piątek, 21 lutego 2020 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt
MS Serwis

Aktualności

Trwa przyjmowanie wniosków do programu usuwania azbestu

Fot. WFOŚiGW w WarszawieWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przypomina, że trwa nabór wniosków na otrzymanie pomocy finansowej w ramach programu "Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego".

Osoby fizyczne i prawne, które prowadzą działalność gospodarczą mogą składać wnioski o udzielenie dofinansowania indywidualnie. Natomiast w imieniu osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, rolników oraz wspólnot mieszkaniowych, wnioski o dofinansowanie składa gmina. Dopuszcza się złożenie przez jednostkę samorządu terytorialnego jednego wniosku o dofinansowanie obejmującego unieszkodliwianie azbestu znajdującego się na obiektach lub działkach mieszkańców gminy (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, rolników oraz wspólnot mieszkaniowych) oraz na obiektach lub działkach, które są własnością Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Reklama Eternit z dodatkiem azbestu ze względu na niską cenę, dużą wytrzymałość i nieprzepuszczanie wody cieszył się bardzo dużą popularnością w latach 70. Stosowano go wówczas w wielu gospodarstwach domowych zwłaszcza do pokrywania dachów. Niestety materiał ten okazał się groźny dla zdrowia, gdyż posiada właściwości rakotwórcze. Do dziś w wielu domach można spotkać dachy z azbestu, jednak do 2032 roku musi on zniknąć z wszystkich budynków w Polsce.

Do zadań samorządu gminnego należy gromadzenie informacji o ilości, rodzaju i miejscach występowania wyrobów zawierających azbest oraz przekazywanie jej do marszałka województwa. Gminy mają obowiązek demontażu i utylizacji tych wyrobów do roku 2032.
Wyświetleń: 1935 komentarze: 1
27.04.2019, 09:38r. Drukuj
Powrót


stalker malina @ 07:23, 28.04.2019

IP: 37.47...86

poważnie?:) o ile nie jest popękany nie ma zagrożenia, jest 100 razy lepszy jak ten wyrób blachopodobny i Was bardziej "zabija" wifi, ogrzewanie podłogowe no i nasilone ostatnio opryski z nieba, ta susza to nie przypadek, a myślą że to "naturalne"(....)

Reklama

Tynki Alicja
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter