sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dodatkowe pakiety do AC - które wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniego AC - przykładowo szukając taniej i korzystnej oferty poprzez porównywarkę OC AC - zostaną ci zaproponowane dodatkowe polisy. Jakie będą to ubezpieczenia? Czy warto się na nie decydować i czy cena nie jest zbyt wysoka?

Polisa na szyby
Ubezpieczenie w razie stłuczenia szyb to niewielki dodatek do AC, który może mieć niebagatelne znaczenie po kradzieży, akcie wandalizmu albo stłuczeniu szyby kamykiem, gradem, upadkiem gałęzi. Jeśli dojdzie tylko do wybicia szyb bez innych szkód będących wynikiem stłuczki albo wypadku, to zwykle AC nie pokrywa takiej szkody. Wtedy przyda się polisa od szyb, która pozwoli wymienić bezgotówkowo szyby albo uzyskać odszkodowanie na pokrycie kosztów napraw. Polisa na szyby jest dość tania i warto ją dokupić. Tym bardziej, że skorzystanie z tej polisy nie powoduje utraty zniżek AC.

Reklama Midi assistance, czyli zestaw pomocy
To zestaw przydatny w razie różnych sytuacji drogowych takich jak pęknięta opona czy inne usterki. Taka polisa obejmuje drobne wydarzenia. W razie np. pęknięcia opony ubezpieczyciel zorganizuje naprawę i pokryje jej koszty, załatwi wymianę opony, a nawet holowanie, jeśli będzie taka konieczność. Udzieli też informacji o wszystkich bliskich punktach wulkanizacyjnych, sklepach z oponami czy punktach do przechowywania. Czy są jakieś warunki skorzystania z takiego ubezpieczenia? Tak, trzeba mieć zawsze w aucie koło zapasowy i zestawu naprawczego.

Super assistance
Lepszą wersją pakietu AC jest tzw. super assistance. W tym pakiecie ubezpieczyciele proponują tak luksusowe usługi jak samochód zastępczy, holowanie pojazdu, dostawa paliwa bez ograniczania odległości. To taki podrasowany pakiet AC. Jego zakres bardzo szeroki, a także cena dość wysoka. - Super assistance to opcja dla wymagających klientów, którzy chcą mieć zapewnioną ochronę w każdej sytuacji, nieważne w jaką podróż się udadzą - podpowiada ekspert z https://klaro.pl.

Reklama Ubezpieczenie mienia
Standardowo AC dotyczy wartościowych rzeczy jedynie będących na wyposażeniu fabrycznym pojazdów. Zatem kradzież radia, nawigacji czy komputera pokładowego może być objęta polisą AC. Jednak za pozostawiono rzeczy w pojeździe, nie otrzyma się odszkodowania z AC. Aby zabezpieczyć wartościowe rzeczy w samochodzie, trzeba dokupić ubezpieczenie mienia. Działa ono na przedmioty ustalone z TU i wymienione w umowie. Zazwyczaj takie ubezpieczenie kosztuje około 20% wartości przedmiotu. Nie jest to zatem sporo i może się opłacać dokupić taką polisę, jednakże warto mieć na uwadze, że jest ona pełna wyłączeń. Aby otrzymać odszkodowanie za kradzież mienia, auto musi być zaparkowane na strzeżonym parkingu, mieć alarmy, a rzeczy nie mogą znajdować się na widoku.

Ubezpieczenie NNW
NNW to ubezpieczenie chroniące od następstw wypadków pasażerów oraz kierowcę. Chodzi tu o uszczerbek na ciele czy nawet śmierć. NNW to tanie ubezpieczenie - kosztuje zazwyczaj około 50 zł. Sumy ubezpieczenia wahają się od 5 000 zł do 25 000 zł na każdą osobę znajdującą się w pojeździe. NNW brzmi kusząco, ale trzeba koniecznie sprawdzić przed zakupem, jaki jest zakres ubezpieczenia. Niektóre TU wymieniają konkretne uszczerbki na zdrowiu, które pokrywa polisa. Przykładowo zdarza się, że uszkodzenie kręgosłupa nie jest brane pod uwagę. Ubezpieczyciele mają też praktykę wypłacania całości ubezpieczenia za uszczerbek na zdrowiu, ale w przypadku śmierci rodzina otrzymuje tylko część odszkodowania.

Reklama Warunki NNW
Z zalet NNW warto wymienić fakt, że nie dotyczy ono tylko wypadków w trakcie jazdy, ale też podczas wsiadania, wysiadania, rozładunku czy załadunku. Niektóre TU zapewniają odszkodowania w sytuacji, gdy wypadek jest następstwem problemów ze zdrowiem, jak udar czy zawał. NNW w wyłączeniach ma ujęte sytuacje, w których kierowca był pijany lub pod wypływem środków odurzających, a także celowo spowodował szkodę czy podróżował pojazdem bez ważnego badania technicznego czy o złym stanie.

Który pakiet wybrać?
Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli dużo podróżujesz i zdarzają ci się usterki, warto wybrać pakiet midi assistance. Jeśli chcesz mieć pełną ochronę, dokup opcję super. Polisa obejmująca szyby przyda się zawsze, tym bardziej, że niewiele kosztuje. Ubezpieczenie mienia jest polecane dla aut służbowych albo w przykładu przewożenia w pojeździe wartościowych przedmiotów. Z kolei NNW to swoista opcja polisy na życie. Warto ja mieć, jeśli nie posiada się innej polisy na życie.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 461 komentarze: 2
20.04.2019, 10:03r. Drukuj
Powrót


Michałdk @ 08:35, 21.04.2019

IP: 5.173...153

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to prostsze i szybsze w aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

Katarzyna @ 14:51, 23.04.2019

IP: 81.190...17

Warto pamiętać, że takie dodatki można zakupić także do ubezpieczenia OC. Osoby, które rezygnują z autocasco, nie muszą więc rezygnować z Assistance czy NNW.
Katarzyna
ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea