poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego (zdjęcia)

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury rozbrzmiał koncert Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar i utalentowanego muzyka Jacka Wąsowskiego. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli między innymi znane przeboje z repertuaru kultowego zespołu.

W sobotni wieczór mieszkańcy miasta nie mogli narzekać na nudę. W Ostrołęce wystąpili Kuba Sienkiewicz i Jacek Wąsowski. Muzyka przypadła do gustu nawet tym osobom, które wybrały się na koncert z czystej ciekawości. Podczas występu nie zabrakło też niekwestionowanych przebojów Elektrycznych Gitar, granych w największych polskich stacjach radiowych.

Reklama Kuba Sienkiewicz to nie tylko lider i założyciel Elektrycznych Gitar, ale także lekarz, piosenkarz, tekściarz i kompozytor. Autor wielu ponadczasowych hitów, m.in. "Co ty tutaj robisz", "Kiler", "Koniec", "Człowiek z liściem na głowie", "Co powie Ryba", "Jestem z miasta", "Włosy", "Wytrąciłaś mnie z równowagi". Komponuje muzykę i piosenki do filmów. Jako praktykujący lekarz koncertuje z rzadka, ale za to jego występy pamięta się długo, głównie z powodu specyficznego poczucia humoru artysty, cenionego również w światku kabaretowym. Jest adiunktem w Klinice Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 1995 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w chorobie Parkinsona i innych zaburzeniach ruchowych. Jest autorem poradnika dla osób z tym schorzeniem i członkiem stowarzyszenia Movement Disorder Society.

Reklama Jacek Wąsowski gra na gitarze, mandolinie i banjo. To ceniony muzyk sesyjny, jego dźwięki można usłyszeć na płytach m.in Stanisława Soyki, Reni Jusis, Edyty Geppert i wielu innych. Grał i koncertował w solowym projekcie Kuby Sienkiewicza, z Marylą Rodowicz oraz założonym przez siebie Chili My.

Koncert odbył się w sobotę 13 kwietnia.

Zobacz zdjęcia:
Koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego (zdjęcia)
Wyświetleń: 1332 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.04.2019, 09:12r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank