czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

Trzy lata programu 500 Plus w Ostrołęce

Rządowy program "Rodzina 500 Plus" kończy trzy lata. W okresie trwania programu wsparcie otrzymało ponad pół miliona dzieci, a przyznane świadczenia zasiliły budżety prawie czterystu tysięcy rodzin uczestniczących w programie. Na Mazowszu wypłacono największą liczbę świadczeń w Polsce.

Prawie dziesięć miliardów wpłynęło do kieszeni polaków zamieszkujących województwo mazowieckie. Tyle w ciągu trzech lat przeznaczył rząd, by wspierać polskie rodziny. Jak kształtowało się wsparcie dla Ostrołęki?

ReklamaMieszkańcy Ostrołęki uzyskali w ciągu trzech lat trwania programu wsparcie na kwotę ponad 90 milionów złotych. Programem objęto 3425 rodzin w tym 5081 dzieci - czytamy w komunikacie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Na Mazowszu realizacją wypłacania świadczeń z programu zajmuję się 314 gmin. Flagowy program rządu ruszył 1 kwietnia 2016 r. na terenie całego kraju. Od 1 lipca tego roku program obejmie także pierwsze dziecko do 18 roku życia, bez kryterium dochodowego. Zmianę zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w projekcie "Nowa piątka". Od początku lipca tego roku ruszy możliwość składania wniosków o przyznanie świadczenia. Wnioski można składać również w formie elektronicznej. W związku ze zniesieniem kryteriów, rodzice nie będą już musieli dokumentować swojej sytuacji dochodowej.

Odsłon: 776 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 07:14, 14.04.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank