środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Uczniowie Szkoły Promocji Zdrowia zakończyli rok szkolny (zdjęcia)

Uczniowie z II i III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce zakończyli trzyletnią Szkołę Promocji Zdrowia. Podsumowanie projektu z udziałem młodzieży, koordynatorów, przedstawicieli władz miasta i zaproszonych gości odbyło się w sali konferencyjnej ostrołęckiego szpitala.

Szkoła Promocji Zdrowia to projekt realizowany w Ostrołęce od 20 lat. Program działa przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Ostrołęce. Finansowany jest w całości ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Reklama W ramach programu uczniowie klas biologiczno-chemicznych w każdym tygodniu odbywali dodatkowe dwugodzinne zajęcia w szpitalu, w różnych oddziałach i pracowniach. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, dyskusji panelowych i warsztatów. To także ćwiczenia praktyczne, które prowadzi fachowy personel medyczny szpitala

Koordynatorem projektu jest Beata Samorajska, która na zakończenie trzyletniej Szkoły Promocji Zdrowia podsumowała działalność oraz wszystkie podjęte inicjatywy, bowiem Szkoła Promocji Zdrowia to nie tylko dodatkowe zajęcia, ale też mnóstwo działań podejmowanych przez młodzież i ich opiekunów. Wśród inicjatyw są m.in. wycieczki, zwiedzanie zakładów opieki zdrowotnej na terenie całej Polski, olimpiady tematyczne i Szkół Promocji Zdrowia, uczestnictwo w różnych akcjach miejskich i szkolnych, organizacja happeningów prozdrowotnych i wielu innych.

Reklama Podczas zakończenia roku, oprócz podsumowania działalności, nie zabrakło życzeń, gratulacji oraz dyplomów i nagród dla uczniów. Udział w wydarzeniu wzięli też dyrekcja i pracownicy szpitala, przedstawiciele placówek oświatowych, instytucji, władz miasta i powiatu oraz zapeszeni goście.

Zakończenie Szkoły Promocji Zdrowia odbyło się we wtorek 16 kwietnia br. w ostrołęckim szpitalu.

Zobacz zdjęcia:
Zakończenie roku Szkoły Promocji Zdrowia
Wyświetleń: 1302 komentarze: 0
17.04.2019, 11:19r. Drukuj
Powrót