sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dzikie zwierzęta na drogach

Uwaga na zwiększoną aktywność zwierząt w okolicach dróg. Policjanci odnotowują coraz większą ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, pól i łąk. W populacji dzików trwa okres rodzenia młodych.

Wiosna to okres zwiększonej aktywności dzikiej zwierzyny. W tym tygodniu doszło do potracenia sarny, która wbiegła wprost pod nadjeżdżający pojazd na terenie gminy Łyse. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba.

Reklama Podczas zaobserwowania zwierzyny w okolicy drogi, należy zachować szczególną czujność. Kierujący powinien zwolnić i bacznie obserwować otoczenie. Zwierzęta często przemieszczają się w stadach. Należy pamiętać, że mieszkańcy lasów są nieprzewidywalni.

Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy wezwać policję. Czasem udaje się uratować jeszcze zwierzę. Należy jednak cały czas pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zachować ostrożność. Kierowcy powinni pamiętać również by nie lekceważyć znaku drogowego "Uwaga na dzikie zwierzęta". Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.
Wyświetleń: 1247 komentarze: 1
22.04.2019, 08:39r. Drukuj
Powrót


lotto @ 07:26, 23.04.2019

IP: 95.49...217

ten znak jest ustawiany po to żeby odszkodowania od zarządcy drogi nie mozna było dochodzić prawie :)