czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

Podsumowanie projektu w ZSP w Kadzidle (zdjęcia)

Fot. Zespół Szkół Powiatowych w KadzidleW Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle miało miejsce podsumowanie projektu "Europejski krok w zawodową przyszłość". Konferencja podsumowała unijny projekt realizowany przez szkoły z powiatu ostrołęckiego. W ramach projektu uczniowie z powiatu wyjechali na miesięczne staże.

Cały projekt był współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". W projekcie brało udział konsorcjum szkół: Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle, Zespół Szkół Powiatowych w Troszynie, Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie. Konferencja podsumowująca projekt "Europejski krok w zawodową przyszłość" przedstawiła wartość projektu, która opiewała na ponad 641 milionów złotych.

Głównym celem projektu było podwyższenie jakości kształcenia praktycznego w szkołach objętych projektem. Cele szczegółowe to umożliwienie uczniom nabycia nowych umiejętności zawodowych, wzrost umiejętności językowych oraz rozwój osobowy, zwiększenie samodzielności. Celem edukacyjnym było zapoznanie z funkcjonowaniem oraz kulturą innego kraju UE.

Na staże wyjechało ogółem 55 osób z trzech szkół. W listopadzie 2018 r. odbyła się rekrutacja młodzieży. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach przygotowawczych, kursie językowym oraz przygotowaniu pedagogiczno-kulturowym. Młodzież przebywała na południu Hiszpanii i odbywała staże zawodowe. Hiszpański partner "Europroyectos" przygotował miejsca praktyk zawodowych dla uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności w piekarnio-ciastkarniach i lokalnych piekarniach na terenie Malagi. W tym samym czasie uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu odbywali staż w gospodarstwie specjalizującym się w produkcji roślin ozdobnych w miejscowości Viveros sąsiadującej z Malagą, a uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec w sieci hipermarketów odzieżowych, supermarketach sportowych oraz sklepach drogeryjno–perfumeryjnych w Grenadzie.

Oprócz umiejętności zawodowych uczestnicy projektu zdobywali również doświadczenie życiowe, integrowali się z hiszpańskim środowiskiem i kulturą, doskonalili swoje umiejętności interpersonalne oraz podwyższali praktyczną znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego. Podczas miesiąca spędzonego w Hiszpanii uczniowie ZSP w Kadzidle, Troszynie i Goworowie poznawali miasto, jego zabytki, zwiedzali muzea oraz zaznajamiali się z rytmem życia Hiszpanów. W ramach projektu młodzież zwiedziła Malagę, Cordobę i Granadę, podziwiała historyczne budowle oraz różnorodną kulturę. Każdy uczestnik projektu spróbował hiszpańskiej kuchni, posłuchał hiszpańskiej muzyki i nawdychał się śródziemnomorskiego powietrza. Doświadczenia zdobyte podczas stażu z pewnością będą tymi, które pozostaną w pamięci na długie lata.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty w języku polskim i angielskim oraz dokumenty Europass mobilność potwierdzające nabycie umiejętności zawodowych i honorowane na obszarze Unii Europejskiej.

Impreza odbyła się 9 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Zobacz zdjęcia:
Podsumowanie projektu ZSP w Kadzidle

Odsłon: 464 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:46, 15.04.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank