środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Używane wózki widłowe coraz bardziej popularne - dowiedz się dlaczego

Z roku na rok na rynku wózków jezdniowych unoszących notuje się coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców zakupem używanych wózków widłowych. Z czego to wynika? Czy zakup takiego sprzętu naprawdę się opłaca? Na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się naciągnąć?

Wózki widłowe są popularnymi urządzeniami wykorzystywanymi w wielu branżach - począwszy od przemysłu farmaceutycznego, poprzez branżę spożywczą, na tartakach i przemyśle wojskowym kończąc. Jednak nie każdego przedsiębiorcę stać na zakup, bądź co bądź, nie najtańszego wózka jezdniowego unoszącego. Wtedy na myśl przychodzi tylko jedno rozwiązanie - używane wózki widłowe.

Ze względu na swoje przeznaczenie, wózki widłowe konstruowane są tak, aby były jak najbardziej trwałe, solidne i wytrzymałe. To dzięki temu, pojazdy te są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom w trakcie wieloletniej eksploatacji. Jednocześnie, daje to możliwość pojawienia się na rynku bogatej oferty używanych wózków widłowych.

Reklama Przed zakupem używanego wózka widłowego
Skąd pochodzą używane wózki widłowe? Warto wiedzieć! Większość dostępnych na rynku używanych sprzętów pochodzi z restrukturyzowanych przedsiębiorstw, które:
- zdecydowały się na sprzedaż pojazdów, gdyż wymieniały je na nowsze modele;
- były zmuszone do wyprzedaży urządzeń (ze względu na zmianę siedziby, polityki firmy czy po prostu upadłość);
- z zajęć komorniczych itp.

Oczywiście na rynku pojawia się także używany sprzęt pochodzący od osób prywatnych, jednak zdecydowanie lepiej, kupując widlaka, zaufać składom wózków widłowych lub pośrednictwu dealerów marki. Dlaczego? Przed zakupem używanego wózka widłowego warto poznać jego historię, dokładną (i pełną) dokumentację oraz rzeczywisty stan techniczny. O ile dealerzy marki czy składy wózków dysponują takimi danymi, o tyle, trudno uzyskać je od prywatnych właścicieli pojazdów.

Ponadto, co bardzo istotne - wybierając pojazd z oferty autoryzowanego dealera/składu można mieć pewność co do dobrego stanu technicznego pojazdu. Używane wózki widłowe w takich ofertach są rewitalizowane, naprawiane, a jeśli zachodzi taka potrzeba nawet odmalowywane. Nie trzeba się martwić o ich stan techniczny, gdyż duże marki czy sklepy nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż urządzeń nieefektywnych czy nie spełniających norm. Aby to potwierdzić, obecnie, wielu dealerów wózków widłowych oferuje (nawet kilkuletnią) gwarancję zakupu na używane wózki widłowe swojej marki.

Reklama W trakcie zakupu używanego wózka widłowego
Zdecydowałeś się już na zakup używanego wózka widłowego? Doskonale! Warto abyś przyjrzał się bliżej kilku ważnym kwestiom, które pozwolą Ci wybrać sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Wybierając używany wózek widłowy sprawdź:
- czy informacje zawarte w dokumentach pojazdu (np. w Świadectwach Zgodności) zgadzają się z jego stanem faktycznym,
- ile lat ma sprzęt i ile przepracował motogodzin;
- czy jakiekolwiek części zostały wymienione, a jeśli tak, to czy części zamienne są tej samej marki co wózek/ co oryginalnie zamontowane elementy;
- czy używany wózek widłowy posiada jakieś dodatkowe wyposażenie;
- czy pojazd objęty jest gwarancją, a jeśli tak, to jaki jest czas jej obowiązywania.

Dokonując zakupu warto porównać nie tylko ceny używanych wózków widłowych różnych marek, ale także zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, jakie oferują dealerzy wózków widłowych - w tym. m.in popularną i chętnie wybieraną ostatnimi latami opcję full serwis (o której więcej dowiesz się np. tutaj), która umożliwia nawiązanie długoletniej współpracy polegającej na sprawowaniu całkowitego nadzoru technicznego nad serwisowanym sprzętem, łącznie z pogotowiem awaryjnym do 24h u klienta i możliwością uzyskania sprzętu zastępczego w przypadku większych usterek.

Jest to opcja szczególnie wygodna w przypadku właśnie używanych wózków widłowych - gdyż serwisy tego typu oferują zwykle także szeroki asortyment części zamiennych, które (prędzej czy później) mogą się przydać w przypadku używanych wózków widłowych.

Reklama Po zakupie używanego wózka widłowego
Po zakupie używanego wózka widłowego upewnij się, że dopełniłeś wszystkich formalności. To bardzo ważne. Nowo zakupiony wózek powinien także przejść przegląd, a przed oddaniem do użytku, powinien zostać zarejestrowany.

W celu zarejestrowania używanego wózka widłowego należy w jednostce Urzędu Dozoru Technicznego złożyć wszystkie stosowne dokumenty:
- dokładnie wypełniony wniosek o rejestrację (zawierające podstawowe dane nowego właściciela pojazdu)
- Dokumentację Techniczno-Ruchową;
- certyfikat pochodzenia;
- kserokopię ostatniego protokołu i decyzji o dopuszczeniu wózka do rejestracji.

Po złożeniu wszystkich dokumentów, urząd przeprowadza badanie odbiorcze, które ma na celu potwierdzić dobry stan techniczny używanego wózka widłowego, który pozwoli mu na sprawne przemieszczanie się i bezpieczne eksploatowanie.

Dlaczego używane?
Na wstępie artykułu zadaliśmy pytanie, czy zakup używanych wózków widłowych w ogóle się opłaca. Oczywiście, że tak. Jednak z używanymi widlakami, jest tak samo jak z innym używanym tego typu sprzętem - tzn. na rynku zdarzają się zarówno niepowtarzalne perełki, jak i nietrafione inwestycje.

Wybierając używany wózek widłowy warto skoncentrować się na elementach, które wymieniliśmy - roczniku, ilości przepracowanych motogodzin, stanie technicznym itd.

Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na zakup używanych wózków widłowych? Decydującym czynnikiem jest oczywiście cena. Koszt zakupu kilkuletniego używanego wózka widłowego jest nawet o ponad 50% niższy niż cena tego samego nowego modelu pojazdu! W ten sposób można albo zaoszczędzić na zakupie sprzętu do firmy, albo zdecydować się na zakup dwóch używanych wózków widłowych w cenie jednego nowego.

Podsumowanie
Używane wózki widłowe są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich nowych, niewielkich firm oraz dla przedsiębiorstw, które starają się nieco zaoszczędzić. Wybierając używany sprzęt, warto jednak być czujnym, żeby nie dać się naciągnąć na nieuczciwe oferty. Dlatego warto zawsze korzystać z autoryzowanych i oficjalnych serwisów dealerów wózków widłowych, gdzie znajdziecie wyłącznie używane wózki widłowe doskonałej jakości a atrakcyjnie niskich cenach. Nie wierzycie? Sprawdźcie oferty na:

- www.toyota-widlowe.pl/92-wozki-widlowe-uzywane
- www.manitou24.pl/52-uzywane-wozki-widlowe
- www.cesab.pl/52-uzywane-wozki-widlowe

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 593 komentarze: 1
27.04.2019, 08:47r. Drukuj
Powrót


Marcin @ 08:12, 29.04.2019

IP: 2a00:f41...ef33

Ale bełkot. Tyle błędów w jednym artykule, aż oczy bolą jak się to czyta.