poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Chrońmy nasze życie, nośmy elementy odblaskowe

Fot. KMP w OstrołęceZgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski należy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym.

Mówiąc o elementach odblaskowych warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów.

Reklama Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

- Według obowiązujących przepisów poza obszarem zabudowanym mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych, za jego nieprzestrzeganie grozi mandat do 500 złotych. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo - podkreśla asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Reklama Funkcjonariusze apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym.

- Mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski, latarki. Nośmy odblaski i dajmy dobry przykład i wpajajmy od najmłodszych lat takie bezpieczne nawyki, np. naszym dzieciom. Dzięki takiemu postępowaniu nasze dzieci będą bezpieczne, a przecież nie ma nic cenniejszego jak bezpieczeństwo naszego dziecka. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie. Zawieźmy także element odblaskowy także naszym bliskim, babci czy cioci. Dzięki temu otrzymają być może najlepszy prezent - życie - podkreśla oficer prasowy.
Wyświetleń: 312 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.04.2019, 07:12r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank