poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

"Porozmawiajmy przy herbacie" w Kultowni (zdjęcia)

"Porozmawiajmy przy herbacie" to cykl spotkań organizowanych przez Kultownię, działającą przy Ostrołęckim Centrum Kultury. Tym razem, z racji tego, że kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, mówiono o spektrum zaburzeń autystycznych.

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, dlatego czwarte spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy przy herbacie" poświęcono tej tematyce. Gościem była Anna Ejzemberg, koordynator wolontaryjny Punktu Informacyjnego JiM w Ostrołęce, koordynator Klubu Rodziców. Przybliżyła uczestnikom specyfikę zaburzeń autystycznych.

Reklama Autyzm to zaburzenie układu nerwowego, które u każdego chorego objawia się inaczej. Jednak wspólnym mianownikiem są trudności w okazywaniu uczuć, komunikacji z innymi, a także problemy z integracją bodźców. Autyzm poddaje się różnym formom terapii (zwłaszcza oddziaływaniom behawioralnym, edukacyjnym), które mogą istotnie poprawić funkcjonowanie chorych, ale nie jest uleczalny. Zaburzenie to utrzymuje się do końca życia.

Uczestnicy pograli też wspólnie w planszówki.

Spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy przy herbacie" odbyło się w czwartek 25 kwietnia w Kultowni.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie "Porozmawiajmy przy herbacie"

Więcej zdjęć: Spotkanie "Porozmawiajmy przy herbacie"
Wyświetleń: 581 komentarze: 0
26.04.2019, 09:30r. Drukuj
Powrót