poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Majowa akcja policji "Szerokiej drogi"

Fot. KMP w OstrołęceZbliża się czas majowego wypoczynku, kiedy większość rodaków rusza na wczasowy relaks. Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze w tym okresie oraz informują o przygotowanej akcji - "Szerokiej drogi".

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Mazowieccy policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy weekend 2019" rozpoczęły się we wtorek 30 kwietnia i potrwają do niedzieli 5 maja.

Reklama - Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego garnizonu może zrobić się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego kraju, które często prowadza przez nasze województwo. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu - kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel - aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na "majówkę", wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami - bezpiecznie, cało i zdrowo - informuje KWP w Radomiu

W akcji udział wezmą również funkcjonariusze z Ostrołęki. Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

Reklama Porady:
- wyjedźmy wcześniej w drogę - wypoczęci i trzeźwi,
- zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,
- starajmy się odpoczywać w drodze - róbmy częste przerwy,
- zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach,
- stosujmy się do poleceń policjantów,
- przestrzegajmy ograniczeń prędkości,
- uważajmy na pieszych i rowerzystów i motocyklistów.
- Jeśli zauważysz na drodze samochód, który jedzie bardzo agresywnie i niebezpiecznie - daj się wyprzedzić, przepuść go - zawiadom policję - działając w ten sposób możesz komuś uratować życie!

W każdej chwili możesz sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą.

Będą obowiązywały zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:
Reklama - 30 kwietnia 2018 r. od godziny 18.00 do godziny 22.00,
- 1 maja 2018 r. od godziny 8.00 do godziny 22.00,
- 2 maja 2018 r. od godziny 18.00 do godziny 22.00,
- 3 maja 2018 r. od godziny 8.00 do godziny 22.00.

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych. W świecie, w którym króluje bezustanny stres, pośpiech oraz nadmiar obowiązków zarówno domowych jak i zawodowych zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo.
Wyświetleń: 531 komentarze: 0
30.04.2019, 10:34r. Drukuj
Powrót