piątek, 16 kwietnia 2021 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Tani hosting - czy dobrze się sprawdzi?

Wiele osób, widząc coraz wyższe ceny serwerów, zastanawia się nad przejściem na tańszy hosting. Często jednak wstrzymują się oni z decyzją w związku z brakiem czasu lub obawami, czy nie wpłynie to na działanie strony lub czy migracja nie będzie uciążliwa.

Warto zastanowić się jednak ile można na tym zaoszczędzić i czy procedura rzeczywiście jest taka czasochłonna. Najpierw zajmijmy się oszczędnościami. Zaczyna się od tego, że często skuszeni hostingiem i pocztą za 1zł za pierwszy rok tworzymy na nim swoją stronę.

Reklama Po roku okazuje się, że ten sam hosting kosztuje już ponad 100zł, a w niektórych przypadkach nawet 200 lub 300 zł.
Można jednak wybrać ofertę bez haczyków i zapłacić w pierwszym roku trochę więcej, a w kolejnych latach zaoszczędzić od 50zł do 250zł rocznie. Tym bardziej, że nie tracimy nic na jakości. W niektórych przypadkach ta jakość w przypadku tańszego hostingu jest lepsza. Zazwyczaj tego typu praktyki z ceną za 1zł stosują duże firmy, którym zależy na złapaniu klienta ceną i postawienie go w ciężkiej sytuacji w kolejnym roku. Jeśli ktoś się przestraszy, że przenosiny są ciężkie lub jakość będzie inna to zazwyczaj straci. Przykładem takiej wartej uwagi oferty jest hosting od hostinghouse.pl.

Przejdźmy teraz do procedur, które trzeba wykonać. W przypadku domen sytuacja bywa różna, czasem kod AUTHINFO, czyli specjalny kod autoryzujący transfer domeny do innego rejestratora możemy uzyskać na 3 kliknięcia, czasem trzeba napisać listowny wniosek. Czy warto? Biorąc pod uwagę różnicę nawet 50zł na odnowieniu + doliczając od 50zł do 250zł na hostingu robi się coraz więcej oszczędności. Trzeba też pamiętać, że taka cena pozostanie, nie jest to więc jednorazowe.

Reklama Jeśli zaś chodzi o hosting to o ile firma oferuje przeniesienie strony za darmo, a większość taką usługę ma w swojej ofercie, to wystarczy tylko podać dane nowemu usługodawcy, a zrobi wszystko za nas. Właściwie może się to odbyć bez żadnych przestojów. Po prostu przez jakiś czas poczta e-mail będzie trafiała na 2 serwery naraz, ale to sytuacja tymczasowa.

Podsumowując, zdecydowanie warto poświęcić nawet godzinę na dopełnienie wszystkich procedur i zamówienie nowego hostingu, dzięki temu oszczędzimy setki złotych przez kolejne lata.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 455 komentarze: -
14.04.2019, 07:07r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter