czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego powstanie w Suchcicach pod Ostrołęką?

Być może na Mazowszu, w okolicach wsi Suchcice w gminie Czerwin, powstanie Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego. Zabiegają o to wierni z jednej z warszawskich parafii. Na terenie naszego powiatu miałoby stanąć sanktuarium na wzór tego, które funkcjonuje na Ukrainie.

Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego jest w Zaporożu na Ukrainie. Opiekują się nim katoliccy wierni oraz polski biskup Jan Sobiło, który ustanowił to sanktuarium.

ReklamaStarania modlitewne o powstanie podobnego sanktuarium na Mazowszu podjęła Grupa Modlitewna Ratowania Ojczyzny z warszawskiej parafii na Powiślu. Dogodną lokalizacją miałaby być wieś Suchcice w gminie Czerwin koło Ostrołęki.

Grupa modlitewna, jak informuje portal misyjne.pl, rozdawała obrazki ze specjalną modlitwą od biskupa Jana Sobiło, która ma wesprzeć powstanie tego dzieła.

Poniżej modlitwa o ustanowienie święta ku czci Boga Ojca:

Reklama"Ojcze przedwieczny, Stwórco wszelkiego dobra, niech Cię wielbi wszechświat cały, cała Ziemia i każde stworzenie. Pragniemy, aby w Kościele świętym ustanowione było specjalne święto ku Twojej czci i ku Twojej chwale. Amen". Po tej formule odmawia się też modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu.

Jak wynika z informacji, grupa odbyła już pielgrzymkę do Suchcic. Wierni zawieźli tam Boga Ojca Miłosiernego, uczestniczyli w mszy świętej oraz drodze krzyżowej.

Na chwilę obecną żadne formalne pismo w sprawie powstania sanktuarium nie zostało jeszcze złożone.

Więcej na stronie misyjne.pl.

Odsłon: 1731 komentarze: 9 Wrzuć na Facebooka 07:19, 14.04.2019r. Drukuj
Powrót


xyz @ 11:20, 14.04.2019

IP: 87.205...78

.

21 wiek i taka ciemnota... sad

.

tu kokoszka dziobała ;) @ 16:48, 14.04.2019

IP: 94.78...197

laughing laughing laughing laughing
do "do xyz @ 13:34, 14.04.2019 IP: 31.0...251"

Logika Twoja nazbyt lotna nie jest. Co to w ogóle za tekst "czerwony wieprzu"? I dlaczego ciemnota?
Nie jestem "xyz", ale poglądowo mniej więcej mogę się zgodzić ;) Stąd pozwalam sobie na komentarz. Nie uważam się osobiście za ciemnotę - bądź co bądź kilka szkół ukończyłam. Nie uważam się za "czerwonego wieprza" - w sensie (chyba), że z socjalistyczno-komunistycznymi poglądami (wbrew okazywanej na zewnątrz świętoszkowatości to PiS ma tendencje do indoktrynacji). Co więcej: wydaję się być osobą raczej oświeconą, aniżeli ciemnotą zaściankową.
Do rzeczy:
przestańmy łożyć pieniądze na nowe kościoły i sanktuaria, bo jest ich wystarczająca ilość (a trzeba utrzymać to co już się wybudowało). Łożyć należy na oświatę, na służbę zdrowia, na tych co tu na ziemi niosą swój krzyż (vide: niepełnosprawni). Jestem zdecydowanie przeciwna budowaniu nowych świątyń i religizacji życia (tak, wiem, neologizm). To wstyd dla tego kraju, że dzieci mają w szkołach więcej godzin religii aniżeli fizyki, chemii, biologii i geografii razem wziętych! Przestańmy wreszcie uprawiać czołobitność względem ludzi w sutannach. Oni mają zająć się naszymi duszami jeśli już, a nie naszym życiem tu na ziemi. Wiara to duchowość, to bycie dobrym dla drugiego człowieka, to dawanie przykładu swoim zachowaniem, to szacunek dla innych. Bądź jeden z drugim dobrym człowiekiem dla innych ludzi. Dla wszystkich innych ludzi. Zainteresuj się starszą samotną sąsiadką - może coś jej potrzeba, a Ty możesz pomóc. Zainteresuj się pobitym dzieckiem - może należy interweniować. Ale nie wchodź drugiemu z buciorami w jego życie prywatne - zajmij się swoją rodziną, bo ona Cię potrzebuje. A jeżeli nie masz rodziny to może zostań wolontariuszem? Mnóstwo jest ludzi potrzebujących pomocy. Daj coś od siebie!
Miłej niedzieli

Gość do powyżej @ 19:43, 14.04.2019

IP: 188.147...183

Jeden z najmądrzejszych i najbardziej i najbardziej sensownych komentarzy, jakie zdarzało się czytać na tym portalu.Logicznie,na temat i na poziomie.W pełni się zgadzam - istotą wiary katolickiej jest miłość do blizniego swego, a nie modlitwa.Często zapominamy o tym .Przykazanie nowe daję wam, byscie sie wzajemnie miłowali.Często ludzie koncentrują się celebrowaniu sakralnych oznak wiary ( modlitwa, uczestnictwo we mszy świętej),zapominając, że największym świadectwem wiary są dobre uczynki.

@@ @ 05:53, 15.04.2019

IP: 178.235...113

Tylko współczuć ludziom z Suchcic. Czyjaś własność prywatna stanie się majątkiem Watykanu a Wam będą drenować kieszenie. Powinniście się ratować tak jak przed ,,rurociągiem,,.

Pipi @ 09:13, 15.04.2019

IP: 176.109...24

@ tu kokoszka dziobała ;).Ci co tak chętnie rozdawali by czyjąś własność,w Ewangelii Jezusa są przestawiani jako najzwyklejsze prostaki,oszuści,zdrajcy i złodzieje Judaszowe,albowiem Judasz posiadał te właśnie cechy,którymi współczesne lewactwo jest przepojone a przed katolikami udające wykształciuchów i moralistów.
Obecnie nic bardziej amoralnego od lewactwa nie ma.

z boku @ 11:36, 15.04.2019

IP: 91.235...106

Pipi, możesz nas, wszystkich tu obecnych, oświecić i powiedzieć co takiego wyczynia obecny rząd tego kraju?
Czyż nie rozdaje czyjejś własności? Bo, przypominam, rząd swoich pieniędzy nie ma. Ma tylko pieniądze, które spływają do wspólnej kasy z podatków, akcyz i innych danin od pracujących obywateli tego kraju. Od niepracujących też, ale oni nie przyczyniają się do ilości kasy w obrocie.
Tak na marginesie, czym jest Ewangelia Jezusa? Znam cztery, ale żadna nie jest Jezusa. Czytanie ze zrozumiem - także Biblii - kuleje w tym kraju. Nie tylko wśród pospólstwa, ale i kleru.

skutek @ 12:44, 15.04.2019

IP: 91.199...2

Kościół katolicki dawno już odwrócił się od Boga i jest w totalnym upadku. Takie są efekty oddawania boskiej czci bałwanom w postaci obrazów, figurek, szczątków zmarłych zwanych relikwiami czy też składania ofiar podczas tzw. mszy św. Jeśli KK się nie nawróci do Słowa Bożego zamiast wierzyć w ludzkie wymysły sprzeczne z Biblią to nic nie powstrzyma katastrofy, do której ochoczo zmierza pod przywództwem papy Franciszka.

Ted @ 09:32, 16.04.2019

IP: 31.0...192

Zastanowcie sie co piszecie.jezeli nie chciecie wiezyc w Boga to wasza sprawa ,wy wolicie wydac pieniadze na wodke to wasza sprawa ,a inni wola budowac koscioly i kazdy niech zyje swoim zyciem , a po smierci kazdy dostanie odpowiednia zaplate

GOŹDZIKOWA @ 08:38, 18.04.2019

IP: 178.235...210

'' KULTURALNY CZŁOWIEK Z KATOLIKIEM'' prowadzi rozmowę po chrześcijańsku ;) Ludzie ogarnijcie się , jakie wyjście ma normalny człowiek ??? nawet do nieba z takimi nie po drodze. Domy starości potrzebne, dla osób starszych i chorych z którymi rodziny sobie nie radzą. SŁUŻBA ZDROWIA DOGORYWA.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank