Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

MBP przeprowadzi bezpłatne szkolenie z wprowadzania informacji do "Wikipedii"

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na bezpłatne szkolenie z zakresu wprowadzania informacji do "Wikipedii". Warsztaty będą poświęcone największej encyklopedii internetowej, która jest często pierwszym źródłem informacji.

Polska wersja strony zawiera ponad milion artykułów, a co miesiąc odwiedza ją dziesięć milionów użytkowników. Wikipedia plasuje się na dziesiątym miejscu w rankingu najpopularniejszych stron. Szkolenie poprowadzi doświadczony "Wikipedysta", członek stowarzyszenia Wikimedia Polska - Tadeusz Rudzki. Prowadzący przybliży zasady oraz reguły poruszania się i edytowania artykułów Wikipedii, a także dodawania informacji o źródle. Zamieszczanie przypisów jest bowiem najlepszą metodą weryfikacji treści.

Reklama Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych do współpracy, nie tylko bibliotekarzy. Ze względu na ograniczoną liczbę komputerów w bibliotece, organizatorzy proszą o przyniesienie własnego sprzętu (laptopa), oraz wcześniejsze utworzenie konta na stronie. Zgłoszenia przyjmuje i udziela informacji - Hanna Gawrońska pod numerem tel. (29) 764-21-51 wew. 37.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 11.00-15.00, w siedzibie biblioteki przy ulicy Głowackiego w Ostrołęce.
Wyświetleń: 424 komentarze: -
11.04.2019, 09:31r. Drukuj






Powrót