środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Sprawdź autokar przed wyjazdem

Zielone światło dla zielonych szkół? Sprawdź, czy na pewno. Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi akcje informacyjną zachęcająca do kontroli autobusów w internecie, przed wyjazdem dzieci na "Zielone szkoły". Akcja to część projektu prowadzonego przez ministerstwo we współpracy z NASK.

Najpierw wyjazd na majówkę, za kilka dni powrót, a później - kolejny wyjazd dzieciaków. Tym razem szkolna wycieczka lub zielona szkoła. W trakcie przygotowań nie zapomnij o najważniejszym - o bezpieczeństwie.

Reklama Autobus lub autokar - to nimi najczęściej uczniowie jeżdżą na szkolne wyjazdy. Rodzicu, dmuchaj na zimne. Skorzystaj z e-usługi "Bezpieczny autobus". Dzięki niej od ręki - choćby przez telefon - sprawdzisz, czy pojazd do którego właśnie wsiada twoje dziecko powinien ruszać w trasę.

Nie musisz tego robić kilka dni wcześniej, nie musisz do nikogo dzwonić, ani nigdzie iść. Wystarczy, że w swoim telefonie lub komputerze wpiszesz adres i w kilka chwil wszystko będzie jasne. Wystarczy, że podasz numer rejestracyjny autobusu lub autokaru. Na ekranie wyświetlą Ci się najważniejsze informacje:
- czy autokar ma ważne obowiązkowe badanie techniczne,
- czy autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
- czy nie jest wyrejestrowany lub kradziony,
- dane techniczne autobusu, np. liczba miejsc,
- stan licznika z badań technicznych (informacje o stanie licznika są gromadzone w bazie od 2014 roku).

Dodatkowo znajdziesz tam także informację, czy pojazd jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

Reklama - Wystarczy kilka minut, aby zadbać o swoich bliskich. Korzystajmy z tej usługi nie tylko przed wyjazdami, czy wakacjami, ale także wtedy, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu technicznego autobusu, którym na co dzień jeździmy do pracy lub szkoły - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Projekt "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.
Wyświetleń: 697 komentarze: 1
02.05.2019, 10:32r. Drukuj
Powrót


dan @ 15:42, 02.05.2019

IP: 5.172...238

Ciekawe czy znajdzie się jeszcze jakiś "głupi" nauczyciel żeby za darmo poświęcać tydzień czasu i zaniedbywać swoją rodzinę żeby jechać na taki wyjazd?