czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

Koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego (zdjęcia)

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury rozbrzmiał koncert Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar i utalentowanego muzyka Jacka Wąsowskiego. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli między innymi znane przeboje z repertuaru kultowego zespołu.

W sobotni wieczór mieszkańcy miasta nie mogli narzekać na nudę. W Ostrołęce wystąpili Kuba Sienkiewicz i Jacek Wąsowski. Muzyka przypadła do gustu nawet tym osobom, które wybrały się na koncert z czystej ciekawości. Podczas występu nie zabrakło też niekwestionowanych przebojów Elektrycznych Gitar, granych w największych polskich stacjach radiowych.

ReklamaKuba Sienkiewicz to nie tylko lider i założyciel Elektrycznych Gitar, ale także lekarz, piosenkarz, tekściarz i kompozytor. Autor wielu ponadczasowych hitów, m.in. "Co ty tutaj robisz", "Kiler", "Koniec", "Człowiek z liściem na głowie", "Co powie Ryba", "Jestem z miasta", "Włosy", "Wytrąciłaś mnie z równowagi". Komponuje muzykę i piosenki do filmów. Jako praktykujący lekarz koncertuje z rzadka, ale za to jego występy pamięta się długo, głównie z powodu specyficznego poczucia humoru artysty, cenionego również w światku kabaretowym. Jest adiunktem w Klinice Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 1995 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w chorobie Parkinsona i innych zaburzeniach ruchowych. Jest autorem poradnika dla osób z tym schorzeniem i członkiem stowarzyszenia Movement Disorder Society.

ReklamaJacek Wąsowski gra na gitarze, mandolinie i banjo. To ceniony muzyk sesyjny, jego dźwięki można usłyszeć na płytach m.in Stanisława Soyki, Reni Jusis, Edyty Geppert i wielu innych. Grał i koncertował w solowym projekcie Kuby Sienkiewicza, z Marylą Rodowicz oraz założonym przez siebie Chili My.

Koncert odbył się w sobotę 13 kwietnia.

Zobacz zdjęcia:
Koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego (zdjęcia)

Odsłon: 1163 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:12, 14.04.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank