czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

"Pasja" w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu (zdjęcia, wideo)

Wyjątkowy spektakl mogli obejrzeć w niedzielę wierni z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. Aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży wystawili spektakl "Pasja", obrazujący Misterium Męki Jezusa Chrystusa. Z zaproszenia na widowisko skorzystało wiele osób, w tym całe rodziny.

Wierni mogli obejrzeć przedstawienie w Niedzielę Palmową po mszy św. z godz. 12.00.

ReklamaSztuki pasyjne są prezentowane przez różne grupy teatralne i amatorskie. Ukazują wydarzenia dotyczące męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Łomżyński teatr zaprezentuje misterium według sztuki belgijskiego dramaturga Michela de Ghelderode.

- Pasja, czyli Misterium Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa autorstwa Michela de Ghelderode powstała w 1924 roku, jako kompilacja przedstawień pasyjnych. Widowisko zostało podzielone na jedenaście obrazów scenicznych, których fabuła jest oparta na pasji w wersji nowotestamentowej. Interpretacja łomżyńskiego teatru jest pierwszym całościowym scenicznym wystawieniem tekstu Michela de Ghelderode w Polsce i drugim wystawieniem w Europie. Inscenizacji i reżyserii podjął się wybitny twórca teatru lalkowego prof. Wiesław Hejno. Widowisko grane figurami drewnianymi przywołuje na myśl nobliwy, estetycznie zbudowany teatr lalek - czytamy na stronie Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Zobacz zdjęcia:
"Pasja" w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu

Odsłon: 2020 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 17:26, 14.04.2019r. Drukuj
Powrót


GOŹDZIKOWA @ 08:27, 18.04.2019

IP: 178.235...210

No to już wiemy, dlaczego Minister Kultury ze swojego ministerstwa przekazał pieniądze Rydzykowi. Teraz kultura przenosi się do parafii. Jaki kraj taka kultura. Nigdy bym nie zaprowadziła małego dziecka na takie przedstawienie, podobnie jak i na film np. KATYŃ. To jest trudny temat, tu nie dość ,ze oglądały to jeszcze brały udział w przedstawieniu....to są sprawy dorosłych.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank