sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Weź lektury na majówkę! Setki e-książek czekają na ciebie

Ponad 700 książek na wyciągniecie ręki! Za darmo, w kilka sekund, bez dźwigania. Zawsze możesz mieć je przy sobie - w komputerze, telefonie czy tablecie. O czym mowa? O stronie z lekturami, na którą warto zajrzeć nie tylko w szczególny dzień jakim jest Światowy Dzień Książki.

Nie przez przypadek na Światowy Dzień Książki wybrano 23 kwietnia. To symboliczna data dla światowej literatury. Tego dnia, dokładnie 403 lata temu, zmarli Miguel de Cervantes i William Shakespeare.

Reklama Na stronie www.lektury.gov.pl znajdziecie dzieła obu mistrzów oraz oczywiście wiele innych tytułów. W sumie czeka tam ponad 700 utworów - nowele, opowiadania, dramaty, wiersze, poematy i powieści. Każdy znajdzie coś dla siebie - od dzieł Homera, Fredry, Mickiewicza, Norwida, Prusa czy Reymonta po Byrona, Conrada, Kiplinga, Schulza i Korczaka.

Do korzystania z zasobów zachęcamy nie tylko uczniów, ale i tych którzy szkołę skończyli już lata temu.

- Portal www.lektury.gov.pl to odpowiedź na postulaty budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Przy okazji wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i przyzwyczajeniom nie tylko młodych ludzi, ale i tych nieco dojrzalszych. Nieograniczony dostęp, możliwość czytania na urządzeniach mobilnych, bez kolejki i karty bibliotecznej. Nic tylko czytać - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Reklama Książki dla wszystkich
Jak wynika z najnowszego badania NASK "Nastolatki 3.0" - 15, 5 proc. polskich nastolatków używa internetu do poszerzania wiedzy potrzebnej do szkoły. Nieco ponad 21 proc. - do przygotowania do klasówek i sprawdzianów, 50 proc. - do odrabiania lekcji, a ponad 65 proc. - do słuchania muzyki. Na lektury.gov.pl jest też coś do posłuchania.

Książki są tam udostępnione poprzez zawarty w serwisie czytnik e-booków lub odtwarzacz audiobooków. Możesz też ściągnąć wygodną aplikację mobilną. Serwis daje dostęp do ponad 220 darmowych nagrań. Możesz ich słuchać w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Nagrania to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek

- Nadchodząca majówka to świetny moment żeby nadrobić książkowe zaległości. Dzięki lektury.gov.pl nie musimy zabierać ze sobą opasłych tomów lub stresować się, że zapomnieliśmy ze sobą książki - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Reklama Projekt "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.
Wyświetleń: 726 komentarze: 0
27.04.2019, 09:37r. Drukuj
Powrót


Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter