czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

Chrońmy nasze życie, nośmy elementy odblaskowe

Fot. KMP w OstrołęceZgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski należy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym.

Mówiąc o elementach odblaskowych warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów.

ReklamaNatomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

- Według obowiązujących przepisów poza obszarem zabudowanym mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych, za jego nieprzestrzeganie grozi mandat do 500 złotych. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo - podkreśla asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

ReklamaFunkcjonariusze apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym.

- Mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski, latarki. Nośmy odblaski i dajmy dobry przykład i wpajajmy od najmłodszych lat takie bezpieczne nawyki, np. naszym dzieciom. Dzięki takiemu postępowaniu nasze dzieci będą bezpieczne, a przecież nie ma nic cenniejszego jak bezpieczeństwo naszego dziecka. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie. Zawieźmy także element odblaskowy także naszym bliskim, babci czy cioci. Dzięki temu otrzymają być może najlepszy prezent - życie - podkreśla oficer prasowy.

Odsłon: 218 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 07:12, 14.04.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank