środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Promocje bankowe - jak na nich zarobić?

Promocje bankowe to nic innego jak akcje marketingowe, które mają na celu przyciągnięcie do banku nowych klientów, nagrodzenie obecnych oraz zachęcenie ich do częstszego korzystania z usług bankowych. Istnieje wiele ciekawych ofert, które pomagają oszczędzać.

W ramach promocji możemy liczyć na otrzymanie nagród rzeczowych, takich jak telefon czy tablet, vouchera na zakupy lub po prostu gotówki. W zależności od promocji możemy zyskać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Reklama Warunkiem otrzymania takiej nagrody może być założenie konta w danym banku i aktywnego korzystania z niego przez kilka miesięcy, wyrobienie karty kredytowej, założenie lokaty lub wzięcie pożyczki. Poza tym bank może płacić nam za zakupy dokonywane u jego partnerów w ramach tzn. moneyback, który polega na zwrocie klientowi określonego procenta od wydanej kwoty (np. do 5%).

Jak zarabiać na promocjach bankowych?
Właściwie co chwilę możemy natknąć się na promocje, oferowane przez któryś z banków. Czy jednak rzeczywiście możemy liczyć na cenne nagrody, czy jest to tylko chwyt marketingowy?

Na szczęście banki podchodzą do organizowanych przez siebie promocji na poważnie i faktycznie obdzielają swoich klientów nagrodami. Ważne jest jednak, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem takiej promocji, gdyż często, aby otrzymać bonus, musimy spełnić określone warunki. Może być to wykonanie określonej liczby transakcji we wskazanym przez bank okresie, zapewnienie na koncie określonych środków, ale i wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Reklama Najlepsze promocje bankowe często kierowane są do konkretnego odbiorcy, np. do osób, które w ciągu ostatniego roku nie korzystały z usług danego banku, do studentów lub przedsiębiorców. Jeśli chcemy mieć pewność, że otrzymamy nagrodę, upewnijmy się, że na pewno spełniamy warunki podane przez bank.

Pamiętajmy również, aby zwracać uwagę na czas trwania promocji. Banki najczęściej stosują zarówno ograniczenia czasowe (promocja obowiązuje do konkretnego dnia), jak i limitują liczbę nagród. Z tego względu warto korzystać z promocji w jej początkowym okresie, gdyż zwiększa to nasze szanse na uzyskanie bonusu.

Otrzymując prezent w postaci vouchera na zakupy, sprawdźmy termin jego ważności. Z naszej nagrody będą nici, jeśli okaże się, że przez naszą nieuwagę stracił on swoją ważność. Trzeba jednak przyznać, że z takich voucherów możemy skorzystać na ogół w ciągu kilku, a nawet kilkunastu miesięcy.

Reklama Korzystanie z konta czy lokaty jest na ogół bezpłatne w początkowych miesiącach od ich założenia. Z czasem jednak mogą pojawić się opłaty, np. za prowadzenie konta, wypłatę gotówki z bankomatu, a oprocentowanie lokaty może się zmniejszyć. W takich przypadkach najlepiej będzie zrezygnować z usług danego banku. Regulamin promocji bankowych zakłada wprawdzie, że aby otrzymać nagrodę, musimy w dniu jej wydania np. posiadać aktywne konto, które zakładaliśmy w promocji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niego zrezygnować zaraz po otrzymaniu bonusu. W ten sposób zyskaliśmy dodatkową gotówkę lub cenny gadżet, ale nie posiadamy niepotrzebnych kont, za które co miesiąc musimy płacić. Zamiast tego możemy skupić się na polowaniu na kolejne promocje bankowe.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 837 komentarze: 0
02.05.2019, 06:45r. Drukuj
Powrót