wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Alpaki w ŚDS w Czarnowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie odwiedzili niecodzienni goście. Do uczestników przybyły alpaki Karol i Perła. Zwierzęta są częścią nowatorskiej terapii terapeutycznej. Zgromadzeni mieli okazję poczęstować zwierzęta marchewką.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie (gmina Goworowo) jest jednostką organizacyjną resortu pomocy społecznej, działającą na zasadach zadania zleconego samorządom, fundacjom, stowarzyszeniom. Do zadań środowiskowych domów samopomocy należy budowanie sieci oparcia społecznego, przygotowanie do życia w społeczeństwie i funkcjonowania w środowisku osób przewlekle psychicznie chorych i niepełnosprawnych intelektualnie.

Reklama W domu samopomocy po raz kolejny zagościła Natalia z alpakoterapi Narsena. Podopieczni ŚDS rozpoczęli pracę z alpakami od tradycyjnego przywitania ich ulubionym przysmakiem. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach, a każdy z członków grupy miał okazję nie tylko pogłaskać czy nakarmić alpaki, ale również poćwiczyć swoją pamięć. Uczestnicy sprawdzali też swoją koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość, biorąc udział w zaproponowanych przez Natalię zajęciach. Na wszystkie osoby czekały specjalnie przygotowany na ten dzień zadania. W ten sposób rozpoczęto przygodę z alpakoterapią, a członkowie domu będą spotykać się regularnie z kudłatymi zwierzętami.
Wyświetleń: 655 komentarze: 1
17.04.2019, 09:48r. Drukuj
Powrót


Sul @ 21:43, 17.04.2019

IP: 178.42...101

Super Natalko