wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ulica Czarna będzie uporządkowana. Na remont trzeba poczekać

Radnego Jerzego Grabowskiego niepokoi ulica Czarna. Twierdzi, że jej nawierzchnia jest w fatalnym stanie, a konary drzew zagrażają bezpieczeństwu osób korzystających z tej drogi. Ponadto na przyległych terenach są śmieci. Sprawę zgłosił prezydentowi Ostrołęki.

Z prośbą o interwencję w sprawie ulicy Czarnej zwrócili się do Jerzego Grabowskiego mieszkańcy os. Stacja.

Reklama - Zwracam się w imieniu mieszkańców osiedla Stacja i własnym z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań w celu uporządkowania krótkiego odcinka ulicy Czarnej - 270 m. Nawierzchnia tej ulicy jest w fatalnym stanie, a konary starych, dużych, suchych drzew zagrażają bezpieczeństwu korzystających z tej drogi. Przyległe tereny wzdłuż tej ulicy to składowisko śmieci, to bomba ekologiczna - napisał w interpelacji radny Jerzy Grabowski.

Samorządowiec nadmienił, że na odcinku tzw. "czarnej dróżki" w granicach gminy Rzekuń trwają już zaawansowane prace porządkowe, co powinno być również bodźcem dla ostrołęckich działań w kierunku uporządkowania tej drogi.

- Miasto posiada dokumentację dotyczącą koncepcji przebudowy ulicy Armii Krajowej w Rzekuniu i ulicy Czarnej w Ostrołęce opracowaną wspólnie z gminą Rzekuń w ramach zawartej umowy partnerskiej z dnia 12.07.2017 r. Z uwagi, iż podczas prac projektowych stwierdzono, że warunki gruntowo-wodne realizacji inwestycji wymagają wykonania złożonych robót budowlanych generujących wysokie nakłady finansowe, strony rozwiązały ww. umowę na mocy wzajemnego porozumienia stron. Wobec powyższego odstąpiono od realizacji przedmiotowej inwestycji - odpowiedział Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki.

Reklama Włodarz poinformował też, że w budżecie miasta na br. nie zabezpieczono środków finansowych na przeprowadzenie inwestycji polegającej na przebudowie ulicy Czarnej (w tym opracowania dokumentacji projektowej).

- Naprawa ulicy Czarnej poprzez uzupełnienie ubytków i wyrównanie zadoleń zostanie zlecona do realizacji w ramach bieżącego utrzymania dróg. Odnośnie prac związanych z pielęgnacją drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla korzystających z drogi informuję, iż prace te zostaną wykonane w ramach bieżącej konserwacji i utrzymania zieleni miejskiej. Natomiast prace porządkowe polegające na usunięciu śmieci na przedmiotowym terenie będą wykonane przez osoby odpracowujące zaległości sądowe pod nadzorem straży miejskiej - podkreślił prezydent Kulik.
Wyświetleń: 868 komentarze: 3
17.04.2019, 14:25r. Drukuj
Powrót


kry67i @ 00:13, 18.04.2019

IP: 79.184...12

10 lat rządów i cisza aż tu nagle po przegranych wyborach nagle na tej uliczce jest bałagan ?....odkrycie dziesięciolecia, a może pod śmieciami ( co już zostały posprzątane) ukryli jacyś niedobrzy ludzie ten słynny złoty pociąg ( czy tam przeciąg)...

Arystokrata szos @ 08:24, 18.04.2019

IP: 37.30...36

Czarna dróżka jest w takim stanie od 20-30 lat.... Czy pan Grabowski nie widział tej dróżki w poprzednich kadencjach ???

Felek @ 23:31, 18.04.2019

IP: 188.147...58

Panie Grabowski miał Pan swoje dobre pięć minut i nie za bardzo wykorzystane teraz masz Pan łatwiej zwalac na innych to czego samemu się nie zrobiło wstyd