poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Podsumowanie projektu w ZSP w Kadzidle (zdjęcia)

Fot. Zespół Szkół Powiatowych w KadzidleW Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle miało miejsce podsumowanie projektu "Europejski krok w zawodową przyszłość". Konferencja podsumowała unijny projekt realizowany przez szkoły z powiatu ostrołęckiego. W ramach projektu uczniowie z powiatu wyjechali na miesięczne staże.

Cały projekt był współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". W projekcie brało udział konsorcjum szkół: Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle, Zespół Szkół Powiatowych w Troszynie, Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie. Konferencja podsumowująca projekt "Europejski krok w zawodową przyszłość" przedstawiła wartość projektu, która opiewała na ponad 641 milionów złotych.

Głównym celem projektu było podwyższenie jakości kształcenia praktycznego w szkołach objętych projektem. Cele szczegółowe to umożliwienie uczniom nabycia nowych umiejętności zawodowych, wzrost umiejętności językowych oraz rozwój osobowy, zwiększenie samodzielności. Celem edukacyjnym było zapoznanie z funkcjonowaniem oraz kulturą innego kraju UE.

Na staże wyjechało ogółem 55 osób z trzech szkół. W listopadzie 2018 r. odbyła się rekrutacja młodzieży. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach przygotowawczych, kursie językowym oraz przygotowaniu pedagogiczno-kulturowym. Młodzież przebywała na południu Hiszpanii i odbywała staże zawodowe. Hiszpański partner "Europroyectos" przygotował miejsca praktyk zawodowych dla uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności w piekarnio-ciastkarniach i lokalnych piekarniach na terenie Malagi. W tym samym czasie uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu odbywali staż w gospodarstwie specjalizującym się w produkcji roślin ozdobnych w miejscowości Viveros sąsiadującej z Malagą, a uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec w sieci hipermarketów odzieżowych, supermarketach sportowych oraz sklepach drogeryjno–perfumeryjnych w Grenadzie.

Oprócz umiejętności zawodowych uczestnicy projektu zdobywali również doświadczenie życiowe, integrowali się z hiszpańskim środowiskiem i kulturą, doskonalili swoje umiejętności interpersonalne oraz podwyższali praktyczną znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego. Podczas miesiąca spędzonego w Hiszpanii uczniowie ZSP w Kadzidle, Troszynie i Goworowie poznawali miasto, jego zabytki, zwiedzali muzea oraz zaznajamiali się z rytmem życia Hiszpanów. W ramach projektu młodzież zwiedziła Malagę, Cordobę i Granadę, podziwiała historyczne budowle oraz różnorodną kulturę. Każdy uczestnik projektu spróbował hiszpańskiej kuchni, posłuchał hiszpańskiej muzyki i nawdychał się śródziemnomorskiego powietrza. Doświadczenia zdobyte podczas stażu z pewnością będą tymi, które pozostaną w pamięci na długie lata.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty w języku polskim i angielskim oraz dokumenty Europass mobilność potwierdzające nabycie umiejętności zawodowych i honorowane na obszarze Unii Europejskiej.

Impreza odbyła się 9 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Zobacz zdjęcia:
Podsumowanie projektu ZSP w Kadzidle
Wyświetleń: 597 komentarze: 0
15.04.2019, 09:46r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter