uni odnośnie żywca.

Nawet nie wiem czy śmiać się czy płakać z pomysłów antypisowskich.

Sv @ 13:39, 08.04.2019

IP: 217.214...17

Nauczyciele-trzymajcie się. Teraz już nie można odpuścić.

Michal @ 13:40, 08.04.2019

IP: 37.248...7

🍁 Zwolnić strajkujących i przyjmować nowych , na nowych zasadach .. Trochę towarzystwo się przewietrzy .. A stawki rynek wyreguluje , chętnych jest .. Rząd powinien tylko pilnować , poziomu nauczania

Były student @ 13:40, 08.04.2019

IP: 199.253...242

Powiem tak... jestem młodym człowiekiem po Politechnice Warszawskiej.
Nie wróciłem do Ostrołęki bo pracy jest mało. Przed podjęciem obecnej pracy myślałem żeby zostać nauczycielem. Jak dowiedziałem się, że muszę zrobić jeszcze studia pedagogiczne i staże za 1800zł netto to podziękowałem. Aktualnie pracuję w korporacji za prawie 7000zł netto.

Dziękuję, ale nie dziękuję... zarobki nauczycieli to kpina. Wolę, żeby z moich podatków dano więcej dla nauczycieli, którzy wykształcą moje dzieci, niż na taki ciemnogród który tylko rodzi dzieci po 500+ lub ludziom którym nie chciało się uczyć.
Inne grupy zawodowe? Może Pani kasjerka po szkole średniej i kursie obsługi kasy fiskalnej powinna dostawać 5000 netto ? Może magazynier na wózku widłowym powinien dostać 4500 netto bo ma uprawnienia, które zrobił w 2 tygodnie ?

Ludzie litości - niektórzy są pazerni na kase bo "IM SIĘ NALEŻY". Chciało się? To trzeba było iść skończyć dobre studia, odbyć niepłatne staże podczas tych studiów itd.

No ale MNIE SIĘ NALEŻY? Za co?

Nauczyciele musza często mieć studia wyższe techniczne, pedagogiczne itd, które trwają 5 lat + 1,5 podyplomowe.

Między @ 13:40, 08.04.2019

IP: 176.109...61

Już nauczyciele mściciele wyegzekwują przy tablicy swoją frustrację na uczniach za brak podwyżek ze strony rządu!!!! Swoją drogą podwyżki bardziej należą się pielegniarkom niż tym zadufanym nierobom.

do nieradiomaryjny @ 13:42, 08.04.2019

IP: 178.42...209

Dobrze, że nauczyciele chcą tego samego co mają inni nauczyciele w Unii Europejskiej.

Nawet nie wiem czy śmiać się czy płakać z twoich pomysłów.

Mm @ 13:43, 08.04.2019

IP: 178.235...93

Łatwo rozdaje się cudze pieniądze. Zaraz to udowodnię. Kto popiera strajk nauczycieli, ten powinien na ich rzecz zrzec się swojego 500+. Przecież to i tak darmowe pieniądze, a im się bardziej należą. To jak? Jacyś chętni?

Vivat Strajk do Rodzic @ 13:50, 08.04.2019

IP: 79.162...162

Twój mąż pracuje na budowie długo i nie narzeka bo to jest czysto fizyczna praca nie angażująca rozumu. Powiem Tobie tak : nauczyciel lepiej poradziłby sobie z tą waszą łopatą niż Twój mąż starając się przekazać wiedzę 25 młodym osobom. Dlatego praca nauczyciela jest wyjątkowa, wymagająca specjalnych kwalifikacji - nie tylko dwóch rąk i suwmiarki.
Nie wiem czy należy się budowlańcom, kostkarzom i kierowcom TIRów. Wiem, że należy się nauczycielom bo to praca której nie wykona byle kto

MS @ 13:56, 08.04.2019

IP: 194.50...199

Czy ktoś może mi powiedzieć, najlepiej nauczyciel, czy te 18 godzin pracy nauczyciela to są godziny lekcyjne (45min) czy pełne zegarowe godziny (60)?

Rodzic @ 14:02, 08.04.2019

IP: 188.146...143

Wprowadzić kasy fiskalne nauczycielom za prywatne lekcje i niech skarbówka tym zainteresuje

do Zed i Michal @ 14:03, 08.04.2019

IP: 31.41...60

wy to chyba z patologicznych rodzin pochodzicie czytając i analizując wasze komentarze.

A @ 14:04, 08.04.2019

IP: 188.146...62

Niech lepiej uczą ci nauczyciele .bez przesady 1000 zl ?maja różne dodatki nie mają tak źle .

sad @ 14:05, 08.04.2019

IP: 83.31...22

Uprościć system wynagradzania, skończyć z uznaniowością, ograniczyć biurokrację, poprawić uposażenie młodych nauczycieli. będzie na pewno lepiej. więcej czasu dla ucznia , dla rodziny - tylko co z tą efektywnością nauczania, bo jak na razie to nie ma się czym chwalić, poza wyjątkami oczywiście.

Do WOS @ 14:07, 08.04.2019

IP: 188.146...143

Wypraszam sobie nierobie obrażanie mojego męża bo na takich jak ty musi robić bo nie umiesz w szkole dzieciom wytłumaczyć

d @ 14:12, 08.04.2019

IP: 109.243...106

Niektóre dzieci można nauczyć, a innych nie. Jeśli na 25 uczniów, 20 umie, a 5 nie umie, to nauczyciel źle uczy, czy dzieci są niepojętne?

wanda @ 14:14, 08.04.2019

IP: 178.235...19

też chcę 1000zł podwyżki
mam ukończone studia wyższe,
nie pracuję jako nauczyciel,
uważam, że za mało zarabiam.

Wierni widzowie TVP! @ 14:15, 08.04.2019

IP: 178.235...157

.Wierni widzowie TVP!

Zadajcie sobie trochę trudu i sprawdźcie u źródeł wiarygodność tych bredni, które bezkrytycznie powtarzacie..

Rodzic @ 14:16, 08.04.2019

IP: 188.147...15

Popieram! Walczcie nauczyciele. Rodzice sobie poradzą. PS. Od wielu lat jestem wyborcą PiS, ale ostatnio coraz częściej się zastanawiam co oni wyprawiają.

mieszkaniec gminyno troszyn @ 14:22, 08.04.2019

IP: 31.41...214

do Student jeżeli tak jest jak mówisz to poco oni chca byc nauczycielami za 1800zł 6ipółroku studiowac rozumiem że im taki zarobek pasuje tobie nie pasował szukałes innej pracy takie są zasady kapitalizmu nie pasuje praca zmieniam natako gdzie zarobek bedzie taki jaki chce

leon @ 14:26, 08.04.2019

IP: 83.28...119

do fuksa potrzeba ludzi na smieciarki zatrudnic ten pomiot bolszewicki z broniarzem na czele

sry @ 14:35, 08.04.2019

IP: 95.49...151

Moja żona uczy , często wychodzi do pracy o 8.00 i wraca, 18,19,20. Wiec proszę was jeśli nie macie pojęcia o pracy nauczyciela to schowajcie między kartki przeglądanego czasopisma tezy o 18 godz tygodniu pracy.

do sry @ 14:38, 08.04.2019

IP: 195.12...148

Dobrze się nazwałeś. Srania warte twoje zdanie. Mam w rodzinie 4 nauczycieli, wiem jak wracają. Lepiej pochodziłbym za żoną na twoim miejscu gdzie ona przebywa.

Chyba że ciągnie 2 etaty na raz.

do mieszkaniec gminyno troszyn @ @ 14:39, 08.04.2019

IP: 95.49...151

Po to abyś nauczył się czegoś więcej niż przerzucać kartofle choć tego nie jestem pewny w twoim przypadku.

sry @ 14:45, 08.04.2019

IP: 95.49...151

Tylko 4 osoby, a nie 10? A jak wracają wcześniej to leża do góry brzuchem? Jeśli tak to pogratulować specjalistów. I nie napisałem, że codziennie, ale zdarza się i to wcale nie rzadko. Sądząc po twojej wypowiedzi prymusem nie byłeś. Może za mało nauczycieli w rodzinie. Cholera nie dali Ci rady. Wszystko przed Tobą.

Ola @ 14:51, 08.04.2019

IP: 173.206...66

Nie popieram strajkujacych nauczycieli.To nie sa nauczyciele z powolania.Tak samo obecni psycholodzy....odpady,ktore nigdzie sie nie dostaly i koncza studia sobotnio-niedzielne zaocznie.Robia wiecej zlego niz dobrego.Dzieci konczace szkole,nie potrafia poprawnie i bez bledow pisac,maja mala wiedze ogolna....zenada.Do tego 18 godz pracy tyg.Albo jest sie nauczycielem z powolania....albo trzeba zmienic zawod,a nie liczyc na malo godzin pracy,duzo wolnego i dobre pieniazki.Ci sami nauczyciele udzielaja swoim uczniom korepetycji,bo nie maja ochoty uczyc w czasie lekcji.Smiech ogarnia jak sie slyszy ile dzieci chodzi na korepetycje.Nie bylo tego,kiedy ja chodzilam do szkoly,a nauczyciele....ci ze szkoly sredniej...byli wymagajacy i uczacy.Do wielu z nich mam ciagle wielki szacunek.
Wstyd,ze tak zachowuja sie ludzie,ktorzy powinni dawac przyklad i miec na uwadze dobro uczniow.

Ola @ 14:51, 08.04.2019

IP: 173.206...66

Nie popieram strajkujacych nauczycieli.To nie sa nauczyciele z powolania.Tak samo obecni psycholodzy....odpady,ktore nigdzie sie nie dostaly i koncza studia sobotnio-niedzielne zaocznie.Robia wiecej zlego niz dobrego.Dzieci konczace szkole,nie potrafia poprawnie i bez bledow pisac,maja mala wiedze ogolna....zenada.Do tego 18 godz pracy tyg.Albo jest sie nauczycielem z powolania....albo trzeba zmienic zawod,a nie liczyc na malo godzin pracy,duzo wolnego i dobre pieniazki.Ci sami nauczyciele udzielaja swoim uczniom korepetycji,bo nie maja ochoty uczyc w czasie lekcji.Smiech ogarnia jak sie slyszy ile dzieci chodzi na korepetycje.Nie bylo tego,kiedy ja chodzilam do szkoly,a nauczyciele....ci ze szkoly sredniej...byli wymagajacy i uczacy.Do wielu z nich mam ciagle wielki szacunek.
Wstyd,ze tak zachowuja sie ludzie,ktorzy powinni dawac przyklad i miec na uwadze dobro uczniow.

Rozsądny @ 14:55, 08.04.2019

IP: 5.173...247

#popieramstrajk
za wytrzymałość,za lata pracy,za poświęcenie ,za odpowiedzialność,za lata nauki, za cierpliwość - należy się godne życie a nie wiązanie ledwo końca od pierwszego do pierwszego.!

WOS @ 14:57, 08.04.2019

IP: 37.248...146

Nie pracuję w szkole droga pani. Zarabiam godnie. Płacę podatki. Mam wielu znajomych budowlańców. Pani mąż opowiada pani głupoty, twierdząc, że zarabia najniższą krajową pracując po 14 h dziennie. Jeśli tak jednak jest, proszę ten przypadek zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy.

do Ola @ 14:58, 08.04.2019

IP: 83.17...226

pięknie to napisałaś.

Wątpiący @ 15:05, 08.04.2019

IP: 188.147...204

Nie ma się co tu podniecać popierającymi tutaj strajk. Dzisiaj wybitnie uaktywnili się sami nauczyciele i tylko poprawiają statystki poparcia siedząc w szkole i pisząc komentarze nie mając zajęć.

To w niczym nie pomoże poziom żądań jest wręcz bezczelny i mocno zniechęcacie ludzi do swojej grupy pracowniczej.

Wierni widzowie TVP! @ 14:15, 08.04.2019 @ 15:18, 08.04.2019

IP: 178.235...19

wierny czytelniku Wybiórczej sprawdź u źródła co piszesz

Do Ola @ 15:19, 08.04.2019

IP: 109.243...106

Wielu to odpady, bo kto nie bedąc odpadem, będzie pracował za ok. 2000, gdy praca jest bardzo wymająca, choć etat ma mniej godzin. Na pracą nauczyciela decydują się ludzie z wielkim powołaniem i właśnie te odpady. Niekażdy kto ma powołanie może pozwolić sobie na pracę za ok. 2000, żeby wyeliminować odpady, trzeba podnieść płace. Wielu, m. in. były student, wybrało korporacje. Uświadomijmy sobie, że nauczyciel jest człowiekiem po studiach, a człowiek po studiach ma wielkie szanse znaleźć obecnie w Polsce inną pracą. Za pare lat może się okazać, że nie ma chętnych do pracy w szkole. Nauczyciel może zostać pracownikiem fizycznym czy biurowym (i wiele innych), odwrotnie często się nie da. Ten zawód musi być elitarny, bo inaczej odpady będą "uczyły".

Do sry @ 15:24, 08.04.2019

IP: 176.109...61

Czy twoja żona napewno wraca z pracy ze szkoły o 20 stej?Jesteś tego pewien???czy aby napewno.?.....ha ha ha.

Między @ 15:27, 08.04.2019

IP: 176.109...61

Z samych korepetycji po 5 tys.wyciągają a gdzie skarbówka?????

xxx @ 15:29, 08.04.2019

IP: 37.30...56

Ludzie to kim jesteście teraz to zasługa wasza, waszych rodziców i NAUCZYCIELI. To oni przez tyle lat uczyli was, wychowywali, tłumaczyli dlaczego tak nie wolno robić, to oni przez 8h w ciągu dnia, przez 5 dni w tygodniu, przez 10 miesięcy w roku, przez 12/13 lat was wychowywali. Rozwijali wasze zainteresowania, uczyli was czytać i pisać, pokazywali jak należy z drugim człowiekiem rozmawiać, musieli znosić wasze źle humory, swoje życie prywatne poświęcili na zawodowe, żebyście teraz wiedzieli jak się mówi, poprawnie pisze, nawet zadania matematyki umieli zrobić, znali budowę człowieka i wiele innych. A wy teraz nawet nie macie do nich szacunku za to co dla was zrobili. Tym nauczycielom te pieniądze się należą jak psu buda! To oni wychowują teraz wasze dzieci.

Vis @ 15:29, 08.04.2019

IP: 31.0...163

ZNP pretorianie Schetyny i spółki

Mia @ 15:30, 08.04.2019

IP: 188.147...62

A STO nie strajkują.. Ciekawe dlaczego..

wanda @ 15:31, 08.04.2019

IP: 178.235...19

też chcę 1000zł podwyżki
mam ukończone studia wyższe,
nie pracuję jako nauczyciel,
uważam, że za mało zarabiam.

Dolek @ 15:35, 08.04.2019

IP: 37.248...169

Chętnie udzielę korków z fizyki, matematyki, elektroniki, pisania algorytmów ( w tym STL na sterowniki ) i mechatroniki ogólnej za 5 tyś miesięcznie.

Ojoj @ 15:44, 08.04.2019

IP: 79.184...59

Nauczyciele nie pracują? Tak będzie wyglądać oświata jak posłuchają oni złotych rad i zmienią pracę. Jeszcze czas na refleksję szanowni komentujący.

Dobrze jak się ma pracę @ 16:20, 08.04.2019

IP: 188.146...36

W dzisiejszych czasach, gdy po studiach i to ukończonych z najlepszymi wynikami trudno jest znaleźć pracę, a o pracy w zawodzie wyuczonym, czy nawet odrobinę z nim związanym, to już w ogóle nie ma co marzyć nawet, bo wszystko zajęte, szczególnie w Ostrołęce, to jak się znalazło pracę, i to w swoim zawodzie w czasach, kiedy to było łatwiejsze, bo było więcej wolnych stanowisk pracy dla osób z wyższym wykształceniem, to dobrze jest się cieszyć, że ma się pracę i to jeszcze w zawodzie wymagającym wyższego wykształcenia, a w dodatku wyuczonym, co już w ogóle jest marzeniem wielu młodych ludzi i wielu młodych ludzi chciałoby po studiach mieć pracę w zawodzie wyuczonym, za chociażby tą minimalną płacę brutto, a i tego nie mogą znaleźć, bo wszystkie stanowiska są zajęte przez tych, co narzekają na zarobki.

Taki ja @ 16:26, 08.04.2019

IP: 78.152...9

Drodzy nauczyciele.
Zapraszam do pracy na budowę.
(Powiecie że studia itp.). Pracuję dzień dnia po 10 h. Jak jest potrzeba to i 12. Nawet w soboty. Wakacje i wasze dni wolne od pracy.
Zarabiam nieźle. Ale 1000 więcej też bym chciał. Proszę o podpowiedź gdzie mam się udać. Bo budowlańcy również zadają 1000. Może do kopalni na 13 i 14?

do troli z pi*du @ 16:36, 08.04.2019

IP: 2a01:110f...14a6

pisowskie trole zajmijcie się swoja robotą a od nauczycieli, którzy nauczyli was pisać i czytać się po prostu odczepcie....

mieszkaniec gminyno troszyn @ 16:37, 08.04.2019

IP: 31.41...214

do IP 95 49 151 ja jestem emerytem a jak pracowałem nazarobki nie narzekałem na emeryture nie narzekam że mam za mało a kartofle jak chce miec ekologiczne to trochę przezucam i nie tylko pomidory ogórki i inne warzywa a co do nauczycieli mam takie zadanie jak napisałem

Silas @ 16:46, 08.04.2019

IP: 188.146...248

Nauczyciele walczcie! Nie odpuszczajcie. To jest absolutny skandal jak Was wynagradzają! Rodacy! Gdy na świecie trwa dyskusja co wysysamy z mlekiem matki, my dalej pogłębiajmy podziały.

da @ 16:46, 08.04.2019

IP: 5.172...123

Ja jestem tylko ciekawy czy ten strajk polega przyjściu do szkoły i na powstrzymywaniu się od pracy, czy zrobieniu sobie wolnego i rajdzie po sklepach? Jeśli nauczyciel pracuje 40godz. tygodniowo to zapewne codziennie będą 8 godzin w szkole i muszą się męczyć nic nie robiąc.
A tak w ogóle to popieram, niech strajkują.
A swoją drogą jeśli strajk bezterminowy to zajęcia które przepadły i tak trzeba odpracować, najwyżej nie będzie wakacji w tym roku. wassat

Tusk @ 17:09, 08.04.2019

IP: 31.0...196

Mam nadzieję że nauczyciele i pracownicy przedszkoli nie dostaną wynagrodzenia za czas strajku. Jak wam nie wstyd.

. @ 17:13, 08.04.2019

IP: 31.0...99

Lenie, obiboki, nieroby, darmozjady...

Tacy są nauczyciele Waszych dzieci, drodzy komentujący?

Współczuję nauczycielom.

Ja @ 17:17, 08.04.2019

IP: 83.31...23

Nie mogę się oprzeć, żeby nie skomentować. Nie wierzę w tak mizerne zarobki nauczycieli. Cały czas się mówi o wynagrodzeniu podstawowym. A gdzie wszelkie dodatki? Niech nauczyciele pokażą swoje PIT-y 11 z rocznymi dochodami. Mam podstawy tak mówić, bo pracując w tzw. budżetówce miałam niezbyt wysokie wynagrodzenie podstawowe, jednakże mój dodatek funkcyjny stanowił 40% wynagrodzenia zasadniczego. Płacony był w innym terminie. Całość dochodów była widoczna dopiero w zeznaniu rocznym. Wiele osób, nie gorzej wykształconych, zarabia mniej, a pracuje znacznie dłużej.

Fhxx @ 17:19, 08.04.2019

IP: 37.47...83

Zabrać kartę nauczyciela i urynkowić ten zawód pod kodeksem pracy. Takich wielmozow to w świecie nie ma isk ci jasniepanstwo za nasze z mojego się tuczyta i jeszcze mało?

Karol @ 17:29, 08.04.2019

IP: 37.47...78

Jako przyszły maturzysta całkowicie popieram protest. Taka sytuacja może być powodem do dużych zmian w systemie edukacji, nie tylko w pensji. Forma protestu musiała być tak wyraźna, bez tego marne szanse na zmianę czegokolwiek. Bardzo boli mnie fakt, że prawicowe media szerzą antynauczycielską propagandę. Jakiś czas temu wydano materiał, w którym pewna nauczycielka chwali podwyżki. Ot krótka, kilkusekundowa wypowiedź. Okazało się, że TVPis wycięło fragment jej wypowiedzi z ubiegłego lata i zdanie zostało całkowicie wyrwane z kontekstu i wywiad był udzielany dla małej, regionalnej telewizji. Podawanie zaniżonych wyników ankiet dotyczących popierania nauczycieli też mnie zirytowało.
Szkoda, że niektórzy zachowują się tutaj jak zwierzęta.

ciekawski @ 17:37, 08.04.2019

IP: 109.241...46

Strajk . Ot taki maly wklad nauczycieli w destabilizacje srodowiska , jawne opowiedzenie sie po stronie w politycznej wojnie kosztem dzieci . Gratuluje nauczycielskiej ,, szlachcie " trzezwego spojrzenia na cala sprawe w imie pazernosci .

Wierni widzowie TVP! @ 17:37, 08.04.2019

IP: 178.235...33

.


Nie dajcie się ogłupiać PiSiorskiej propagandzie!

Czy naprawdę wierzycie, ze jeden niezbyt lubiany i nie darzony specjalnym zaufaniem, Broniarz
potrafił tak zręcznie zmanipulować 80% nauczycieli?


To nie jest strajk Broniarza. TO STRAJK NAUCZYCIELI!
.

. @ 17:39, 08.04.2019

IP: 31.0...99

Karolu!
Nie obrażaj zwierząt. One są przyjazne człowiekowi.

Primo @ 17:39, 08.04.2019

IP: 188.146...13

W pierwszej kolejności powinni dostać podwyżki wychowawcy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (którzy z wykształcenia wyższego mogą być po, np. pedagogice, pedagogice specjalnej, psychologii, pracy socjalnej, naukach o rodzinie) i pedagodzy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Ja @ 18:03, 08.04.2019

IP: 5.173...126

Szanowni Rodzice, za kilka tygodni strajku docenicie pracę nauczycieli, może już zacznijcie i przestańcie wypisywać te bzdury. Przynoszą one dokładnie odwrotny skutek. Posiedzicie ze swoimi pociechami i nabierzecie szacunku.

Tomek @ 18:05, 08.04.2019

IP: 94.254...252

1000 zł podwyżki to przeginanie pałki .
A jak nauczyciele uważają że mają ciężka pracę
Zapraszam do StoraEnso praca na zmiany .
Weekendy , Święta , majówki , ferie
będziecie mieć z głowy bo prawie wszystkie w pracy a o urlopie będziecie marzyć choć będzie wam zalegał z zeszłego roku .
Dostaniecie podwyżkę max 5 % a jak wam się nie będzie podobać to możecie zawsze odejść .
A jak nie to zawsze do Policji możecie składać cały czas są braki
Ale pamiętajcie że za to co teraz dostaje nauczyciel mianowany , w policji będziecie się ciągać z pijakami , narkomanami , agresorami i innymi tego typu wykolejencami .
Zastanówcie się czy naprawdę zarabiacie tak mało w stosunku do innych instytucji i firm .
Uważam że 15% podwyżki które rząd proponuje to więcej niż dostaje 90% ludzi w Polsce
A za chwilę wszyscy będą chcieli po 1000 zł podwyżki netto.

Mira @ 18:07, 08.04.2019

IP: 178.235...9

to nie jest strajk polityczny tylko walka o godne życie

Do Miry @ 18:15, 08.04.2019

IP: 94.254...133

Myślisz że po podwyżce byś godniej żyła?Nie sądzę ,że pieniądze są jedynym tego wymiernikiem.Tak! jest to protest polityczny kierowany przez politykującego Broniarza .

Lena @ 18:30, 08.04.2019

IP: 37.7...2

Porównajcie ile zarabia opiekunka do 1 dziecka która się nim tylko opiekuje a ile nauczycielka przedszkola pracując w etacie 25 godzin ucząc dzieci od podstaw mówić czytać liczyć i zachowania w grupie 25 osobowej,która skończyła kilka nawet kierunków studiów w tym podyplomowych i ciągle dokształcająca się po godz , soboty nawet i niedziele a uwierzcie że ci co przychodzą po dzieci zarówno rodzice jak i dziadkowie mówią ze sami nie dali by rady nawet pól godziny w takiej pracy wytrzymać.

Do ja z 18.05 @ 18:48, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Co to za tekst że jak posiedzimy w domu że swoimi dziećmi itd...

A szkoła to przechowalnia????
Zaprowadzamy dzieci do szkoły bo nie mamy co z nimi zrobić???
Jeśli tak to za dużo zarabiacie. Bo magazynier ma niższą pensję

wyborca21 @ 19:13, 08.04.2019

IP: 188.146...215

do. Wierni widzowie TVP! @ 17:37, 08.04.2019
Pan Broniarz wiedział jak kiedy zorganizować strajk polityczny zarządał 1000 i ani kroku w tył bo za 500 trudno byłoby wszystkich zmobilizować za mała kasa ale 1000 to już warto walczyć wszyscy uwierzyli ,że można aż tyle dostać ,ale niestety Polska to również inni .Najpierw trzeba rozruszać gospodarkę ,która pozwoli na większe wpływy do budżetu a tym samym spełnienie wszystkich realnych żądań. Ktoś kto nie jest zorientowany zrozumiał ,że rząd daje dodatki rolnikom na zwierzęta ,a prawda jest taka ,że rolnicy dostają dopłaty na hodowlę i produkcję od unii europejskiej nie od rządu ale te dopłaty były niższe dla naszych rolników i wywalczy te wyższe dopłaty do produkcji zwierzęcej .

Taki jaki @ 19:29, 08.04.2019

IP: 213.238...201

Jestem za, jak będzie pracować tak jak wszyscy, po minimum 8h.

Witold @ 19:31, 08.04.2019

IP: 188.146...29

„Mam pomysł - rewolucja w edukacji. Edukacja+.
Zlikwidować szkoły. Wszystkie. Bez wyjątku.
Zwolnić nauczycieli. Wszystkich.
Jeżeli rodzice uznają za potrzebne to sami będą uczyć i wychowywać. Skończy się marudzenie.
Byłych już nauczycieli resocjalizować i przyuczyć do pożytecznych zawodów: rolnik, kierowca ciężarówki, czyściciel szamb itp.
Skasować subwencję oświatową i wypłacić 1000+ na krowy, konie, króliki i kapustę. 1500+ na każde dziecko.
Szkoły przerobić na tuczarnie i obory. Albo na Biedronki i Lidle.
Ulica wychowa, internet nauczy pożytecznych rzeczy zamiast fosforanu potasu i twierdzenia kosinusów.
Zaorać Kuratoria i MEN. Uwolnić samorządy spod jarzma dbania o szkolnictwo.
Zmniejszyć podatki.
Uczyć może każdy kto chce. Pełna deregulacja. Żadnych egzaminów, sprawdzianów, matur, dzienników i ocen.
Żadnych minimów programowych, list lektur i słówek do wkuwania.
Zwolnić wizytatorów, dyrektorów, inspektorów, sekretarzy i sekretarki.
Wszyscy będą szczęśliwi”. Witold Telus

Do ja @ 19:31, 08.04.2019

IP: 176.109...70

Bredzisz jak byś sam dzieci nie miał.Nie wypowiadaj się jak to nie twoja bajka.

Ja @ 19:33, 08.04.2019

IP: 94.254...167

Lecz się człowieku, bo nienawiść ci rozum odebrała. Tyle w temacie.

Do nierobów @ 19:35, 08.04.2019

IP: 176.109...70

Jak wam mało pieniążków drodzy uczyciele to sobie gdzieś doróbcie.Ludzie tak sobie radzą!!!

Silas @ 19:49, 08.04.2019

IP: 217.99...197

Bardzo proszę wszystkich tych, którzy twierdzą, że nauczyciele mają tak świetnie- zostańcie nauczycielami. W samej Warszawie jest 1700 wakatów. Idźcie, będziecie mieli dwa miesiące wakacji, 18 godzin pracy na tydzień, ferie i inne luksusy.

Nie ma chętnych?
To morda w kubeł!

Nauczyciel @ 19:55, 08.04.2019

IP: 185.166...173

Po 30 latach pracy w szkole dostałam w kwietniu 2018r 140 zł netto podwyżki oraz 140 zł netto w styczniu 2019, we wrześniu dostanę 9.6; czyli ok 270 zł, wychowawstwa nie mam, super podwyżki ...

matka @ 19:56, 08.04.2019

IP: 178.235...86

To skandal, żeby uczniowie klasy III B w II LO (maturalnej) nie mogli ze swoim nauczycielami spokojnie przygotować się do matury, tylko za pieniądze rodziców jeździć do Warszawy by tamtejsi nauczyciele ich do matury przygotowywali. A na wywiadówkach to pełna gęba frazesów w rodzaju " dla nauczyciela uczeń ( Wasze Dziecko) jest najważniejsze..." Czy zdajesz sobie sprawę jeden z drugim nauczycielu, ile przez takie podejście do naszych dzieci w ważnym momencie ich życia, straciliście w oczach społeczeństwa ! Nie należy wam się żaden szacunek - pazerne dusigrosze!

wielebny @ 20:02, 08.04.2019

IP: 95.49...16

obyś cudze dzieci uczył - tak dla przypomnienia

. @ 20:02, 08.04.2019

IP: 31.0...99

Gdy do liceów i techników szli uczniowie, którzy tam iść powinni, to i korepetycje nie byly potrzebne.

End @ 20:26, 08.04.2019

IP: 46.113...234

Przez te strajkowanie to pójdę z "torbami"! Firmom które wykonują zlecenia dla szkół np.catering czy przewóz uczniów. Każdy dzień to wielkie straty dla budżetu państwa np.nie płaconych podatków i akcyzy za paliwo.Mnie szef nie płaci za przestój a nauczyciele dostaną normalne wynagrodzenie a nie pracują !Myślę że jak nie wrócą na egzaminy to pełna kompromitacja...będą mogli podziękować "Brojarzowi"!

Kazio @ 20:26, 08.04.2019

IP: 188.147...57

Połowa nauczycieli to obibiboki robią po 18 godzin tygodniowo a jak od chodzą na emeryturę to biorą po 3000 i jeszcze im źle dechą ich i w wakacje na budowę. Tylko potrafią się mondrzyć jedna z drugą ( ę, ą ę ą) Całymi godzinami tylko chlożą kawę .To wstyd wyszkolili się za nasze podatki myślą że to za komuny wszystko mieli nawet pożyczki im umażali święte ...
....

Do Kazio @ 20:35, 08.04.2019

IP: 31.0...99

Nasze podatki poszły na marne 😂😂😂. Licho Cię wyszkolili 😂😂😂
Bo chyba tyle to wiesz? Ty też szkoliłeś się za czyjeś podatki.

~~Ostr @ 20:37, 08.04.2019

IP: 178.235...28

Zwolnic wszystkich strajkujacych nauczycieli bo to pozostalosc pokomunie lub ubekach Zwolnic bo krzywdzo dzieci

Emanuela @ 20:37, 08.04.2019

IP: 46.76...179

Nauczyciela z powołania w życiu spotkałam jednego...Panią A.Suwińską z I LO. Reszta to albo niedouczeni ignoranci lub niezrównaważeni psychopaci. Nie popieram strajku

Walić @ 21:03, 08.04.2019

IP: 2a00:f41...a54a

Zmienię pracę jak chcecie więcej zarabiać darmozjady

Milena @ 21:03, 08.04.2019

IP: 176.109...18

Do tych, którzy twierdzą, że nauczyciele mogą odejść do Biedronek jak im się nie podoba. Macie właśnie początek tego co może się wydarzyć, jeśli wszyscy odejdą. Kto będzie uczył wasze dzieci? Kto będzie się nimi zajmował jak wy będziecie w pracy? No tak. Niania. Jeśli wam, drodzy rodzice, nie pasuje strajk jest jeszcze edukacja domowa. Spróbujcie wcielić się w nauczyciela, a później weźcie odpowiedzialność za zdany egzamin waszego dziecka. Wiecie dlaczego właśnie teraz nauczyciele strajkują? Żeby wstrząsnąć wami i rządem, że to nie są przelewki. Kto by się przejął nauczycielami w wakacje? NIKT! Muszą zrobić to z przytupem, by byli brani na poważnie. #muremzanauczycielami

Do milena @ 21:10, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Teraz strajkują bo jest kampanią wyborcza i polityk Broniarz wykorzystuje nauczycieli do celów politycznych na zamówienie Koalicji Europejskiej. I tyle w temacie

Kazio @ 21:10, 08.04.2019

IP: 188.147...57

Do ostr Ja zatrudniam 43 osoby Oni naprawde żetelne pracują to i dobże zarabiają .Moja córka chodziła do szkoły to nauczyciele byli tacy leniwi że na lekcjach to bylejak tylko na korki sę ustawiali uczniów za kasę tam to potrafili wiedzę przekazać .Zapraszam do pracy to nauczysz się szanować to co masz.

Podwyżki @ 21:14, 08.04.2019

IP: 31.0...122

Nauczyciele jak sami tu piszą dostali od 2018 r 550 zł podwyżki. Teraz Broniarz chce kolejne 1000.
Ok. Praca ciężka ale uważam że to bardzo dużo. Solidarność zgodziła się na 700 i zakończyła strajk.
500+700 W ciągu dwóch lat!!!!

Kto dał więcej kiedykolwiek.

No ale głosujcie na POpaprańców i znów usłyszycie "piniendzy nie ma I nie bedzie ".

nauczyciel @ 21:14, 08.04.2019

IP: 188.146...29

Możecie mnie lżyć w Internecie ile chcecie, roszczeniowi Rodzice. Mnie i innych nauczycieli, którzy przystąpili do strajku w Ostrołęce i powiecie ten Wasz hejt tylko bardziej motywuje do dalszego strajkowania! laughing

Wqurwiony @ 21:19, 08.04.2019

IP: 178.213...6

Nie sądziłem, że kiedyś w jakiejś sprawie poprę ten rząd. Ale trzymam kciuki za walkę z ostatnim bastionem komunizmu. Przy okazji pora rozprawić się z przywilejami i zlikwidować kartę nauczyciela.

Szkoła to magazyn??? @ 21:31, 08.04.2019

IP: 178.235...49

Do szału mnie doprowadzają teksty nauczycieli "Niech rodzice powiedzą w domu że swoimi dziećmi to docenią".
Co to qu..wa jest??? Szkoła to przechowalnia czy jakiś magazyn???

Czy myślicie drodzy nauczyciele że posyłamy dzieci do szkoły bo nie mamy co z nimi zrobić????
W takim razie szkoła to magazyn i pensja magazyniera wam się należy ale za cały etat 168 godzin i bez żadnych dodatków.

Silas @ 21:41, 08.04.2019

IP: 188.146...164

Analfabeci zabierają głos w sprawie nauczycieli. Widać, że mieli pod górkę do szkoły.

Gość @ 21:42, 08.04.2019

IP: 2a02:a31a...6920

Dzis pena nauczycielka sie wypowaidala, 20 h + w tygodniu i miesiecznie 2700 dla niej to mało hahaha Dobre sobie... Jak sie nie podoba to przebranżowić się i do LIdla, biedornki...a nie strajkow sie zachciało... Albo wiem, poczekajcie i strajkujcie w wakacje, ale nieee no przeciez szkoda bo wolne itp.... ŻAL NIE POPIERAM PROTESTU NAUCZYCIELI,


PS. Uczylem sie w metalowie i widzialem jak wyglada ciezka praca NAUCZYCIELI :D:D:D a na fejsbukach protestuja hahahahhah :D

Antysocjalista @ 21:43, 08.04.2019

IP: 188.146...5

Prywatyzować szkoły. Będzie wyższy poziom i zero strajków w dni egzaminów. Ten strajk to świetna okazja aby rodziców wreście przekonać do prywatnych szkół.

. @ 21:46, 08.04.2019

IP: 31.0...99

wreście 😂😂😂😂😂
;

XXX do podwyżki @ 22:07, 08.04.2019

IP: 159.205...83

Lepiej dać krowie i świni , edukacja wydaje się zbyteczna, aby tylko umieć krzyżyk skreślić w kwadraciku przy urnie . taka na dzis jest prawda ,no chyba , że naród się obudzi z otumanienia 500+++++++.

Do Milena @ 22:13, 08.04.2019

IP: 95.49...137

Wielu młodych dobrze wykształconych chętnie zastąpi strajkujących nauczycieli, ale oczywiście w Ostrołęce i powiecie można znaleźć pracę tylko po znajomości, Nie przejmuj się moimi dziećmi na twoje miejsce jest wieku chętnych, a ty zamień sobie prace nauczyciela na kasę w supermarkecie

Kaczyniak @ 22:16, 08.04.2019

IP: 188.146...223

Wszystkim piszącym o tym, ze się nie należy nauczycielom, chciałbym zadać pytanie, po co oddajecie swoje dzieci do szkoły jeśli jesteście mądrzejsi od nauczycieli? Jestem pewien, że wy wszyscy urodziliście się mądrzy tak jak w tej chwili, nikt was nie nauczył mnożyć, dzielić a nawet dodawać, lub co najgorsza czytać? Gratuluje wam, że wasze dzieci są tak samo mądre jak wy, a nauczycielom, których spotkaliście na swojej drodze nie musicie dziękować, bo przecież nawet nie macie za co. Przynajmniej nie obrzucajcie innych błotem bo jeśli dobrze wykonujecie swoją pracę chcecie by też ktoś wam za to godziwie zapłacił?

Obserwator @ 22:18, 08.04.2019

IP: 109.241...42

"Wszyscy mają zapewnioną opiekę w swoich macierzystych jednostkach - informuje urząd miasta". Skoro tak jest, to dlaczego w jednym ze stajkujących przedszkoli dyrekcja jest "niezadowolona" i zdziwiona przybyciem dziecka? Dlaczego się nie informuje rodziców, że opiekę dziecko będzie miało zapewnioną przez 8 godzin? Rodzice są informowani o tym, żeby brali opiekę na dziecko lub urlop i nie przyprowadzali dzieci do przedszkola. To jest faktyczne rozwiązanie problemu, tylko nie każdy rodzic może sobie na to pozwolić.

Mieszkaniec rodzic @ 22:40, 08.04.2019

IP: 178.213...84

Dlaczego tylko 1.000 zł podwyżki? Może tak od razu 10.000 zł. bo jak nie, to będziecie tak siedzieć w pokoju nauczycielskim i cały rok. Żenada nauczyciele. Straciliście godność i poważanie. Tfu...

marek @ 22:51, 08.04.2019

IP: 5.184...152

ja na miejscu rządu wolałbym pieniadze na podwyżki nauczycieli wyrzucić niż im dać

Do Nauczyciel @ 23:20, 08.04.2019

IP: 178.235...218

To jak można ci lżyć i się cieszysz to z ciebie nie nauczyciel tylko de..b...il

E @ 00:08, 09.04.2019

IP: 46.76...179

Do kaczyniak!!Co to za tekst w ogóle jest " jeśli twierdzimy że jesteśmy mądrzejsi od nauczycieli to po co oddajemy nasze dzieci do szkoły???,, na tych płaszczyznach w których ja pracuje i owszem. Wykształcili się na nauczycieli więc są jak d.... od s... nie pasuje to sweterki z ramion i na kasy do biedronek albo do taśmy do melvitu. Tak, tam też pracują ludzie oo studiach

Aaaaa @ 00:38, 09.04.2019

IP: 178.235...226

Im niższe wykształcenie, tym więcej nienawiści w komentarzu. Jak czyta się to wszystko, to jedna myśl przychodzi do głowy WEŹCIE SŁOWNIKI DO RĄK!!!! Nie kaleczcie języka ojczystego!!!!

Do efa i innych pis-ców @ 00:59, 09.04.2019

IP: 5.184...133

Duźo u nas ciemnych ludzi za okres strajku nie będą mieli płacone .Oglądaj inną telewizję bo w tej nie mówią prawdy a będziesz mądrzejszy i będziesz mógł coś mądrego napisać

Daga @ 01:49, 09.04.2019

IP: 31.41...245

Wy to chyba na swojej drodze do "sukcesu" trafiliscie tylko na tych nauczycieli co to innej pracy nie mogli znalezc :D
Jestem nauczycielem, staz 10lat. Srednio w klasie jest 25 osob w tym okolo 60% z dokumentem z ppp. , czyt. przyszedl na lekcje to znaczy, ze sie stara, przechodzi do klasy nastepnej. Okolo 20% uczniow z mojej klasy wychodzi na ludzi, zdobywa ciekawe wyksztalcenie, ma checi do rozwoju, znajduje ciekawa prace za ktora otrzymuje min. 5 tys na reke. Spotykajac mnie na ulicy z daleka sie usmiechaja, pozdrawiaja.
Czy to znaczy, ze jestem nauczycielem, ktory innej pracy nie mogl znalezc? Ze nie umiem przekazac wiedzy?
Otworzcie mi oczy bo ja już trace wiare w to co robie. Nie koloryzuje. Moja calkowita pensja miesieczna, obliczona z pit, czyli te wszystkie mega wypasione dodatki do pensji zasadniczej sa uwzglednione, wynosi 2200zl na reke. Jestem zmeczona i zla. My, nauczyciele mamy tyle "roboty", ze nie uwierzy ten kto nie mieszka z nauczycielem. Przygotowanie lekcji sprawia mi przyjemnosc, nie lubie jak uczniowie ziewaja mi na lekcjach wiec musze byc choc odrobine kreatywna. Meczy mnie biurokracja, tysiące niepotrzebnych papierkow, pisanych po nocach, podsteplowanych i wrzuconych do szafy gdzies gdzie nikt juz ich nigdy nie wyciagnie zeby przeczytac, ale dokumenty musza sie zgadzac. Awans? Mozesz awansowac, ale to cie bedzie drogo kosztowalo, zdrowia psychicznego. To, ze jestes oddana uczniom, kochasz swoja prace przy tablicy to nie wystarczy, ba, to sie nie liczy! Masz miec miliony papierkow i leb do zapamietywania przepisow.

Czasem zastanawiam sie za co rodzice tak nienawidza nauczycieli. Tez bylam uczniem i myslac o swoich latach w szkolnej lawie pamietam o dwoch, trzech, ktorych nie lubilam, moze inaczej, nie lubilam przedmiotow, ktorych nauczali :) mimo to mam do nich szacunek i w zyciu nie nazwalam ich darmozjadami, leniwcami, czy jakkolwiek podobnie. nie winie ich za to, ze nie mialam piatek bo mnie nie potrafili nauczyc, nie mialam piatek, bo nie chcialam sie uczyc.

"Obys cudze dzieci uczyl"

Mural @ 05:34, 09.04.2019

IP: 89.65...225

jestem dzieckiem bardzo cenionej w O-ce nauczycielki. Do dziś ma dowody na to, gdy zatrzymują ją jej byli uczniowie, którzy do swoich dzieci i wnuków mówią: nigdy lepszego nauczyciela nie miałam/łem. Popieram każde słowo syna nauczycielki.

Między @ 07:54, 09.04.2019

IP: 94.254...11

Widać po ostatnich wpisach jakie to "ciało" podagogiczne i ich rodzinki są zarozumiałe względem osób z innych warstw społecznych. Robicie łaskę,że uczycie? mało wam jeszcze pieniążków ? Jak się ciągle coś wam nie podoba to trzeba się zwolnić. Ludzie w Polsce sobie radzą tacy małoobrotni jesteście i wszysyko do rąk chcecie dostać.Nauczycielu!!! więcej kreatywności i uczciwości względem innych od siebie też trzeba wymagać!!!!!!

DO Daga @ 07:55, 09.04.2019

IP: 83.28...84

Nie wiem czego uczysz te biedne dzieci ale proponuję Tobie nauczyć się pisać.

Do up @ 08:04, 09.04.2019

IP: 31.0...99

Przyganiał kocioł garnkowi :)

Kocio @ 08:26, 09.04.2019

IP: 2a00:f41...2b44

Złodzieje złodzieje zlodzieje

Fortis @ 08:48, 09.04.2019

IP: 195.12...148

Proponuję likwidację 500+ dzieci chodzących do szkoły/przedszkola a pieniądze przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli. Rodzice popierający strajk na pewno się ze mną zgodzą. wink

Tośka z Wolkowych @ 08:59, 09.04.2019

IP: 178.235...17

.

Co ty, plancie chcesz od tekstu Dagi?

Jeden z nielicznych komentarzy napisany poprawną polszczyzną ale widać, tu trza gaworzyć po kurpsioku, coby cie zrozumnieli...

J 26 @ 09:13, 09.04.2019

IP: 2a01:110f...2c87

Kumple towarzysza broniarza - tak tak to zadeklarowany komuch, nawet posłem z ich ramienia zdaję się był,w ferworze walki POlitycznej wzięli nz zakładników młodzież szkolną. Nie jest tajemnicą że towarzysz B. ochoczo bywa na spędach POsKOmuny w towarzystwie: Schetyny, Nowackiej, Kosiniaka Kamysza, kucyka z KODu i całej tej hałastry. Wczoraj w TV widziałem przytoczoną wypowiedz Broniarza "trzeba zewrzeć szeregi żeby dobra zmiana trwała jak najkrócej", zestawiając to z wypowiedzią szefa innego związku nauczycielskiego - za stycznia bodajże "postawimy warunki nie do spełnienia a potem zrobi się strajk":!!!!! planowali to już od dawna!!!! i nie mieli zamiaru się dogadać!!!! NIKT MI NIE WMÓWI ŻE TO NIE JEST DUŻA AKCJA POLITYCZNA W ROKU WYBORCZYM!!!!!
APLEL DO NAUCZYCIELI: NIE DAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ towarzysze z władz centralnych ZNP mają was gdzieś oni walczą na zlecenie wierchuszki POKO. A wy prawdziwi nauczyciele tylko na tym stracicie....stracicie SZACUNEK!!! Bo podwyżki to wam się należą i je dostaniecie. ALE NIE BIERZCIE NA ZAKŁADNIKÓW MŁODZIEŻY!!!!! Nie wpisujcie się w walkę POlityczną towarzyszy z central związkowych, oni traktują was wyłącznie jak narzędzia!!!

Lewactwo w szkołach??? @ 09:30, 09.04.2019

IP: 31.0...126

Czy naprawdę Wszyscy nauczyciele Ostrołęccy w ZNP???
Takie wartości reprezentujecie???? Lewackie???
ZNP to Politycznea przybudówka SLD Z całym światopoglądem. Jeden z ostatnich bastionów komunizmu.
Z politykiem Broniarzem na czele który od ponad 20 lat nie ma nic wspólnego z nauczycielem. Zarządza tylko majątkiem ZNP - hotele itd. No i oczywiście jest na usługach politycznych. Za rządów PO PSL siedział cicho!!!! Sam zarabia czterokrotnie więcej niż nauczyciel i manipuluje nauczycielami że to dla nich!!!! Dobry żart. Organizując strajk w tym okresie udowadnia że jest w 100% politykiem i włączył się w kampanię wyborczą.

Do lewactwo w szkołach @ 09:32, 09.04.2019

IP: 178.235...49

I ma w du...e nauczycieli, uczniów itd.
Cel jest oczywisty: wybory parlamentarne.

Do j26 @ 09:35, 09.04.2019

IP: 178.235...49

Trafiłeś w sedno...
Od początku cel był jeden: postawy warunki niedospełnienia i ogłosimy strajk.

Dlaczego teraz A nie w lisopadzie czy styczniu???
Bo teraz jest kampanią wyborcza.

Cel Broniarza @ 09:39, 09.04.2019

IP: 31.0...126

Prawdziwy cel Broniarza - Brojarza:

"trzeba zewrzeć szeregi żeby dobra zmiana trwała jak najkrócej", 

Gdzie tu troska o nauczycieli???? Brojarz Chce żeby do władzy wrócili POpaprańcy kt9rzy zamrozili wam podwyżki na długie lata.

To jest walka polityczną.

Armagedon @ 20:43, 09.04.2019

IP: 5.172...124

Im większy ignorant, nieuk i idiota, tym większy poziom agresji i pogardy dla nauczycieli.

Armagedon @ 20:45, 09.04.2019

IP: 5.172...124

Im większy ignorant, nieuk i idiota, tym większy poziom agresji i pogardy dla nauczycieli.

Phaka @ 00:03, 24.04.2019

IP: 188.147...16

Zwracam się do.nauczycieli dla dobra waszego i uczniów przerwijcie ten bezsensowny strajk. Pokażcie wszystkim że zależy wam na przyszłości Naszej Ojczyzny Polski a co za tym idzie na naszej lokalnej społeczności

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank