czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Aktualności

Dlaczego warto uczyć się w "Haliku"? (zdjęcia)

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce funkcjonuje 25 lat i prowadzi bezpłatne nauczanie. Założycielem i dyrektorem jest mgr Adam Ochenkowski. Zobaczcie, jakie ciekawe kierunki przygotowała dla uczniów placówka z wieloletnim doświadczeniem.

Patronem jest Tony Halik - polski podróżnik, dziennikarz, pisarz, filmowiec, fotograf, autor programów telewizyjnych o tematyce podróżniczej. II SLO miało zaszczyt gościć w szkole Toniego Halika, a jego żona Elżbieta Dzikowska do dziś jest ze szkołą w stałym kontakcie. To pierwsza szkoła na terenie kraju, która przyjęła za patrona Toniego. Liczne wycieczki krajoznawcze, obozy, rajdy wojskowe na stałe wpisały się w historię szkoły noszącej imię tak wielkiego podróżnika. W tym roku z okazji 25-lecia szkoły została wydana Monografia Szkoły.

Szkoła jest m.in. organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie pod patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Laureaci i finaliści otrzymują preferencje przyjęcia na studia poza postępowaniem kwalifikacyjnym na 10 uczelni (olimpiadaprawa.pl). Wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy i realizowania własnych zainteresowań są klasy mundurowe, które działają w II SLO już 10 lat. Zajęcia organizowane są w ramach innowacji pedagogicznej wojskowej, policyjnej: edukacja wojskowa, edukacja policyjna, taktyki i techniki interwencji, strzelanie, musztra, turnieje i zawody sportowo-obronne. Nauka w klasach mundurowych umożliwia młodzieży w przyszłości podjąć pracę w tzw. służbach mundurowych, zapoznaje się z charakterem i specyfiką pracy w tych formacjach.

II SLO posiada Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymany 30 sierpnia 2017 r. Uczniowie uczestniczą w wielu akacjach, spotkaniach mających na celu promocję zdrowego stylu życia.

Szkoła w ramach projektu MEN: "Rodzina polonijna..., wymiana młodzieży" współpracuje z polskim gimnazjum w Trokach na Litwie. Wykwalifikowana kadra to profesjonaliści przygotowani do realizacji programu nauczania. Wśród zatrudnionej kadry znajdują się także absolwenci "Halika", którzy po skończonych studiach znaleźli zatrudnienie w II SLO.

II SLO nawiązało współpracę z wieloma instytucjami między innymi z jednostkami wojskowymi resortu obrony narodowej: 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, 15. Mazurski batalion saperów Orzyszu, 8. Szczycieński batalion radiotechniczny w Lipowcu, Wojskowym Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, Zakładem Karnym w Przytułach Starych, Komendą Miejską Policji w Ostrołęce, Wojskową Komendą Uzupełnień w Ostrołęce. Forma współpracy stron obejmuje wzajemny udział w spotkaniach, naradach będących przedmiotem współdziałania, organizacji i prowadzenia spotkań, obozów, rajdów dla uczniów z udziałem żołnierzy zawodowych, a także korzystania przez szkołę z obiektów wojskowych, infrastruktury i sprzętu wojskowego oraz pomocy instruktorskiej. Klasy mundurowe objęte są patronatem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Absolwenci szkoły mają możliwość kontynuowania nauki na kierunkach wojskowych i cywilnych przez uczelnię. Akademia organizuje szkolenia spadochronowe i płetwonurkowe. Absolwenci otrzymują certyfikat z realizacji przedsięwzięć wyszkolenia wojskowo-policyjnego celem wykorzystania do służby przygotowawczej oraz pełnienia służby w oddziałach Obrony Terytorialnej.
Uczniowie to osoby energiczne i pełne zapału. Stanowią zgraną społeczność, chętnie ze sobą współpracują, wspierają się w trudnych chwilach.

Dla uczniów ze średnią powyżej 4.0 organizowane są wycieczki krajoznawcze, natomiast dla prymusa szkoły jest szczególna nagroda ufundowana przez Toniego Halika - wakacyjny wyjazd zagraniczny. Już wielu naszych wychowanków miało okazję zobaczyć różne zakątki świata. System nagród przewiduje odznaki dla najlepszych uczniów: Stypendium Premiera RP, Platynowy Laur Toniego Halika, Złota Odznaka Prymus Szkoły, Złota Tarcza, Złoty Zegarek, nagrody Rady Rodziców I i II stopnia, listy pochwalne dla rodziców, listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Ostrołęki dla uczniów za najwyższe wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, artystyczne, nagrody książkowe za udział w konkursach. Kadeci uczestniczą w uroczystościach patriotycznych świąt państwowych i religijnych, wystawiając poczet sztandarowy na terenie miasta, przygotowują apele i uroczystości szkolne.

Po raz kolejny II SLO wchodzi w okres ostatecznych decyzji młodzieży dotyczących jej dalszej ścieżki edukacyjnej. Jako szkoła z wieloletnim doświadczeniem w edukacji proponuje w roku szkolnym 2019/2020 następujące profile kształcenia:
- wojskowo-policyjny ( historia lub geografia, wiedza o społeczeństwie),*
- matematyczno-fizyczny (matematyka, fizyka),
- humanistyczny (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie),
- sportowo-obronny (język angielski, biologia, wych. fizyczne).*

Zapraszamy do składania dokumentów:
- wniosek o przyjęcie do szkoły z systemu rekrutacji elektronicznej Miasta Ostrołęki www.ostroleka.edu.com.pl,
- trzy fotografie,
- zaświadczenie lekarskie (dotyczy klas mundurowych)*,
- oryginał świadectwa ukończenia szkoły,
- oryginał zaświadczenia o zdanych egzaminach z OKE,
- karta zdrowia, wpisowe 20 zł.

Szkoła oferuje:
- bardzo dobre wyniki z egzaminów maturalnych (zdawalność 96-100%),
- przyjazną i bezpieczną atmosferę,
- profesjonalnych i życzliwych nauczycieli,
- bogate wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne,
- wojskowy biwak integracyjny dla klas pierwszych,
- kontakty z wyższymi uczelniami, zajęcia pozalekcyjne,
- bezpłatne nauczanie w cyklu kształcenia.

Zapraszamy,

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika
Ostrołęka, ul. Prądzyńskiego 5
tel. (29) 764-54-37, dyrektor (29) 769-43-83, e-mail:
Profil na Facebooku
www.slo2.pl

Zobacz zdjęcia:
Dlaczego warto uczyć się w "Haliku"?

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 4922 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10:00, 16.04.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
II SLO
NestBank