piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Maj w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ciekawe propozycje kulturalne oraz rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w maju. Zaplanowano między innymi spotkania muzyczne, wystawy i widowiska sceniczne. Ponadto odbędą się Dni Ostrołęki. Szczegółowy program poniżej.

1 V (środa)
Program artystyczny "Spotkanie z Europą"
Polska przystąpiła do wielkiej europejskiej rodziny 1 maja 2004 roku. 15-lecie tego wydarzenia to doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu. Wydarzenie rozpocznie wspólne zaśpiewanie hymnu "Oda do radości", który jest jednym z symboli nie tylko Unii Europejskiej, ale i całej Europy, ponieważ doskonale wpisuje się w ideę integracji i jednoczenia.
Na scenie wystąpią: Ostrołęcka Scena Autorska, Dziecięcy Teatr Amatorski "Niewidzialni", Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie", Zespół Tańca Ludowego "Ostrołęka", wokaliści Studia Piosenki oraz zaprzyjaźnieni artyści z Ostrołęki. Prezentacjom będzie towarzyszyć przygotowana przez Kultownię gra planszowa "Spacerem po Europie".
- scena przy "Kupcu", godz. 12.00.

Reklama 5 V (niedziela)
"Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"
Spektakl Teatru Lalki i Aktora z Łomży. Kopytko jest szewskim uczniem i zarazem psotnym młodzieńcem pełnym życia. Gdy za swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat, szukając wesołych przygód i beztroskiego życia. W drodze spotyka Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach - lekkoducha i psotnika, szukającego w życiu tylko wesołych i przyjemnych wrażeń. Kopytko i Kwak potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje niczym nie skrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i Królewny.
Autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Stanisław Ochmański, obsada: Beata Antoniuk, Marzanna Gawrych, Daria Głowacka, Marek Janik, Tomasz Bogdan Rynkowski, Rafał Swaczyna.
- sala OCK, bilet: 7 zł (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej), godz.12.00.

6 V (poniedziałek)
Podsumowanie 26 Konkursu Plastycznego "Miejsce urodzenia"
Konkurs plastyczny "Miejsce Urodzenia" w tym roku przebiegał pod hasłem "Fantastyczny las".
Las zwyczajny - niezwyczajny, zawsze pełen tajemnic, zakamarków, kryjących się w cieniu stworzeń. Las zza płotu lub ten z wyobraźni, kolorowy lub czarno-biały, pełen fantazyjnych i fantastycznych kształtów, wzorów. Temat niby banalny ale przefiltrowany przez wyobraźnię i umiejętności plastyczne młodych artystów dostarczy z pewnością wiele niezwykle ciekawych i pięknych prac.
- hol OCK, godz. 11.00.

9 V (czwartek)
19 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich
Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. W festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kat. teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kat. teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea).
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: Ostrołęckie Centrum Kultury - Klub Oczko, 07-410 Ostrołęka, ul. Sikorskiego 6 lub w formie elektronicznej na adres: oczko@ock-ostroleka.pl Termin zgłoszenia upływa 29 kwietnia br.
- sala OCK, godz. 9.00, wstęp wolny.

Reklama 10 V (piątek)
Cooltowa noc - palcem po mapie
OCK zaprasza młodych podróżników w wieku 9-14 lat w podróż po Europie. - Poznamy ciekawostki dotyczące krajów Unii Europejskiej, a rozwiązując przeróżne zadania, dowiemy się trochę więcej o Starym Kontynencie - podkreślają organizatorzy.
Zapisy do 8 maja br.
- klub "Oczko", ul. Sikorskiego 6, godz. 17.00.

10 V (piątek)
Integracja europejska
Wernisaż wystawy plakatów pochodzących z lat 1998-2019 związanych z procesem integracji europejskiej. Plakaty pochodzą ze zbioru Punktu Integracji Europejskiej Europa Direkt - Ostrołęka.
- hol OCK, godz. 18.00.

11 V (sobota)
Jak się kochamy w domu
Spektakl muzyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego.
Jedna kamienica, trzy historie o nas. Trochę śmiesznie, trochę dramatycznie - jak w życiu. Na drugim piętrze niewinne z pozoru zdarzenie popycha parę w spiralę ciętych ripost i złośliwych docinków, aż na skraj kryzysu. Na trzecim piętrze, podczas imprezy urodzinowej, niespodziewanie odżywają uczucia małżonków. Pardon. Rozwodników. A w kawiarni na parterze dwoje nieznajomych zasiada do tego samego stolika. Przypadek? Co z tego będzie? Przekonajcie się.
W spektaklu udział wezmą znani i lubiani aktorzy: Lidka Sadowa, Marta Kurzak, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Marcin Kwaśny, Adrian Brząkała i Robert Kudelski. Aktorom towarzyszyć będzie zespół pod dyr. kompozytorki - Urszuli Borkowskiej.
Libretto - Klaudia Paź, teksty piosenek - Kamil Banasiak, reżyseria - Izabella Bukowska-Chądzyńska.
- sala OCK, godz. 17.00, wstęp wolny.

16 V (czwartek)
"Porozmawiajmy przy herbacie" - maj
Bohaterem piątego spotkania z cyklu "Porozmawiajmy przy herbacie" będzie Dariusz Bachmura - ostrołęczanin, który jako nastolatek przeżył wspaniałą przygodę. Gość opowie, jak doszło do tego, że młody chłopak z Kurpi miał okazję na własne oczy zobaczyć Antarktydę.
- Kultownia, godz. 17.00.00, aleja Wojska Polskiego 40, wstęp wolny.

16 V (czwartek)
Rafał Olbiński - malarstwo
Wernisaż wystawy. Autor urodził się i studiował w Polsce, ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W roku 1981 wyemigrował do USA i w niedługim czasie stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje prace otrzymał wiele znaczących nagród, m.in. złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Los Angeles i Nowym Jorku. W latach 1983-2001 był wykładowcą na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz w prestiżowej School of Arts w Nowym Jorku. Prace Rafała Olbińskiego znajdują się w kolekcjach wielu prestiżowych instytucji tj. The National Arts Club w Nowym Jorku czy Suntory Museum w Osace oraz w wielu zbiorach prywatnych i korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii. Obrazy prezentowane na wystawie pochodzą z kolekcji prywatnych.
- Galeria Ostrołęka, godz. 19.00.

18 V (sobota)
Soyka Trio
Koncert. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej. - Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście - zapraszają organizatorzy.
Stanisław Soyka - śpiewak, instrumentalista, kompozytor - już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.
Wystąpią: Stanisław Soyka, Kuba Soyka - perkusja, Przemek Greger - gitara elektryczna i akustyczna.
- sala OCK, bilet 30 zł, godz. 17.00.

Reklama 19 V (niedziela)
Koncert z okazji Dnia Ostrołęki
Dni Ostrołęki to - jak co roku - okazja do wielu wyjątkowych wydarzeń. Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na koncert:
16.00 - Kosmokwaki - zespół muzyczny dla dzieci. To trzy niezwykle przyjazne, śpiewające kaczory, które przybyły na planetę Ziemię z czarodziejskiej krainy Kosmolandia, aby bawić, uczyć i cieszyć dzieci. Kaczory wykonują utwory przebojowe i dynamiczne, a przede wszystkim bardzo świeże i nowoczesne.
17.15 - wokalistki studia Piosenki klubu "Oczko"
18.00 - Piotr Grzyb
19.15 - Kobranocka - legendarna toruńska kapela powstała w 1985 roku. Zespół wielokrotnie występował na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka.
21.00 - Łąki Łan - wypracował swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Zespół słynie z niesamowicie energetycznych występów.
- plac Bema, godz. 16.00.

22 V (środa)
Pięciu wspaniałych
Koncert z cyklu spotkania z muzyką.
Tytuł koncertu oznacza nie tylko piątkę znakomitych artystów, ale również pięć instrumentów strunowych. - Pokażemy, co mają ze sobą wspólnego, a co je od siebie odróżnia. Zastanowimy się, jak można je ze sobą zestawiać. Czy śpiewne skrzypce, tajemnicza altówka, dostojna wiolonczela i największy w tym gronie fortepian stworzą zgrany zespół? Przekonamy się o tym podczas muzycznego spotkania z "piątką wspaniałych" - zapraszają organizatorzy.
- sala OCK, bilet 5 zł, godz. 13.15.

23 V (czwartek)
Nasza, Twoja Europa
Wernisaż plenerowej wystawy fotografii członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego. Z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej "Galeria Ostrołęka" i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zaprezentują mieszkańcom miasta wystawę plenerową na placu Bema. Dzięki przystąpieniu Polski do UE zaczęły się otwierać nowe rynki pracy dla wielu naszych rodaków, a następnie przystąpienie do strefy Schengen zdecydowanie ułatwiło podróżowanie wielu Polakom poza granice kraju. Zdjęcia prezentowane na wystawie przybliżą mieszkańcom Ostrołęki inne miasta europejskie, ich zabytki, architekturę, życie mieszkańców.
- plac gen. J.Bema, godz. 18.00.

26 V (niedziela)
ZPiT Kurpie i goście
Koncert. Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie" wspólnie z Projektem Artystycznym "Meandry" z Łomży zapraszają wszystkie mamy na koncert zorganizowany z okazji ich święta. Oprócz buziaków dzieci chcą dać mamom powolniaki, olendry, fafury i poleczki.
- sala OCK, godz. 12.00 wstęp wolny.

31 V (piątek)
Czas, czas... goni nas
Koncert piosenek Adama Wołosza .Zaśpiewają wokalistki Studia Piosenki: Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabrysia Laska, Weronika Popiołek, Kasia Staśkiewicz
Gościnnie wystąpią: Aneta Żebrowska i Justyna Mrozek
Akompaniament: Krzysztof Lewandowski - gitara basowa, Adam Karpiński - perkusja, Adam Wołosz - gitara, Kasia Staśkiewicz - skrzypce.
- klub "Oczko", godz. 19.00.

31 V (piątek)
Festiwal Piosenki Przedszkolnej 2019
Swoje wokalne i sceniczne talenty zaprezentują dzieci z ostrołęckich przedszkoli. Każdy występ zostanie nagrodzony.
- scena przy "Kupcu", godz. 10.00.
Wyświetleń: 1278 komentarze: 0
30.04.2019, 09:37r. Drukuj
Powrót