piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2019

Fot. KMP w OstrołęcePolicjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczynają akcję "Wielkanoc 2019". Udział w niej wezmą mundurowi ze wszystkich wydziałów, komisariatów oraz posterunków policji. Stróżów prawa spotkamy m.in. na drogach, targowiskach i w pobliżu centrów handlowych.

Będą to działania prewencyjne na szeroką skalę, a udział w nich wezmą również policjanci nieumundurowani. Długi weekend Świąt Wielkiejnocy to dla funkcjonariuszy czas wzmożonego wysiłku i czujności.

Reklama Działania są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego świątecznego weekendu. Na drogi Ostrołęki wyjedzie więcej patroli. Wiele osób spędzi godziny za kierownicą swoich samochodów przemierzając setki kilometrów. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

- Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Apelujemy, aby panie trzymały torebki z dokumentami "pod pachą", co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki. Przypominamy również o wielkanocnym lanym poniedziałku. Postarajmy się, aby stary obyczaj śmigusa-dyngusa nie stał się wybrykiem chuligańskim. Apelujemy do rodziców o uświadomienie pociechom, że polewanie wodą przypadkowych przechodniów i pojazdów w ruchu, zrzucanie woreczków z wodą z okien budynków i inne tego typu zachowania, to narażanie innych na niebezpieczeństwo a ich na odpowiedzialność karną. Porozmawiajmy o tym z naszymi pociechami podczas świątecznego śniadania i uświadommy im konsekwencję wynikające z takiego zachowania - zaznacza asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Zmorą dróg - jak co roku - są pijani uczestnicy ruchu drogowego. Jazda pojazdem pod wpływem używek to skrajna nieodpowiedzialność. Niewielka ilość substancji w naszym organizmie wpływa znacznie na naszą koncentrację i refleks.

Funkcjonariusze ostrołęckiej komendy będą zdecydowanie reagować wobec wszelkich form piractwa drogowego oraz wobec nietrzeźwych kierujących. Szczególną uwagę zwrócą także na prędkość i stan techniczny pojazdów.

Reklama Wyjeżdżając na święta pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszego domu. Poprośmy również naszego sąsiada o zwrócenie uwagi na nasze mienie.

- W przypadku sytuacji, które wzbudzą nasze podejrzenie na przykład stojący obcy samochód w rejonie odległym od zabudowań, lub przed naszym lub sąsiada domem poinformujmy o tym policję. Taką samą reakcję powinny wywołać u nas obce osoby chodzące po naszym parkingu, klatce schodowej, lub w rejonie naszych domów, czy bloków - pisze asp. Tomasz Żerański.

Służby apelują o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, przed podróżą. Policyjna akcja rozpocznie się w piątek 19 kwietnia i potrwa do 23 kwietnia.
Wyświetleń: 522 komentarze: 1
19.04.2019, 10:39r. Drukuj
Powrót


Paweł @ 06:55, 20.04.2019

IP: 37.248...87

Skąd tych n i e ro bów chyba że się r o z p l e n i ą

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter