poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Trzy lata programu 500 Plus w Ostrołęce

Rządowy program "Rodzina 500 Plus" kończy trzy lata. W okresie trwania programu wsparcie otrzymało ponad pół miliona dzieci, a przyznane świadczenia zasiliły budżety prawie czterystu tysięcy rodzin uczestniczących w programie. Na Mazowszu wypłacono największą liczbę świadczeń w Polsce.

Prawie dziesięć miliardów wpłynęło do kieszeni polaków zamieszkujących województwo mazowieckie. Tyle w ciągu trzech lat przeznaczył rząd, by wspierać polskie rodziny. Jak kształtowało się wsparcie dla Ostrołęki?

Reklama Mieszkańcy Ostrołęki uzyskali w ciągu trzech lat trwania programu wsparcie na kwotę ponad 90 milionów złotych. Programem objęto 3425 rodzin w tym 5081 dzieci - czytamy w komunikacie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Na Mazowszu realizacją wypłacania świadczeń z programu zajmuję się 314 gmin. Flagowy program rządu ruszył 1 kwietnia 2016 r. na terenie całego kraju. Od 1 lipca tego roku program obejmie także pierwsze dziecko do 18 roku życia, bez kryterium dochodowego. Zmianę zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w projekcie "Nowa piątka". Od początku lipca tego roku ruszy możliwość składania wniosków o przyznanie świadczenia. Wnioski można składać również w formie elektronicznej. W związku ze zniesieniem kryteriów, rodzice nie będą już musieli dokumentować swojej sytuacji dochodowej.
Wyświetleń: 887 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.04.2019, 07:14r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank