sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Rozpoczyna się sezon rowerowy. Zabezpiecz jednoślad przed kradzieżą

Zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego są dość częste. Ważna jest szybka reakcja na takie zdarzenie, bo wówczas policjanci mają większą szansę na schwytanie sprawcy na gorącym uczynku.

Nadchodzące miesiące i okres wakacyjny to czas, kiedy szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na swoje jednoślady. Pojęcie "chwila" przez złodzieja interpretowane jest jako "okazja".

Reklama - Policjanci przyjmując zgłoszenie nazbyt często dowiadują się, że skradziony jednoślad nie był we właściwy sposób zabezpieczony. Mieszkańcy pozostawiają rowery przy blokach, na placach, oparte o płotki i różnego rodzaju słupy. Niepokojące jest, że nie są one przypinane w żaden sposób do tych na trwałe postawionych urządzeń - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Należy mieć świadomość, że rowery często stają się łakomym kąskiem dla złodzieja. Co ważne, mowa nie tylko o nowych jednośladach wartych kilka tysięcy złotych, ale także o tych używanych. Powód, to ciągle chłonny rynek zbytu.

- Oznacza to, że szukając oszczędności wiele osób decyduje się na kupno rowerów używanych w promocyjnych cenach. Promocje te często są związane z kradzieżą, a nowy właściciel do promocji może dopisać także paserstwo, za co grozi odpowiedzialność karna. Należy pamiętać, że kupując rower kradziony, jednocześnie zachęcamy sprawcę do kolejnych kradzieży. Do tych najczęściej dochodzi w wyniku tzw. chwili. To właśnie na chwilę rowery są pozostawiane bez zabezpieczenia na klatce schodowej, przed sklepem w parku. Chwila ta jest niczym innym jak świetną okazją dla złodzieja do kradzieży - zaznacza oficer prasowy.

Reklama Należy pamiętać, że nawet minimalne zabezpieczenie jednośladu zmniejsza atrakcyjność roweru dla złodzieja.

- Wydając kilkaset złotych na rower dodajmy jeszcze kilkadziesiąt złotych na zabezpieczenia techniczne. W ten sposób rower będzie nasz na długo. Jednocześnie zwróćmy uwagę naszym dzieciom, że nie powinny one użyczać rowerów nieznajomym nawet na chwilę, bo ładny i śliczny i czy mogę zobaczyć jak się nim jeździ. W ten sposób swojego roweru dzieci już raczej nie zobaczą - podkreśla aspirant. - Dlatego zwracamy się z apelem o zabezpieczenie swoich jednośladów, nawet kiedy na tzw. chwilę wchodzimy do sklepu. Warto parkować swoje rowery w miejscach objętych monitoringiem.
Wyświetleń: 509 komentarze: 1
17.04.2019, 10:16r. Drukuj
Powrót


Xxx @ 15:43, 17.04.2019

IP: 83.6...208

Mi ją ukradną to zgłaszam kradzież z rozbojem, ależ ktoś się zdziwi 😁

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter