sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Wiersze i piosenki Agnieszki Osieckiej w klubie "Przy Studziennej"

Fot. MBP w OstrołęceMiejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają wszystkich miłośników literatury i piosenki literackiej na 52 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem spotkania będą wiersze i piosenki Agnieszki Osieckiej.

Dyskusyjny Klub Książki skierowany jest do osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie.

Reklama Uczestnicy nie muszą jednak prowadzić tylko poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze, natomiast mogą podzielić się własnymi wrażeniami z przeczytanych publikacji. Nadchodzące spotkanie będzie gratką dla miłośników twórczości Agnieszki Osieckiej - nieżyjącej już polskiej poetki, autorki tekstów piosenek, pisarki, reżyserki teatralnej i telewizyjnej oraz dziennikarki. Osiecka, w uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej, została pośmiertnie odznaczona przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Reklama Jest autorką wielu wybitnych tekstów piosenek, które stały się niezapomnianymi szlagierami polskiej sceny muzycznej i słuchane sa przez kolejne pokolenia Polaków jak chociażby: "Małgośka", "Ballada o pancernych", "Niech żyje bal", "Uciekaj moje serce", "A ja wole moja mamę" czy "Od nocy do nocy" - słynny motyw przewodni filmu "Noce i dnie" oraz wiele, wiele innych.

Spotkanie odbędzie się w klubie "Przy Studziennej", ul. Gomulickiego 13, w piątek 26 kwietnia br. Początek o godz. 18.15.
Wyświetleń: 511 komentarze: 0
24.04.2019, 09:23r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter