poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego powstanie w Suchcicach pod Ostrołęką?

Być może na Mazowszu, w okolicach wsi Suchcice w gminie Czerwin, powstanie Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego. Zabiegają o to wierni z jednej z warszawskich parafii. Na terenie naszego powiatu miałoby stanąć sanktuarium na wzór tego, które funkcjonuje na Ukrainie.

Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego jest w Zaporożu na Ukrainie. Opiekują się nim katoliccy wierni oraz polski biskup Jan Sobiło, który ustanowił to sanktuarium.

Reklama Starania modlitewne o powstanie podobnego sanktuarium na Mazowszu podjęła Grupa Modlitewna Ratowania Ojczyzny z warszawskiej parafii na Powiślu. Dogodną lokalizacją miałaby być wieś Suchcice w gminie Czerwin koło Ostrołęki.

Grupa modlitewna, jak informuje portal misyjne.pl, rozdawała obrazki ze specjalną modlitwą od biskupa Jana Sobiło, która ma wesprzeć powstanie tego dzieła.

Poniżej modlitwa o ustanowienie święta ku czci Boga Ojca:

Reklama "Ojcze przedwieczny, Stwórco wszelkiego dobra, niech Cię wielbi wszechświat cały, cała Ziemia i każde stworzenie. Pragniemy, aby w Kościele świętym ustanowione było specjalne święto ku Twojej czci i ku Twojej chwale. Amen". Po tej formule odmawia się też modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu.

Jak wynika z informacji, grupa odbyła już pielgrzymkę do Suchcic. Wierni zawieźli tam Boga Ojca Miłosiernego, uczestniczyli w mszy świętej oraz drodze krzyżowej.

Na chwilę obecną żadne formalne pismo w sprawie powstania sanktuarium nie zostało jeszcze złożone.

Więcej na stronie misyjne.pl.
Wyświetleń: 1924 komentarze: 9 Wrzuć na Facebooka 14.04.2019, 07:19r. Drukuj
Powrót


xyz @ 11:20, 14.04.2019

IP: 87.205...78

.

21 wiek i taka ciemnota... sad

.

tu kokoszka dziobała ;) @ 16:48, 14.04.2019

IP: 94.78...197

laughing laughing laughing laughing
do "do xyz @ 13:34, 14.04.2019 IP: 31.0...251"

Logika Twoja nazbyt lotna nie jest. Co to w ogóle za tekst "czerwony wieprzu"? I dlaczego ciemnota?
Nie jestem "xyz", ale poglądowo mniej więcej mogę się zgodzić ;) Stąd pozwalam sobie na komentarz. Nie uważam się osobiście za ciemnotę - bądź co bądź kilka szkół ukończyłam. Nie uważam się za "czerwonego wieprza" - w sensie (chyba), że z socjalistyczno-komunistycznymi poglądami (wbrew okazywanej na zewnątrz świętoszkowatości to PiS ma tendencje do indoktrynacji). Co więcej: wydaję się być osobą raczej oświeconą, aniżeli ciemnotą zaściankową.
Do rzeczy:
przestańmy łożyć pieniądze na nowe kościoły i sanktuaria, bo jest ich wystarczająca ilość (a trzeba utrzymać to co już się wybudowało). Łożyć należy na oświatę, na służbę zdrowia, na tych co tu na ziemi niosą swój krzyż (vide: niepełnosprawni). Jestem zdecydowanie przeciwna budowaniu nowych świątyń i religizacji życia (tak, wiem, neologizm). To wstyd dla tego kraju, że dzieci mają w szkołach więcej godzin religii aniżeli fizyki, chemii, biologii i geografii razem wziętych! Przestańmy wreszcie uprawiać czołobitność względem ludzi w sutannach. Oni mają zająć się naszymi duszami jeśli już, a nie naszym życiem tu na ziemi. Wiara to duchowość, to bycie dobrym dla drugiego człowieka, to dawanie przykładu swoim zachowaniem, to szacunek dla innych. Bądź jeden z drugim dobrym człowiekiem dla innych ludzi. Dla wszystkich innych ludzi. Zainteresuj się starszą samotną sąsiadką - może coś jej potrzeba, a Ty możesz pomóc. Zainteresuj się pobitym dzieckiem - może należy interweniować. Ale nie wchodź drugiemu z buciorami w jego życie prywatne - zajmij się swoją rodziną, bo ona Cię potrzebuje. A jeżeli nie masz rodziny to może zostań wolontariuszem? Mnóstwo jest ludzi potrzebujących pomocy. Daj coś od siebie!
Miłej niedzieli

Gość do powyżej @ 19:43, 14.04.2019

IP: 188.147...183

Jeden z najmądrzejszych i najbardziej i najbardziej sensownych komentarzy, jakie zdarzało się czytać na tym portalu.Logicznie,na temat i na poziomie.W pełni się zgadzam - istotą wiary katolickiej jest miłość do blizniego swego, a nie modlitwa.Często zapominamy o tym .Przykazanie nowe daję wam, byscie sie wzajemnie miłowali.Często ludzie koncentrują się celebrowaniu sakralnych oznak wiary ( modlitwa, uczestnictwo we mszy świętej),zapominając, że największym świadectwem wiary są dobre uczynki.

@@ @ 05:53, 15.04.2019

IP: 178.235...113

Tylko współczuć ludziom z Suchcic. Czyjaś własność prywatna stanie się majątkiem Watykanu a Wam będą drenować kieszenie. Powinniście się ratować tak jak przed ,,rurociągiem,,.

Pipi @ 09:13, 15.04.2019

IP: 176.109...24

@ tu kokoszka dziobała ;).Ci co tak chętnie rozdawali by czyjąś własność,w Ewangelii Jezusa są przestawiani jako najzwyklejsze prostaki,oszuści,zdrajcy i złodzieje Judaszowe,albowiem Judasz posiadał te właśnie cechy,którymi współczesne lewactwo jest przepojone a przed katolikami udające wykształciuchów i moralistów.
Obecnie nic bardziej amoralnego od lewactwa nie ma.

z boku @ 11:36, 15.04.2019

IP: 91.235...106

Pipi, możesz nas, wszystkich tu obecnych, oświecić i powiedzieć co takiego wyczynia obecny rząd tego kraju?
Czyż nie rozdaje czyjejś własności? Bo, przypominam, rząd swoich pieniędzy nie ma. Ma tylko pieniądze, które spływają do wspólnej kasy z podatków, akcyz i innych danin od pracujących obywateli tego kraju. Od niepracujących też, ale oni nie przyczyniają się do ilości kasy w obrocie.
Tak na marginesie, czym jest Ewangelia Jezusa? Znam cztery, ale żadna nie jest Jezusa. Czytanie ze zrozumiem - także Biblii - kuleje w tym kraju. Nie tylko wśród pospólstwa, ale i kleru.

skutek @ 12:44, 15.04.2019

IP: 91.199...2

Kościół katolicki dawno już odwrócił się od Boga i jest w totalnym upadku. Takie są efekty oddawania boskiej czci bałwanom w postaci obrazów, figurek, szczątków zmarłych zwanych relikwiami czy też składania ofiar podczas tzw. mszy św. Jeśli KK się nie nawróci do Słowa Bożego zamiast wierzyć w ludzkie wymysły sprzeczne z Biblią to nic nie powstrzyma katastrofy, do której ochoczo zmierza pod przywództwem papy Franciszka.

Ted @ 09:32, 16.04.2019

IP: 31.0...192

Zastanowcie sie co piszecie.jezeli nie chciecie wiezyc w Boga to wasza sprawa ,wy wolicie wydac pieniadze na wodke to wasza sprawa ,a inni wola budowac koscioly i kazdy niech zyje swoim zyciem , a po smierci kazdy dostanie odpowiednia zaplate

GOŹDZIKOWA @ 08:38, 18.04.2019

IP: 178.235...210

'' KULTURALNY CZŁOWIEK Z KATOLIKIEM'' prowadzi rozmowę po chrześcijańsku ;) Ludzie ogarnijcie się , jakie wyjście ma normalny człowiek ??? nawet do nieba z takimi nie po drodze. Domy starości potrzebne, dla osób starszych i chorych z którymi rodziny sobie nie radzą. SŁUŻBA ZDROWIA DOGORYWA.

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank